DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Nie można karać za „polskie obozy zagłady”? Żydowski tygodnik sugeruje, że to negacja Holokaustu

Nie można karać za „polskie obozy zagłady”? Żydowski tygodnik sugeruje, że to negacja Holokaustu
fot.Hanys90/creative/commons

Przyjęta przez Polskę linia obrony dobrego imienia kraju i Narodu, wobec oskarżeń o współudział w niemieckim przemyśle śmierci w czasie II wojny światowej wywołała alergiczną reakcję w środowiskach żydowskich. Jak wskazano, od karania za „polskie obozy” niedaleko do negacji Holokaustu. Co więcej, pojawiły się opinie, że polityka Polski ma drugie dno. To chęć ukrycia zbrodni Polaków na Żydach oraz „kolaboracji Polaków z okupantem”.

 

Atak na polską politykę historyczną przeprowadziła niemiecka dziennikarka i była korespondentka „taz” w Warszawie Gabriele Lesser. Na łamach żydowskiego tygodnika „Jüdische Allgemeine” wysnuła ona tezę, że od karania za fałszywe sformułowanie „polskie obozy zagłady” już niedaleko do negacji Holokaustu. Dziennikarka twierdzi też, że „Polacy kolaborowali z okupantem”, a poprzez obecną politykę chcą ukryć swoje zbrodnie na Żydach.

 

Zdaniem Lesser „każdy choćby odrobinę wykształcony obywatel świata wie, że to Niemcy napadły 1 września 1939 roku na Polskę, a następnie zainstalowały na jej terytorium sieć obozów koncentracyjnych i zagłady”. Jej zdaniem, mimo tej oczywistości, polski rząd postanowił walczyć z publikacjami, w których znajdą się sformułowania „Polski obóz”, „Polski Auschwitz” lub „inne kłamstwa historyczne”.

 

Publicystka stawia tezę, że „Warszawa od lat usiłuje wmówić Polakom, że zagraniczni dziennikarze rozpętali gigantyczną kampanię kłamstw, by oczyścić Niemców z ich winy za Holokaust i zrzucić ją na Polaków”. Jak dodaje, żaden z autorów tych nielicznych – jak twierdzi - artykułów, w których pojawia się zwrot „polski obóz koncentracyjny” nie uważa, że Höss, Himmler czy Heydrich byli Polakami, a i tak wielu Polaków jest przekonanych o tym, że tak właśnie jest. Jak dodała, nikt też nie twierdzi, że to Warszawiacy czy Krakowiacy urządzili żydowskie getta, a i tak Polska przekonała ONZ do tego, by zmieniła nazwę obozu Auschwitz-Birkenau na „Były Nazistowski Niemiecki Obóz Koncentracyjny Auschwitz – Birkenau”.

 

Lesser twierdzi, że za chęcią prostowania kłamstw historycznych kryje się zamiar ukrycia zbrodni Polaków na Żydach oraz „kolaboracji Polaków z okupantem”. - Chodzi o liczne pogromy, w których katoliccy Polacy mordowali swoich żydowskich sąsiadów, o antysemityzm w przedwojennej Polsce i kolaborację, społeczną i gospodarczą, z okupantem. O tym w przyszłości już nie będzie wolno mówić i pisać, jeśli nie chce się ryzykować procesu – twierdzi. Dziennikarka powołała się tu na historyka z Yad Vashem, Yehudę Bauera, który w kontekście nowych rozwiązań karnych zarzucił Warszawie „poruszanie się na krawędzi negacji Holokaustu”.

 


Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2016-09-02 11:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Izrael i Żydzi szukają morderców drugiej wojny światowej po całym świecie żeby postawić ich przed sadem. I że Niemcy napadli Polskę to twierdzili Żydzi, że obozy były Polskie gdzie w nich rządzili Niemcy i byli komendantami obozu. Tylko z jednym się nie mogę zgodzić, że Żydzi nie skazali mordercę gdzie był komendantem obozu. Nazwała obóz Zgoda, założony w 1945 r. w Świętochłowicach na Śląsku, ?polskim obozem koncentracyjnym? Czy można nazwać ?polskim? obóz, którym kierował sadystyczny komendant Żyd-ubek Szlomo Morel i jego czterej żydowscy zastępcy? Pod ich zarządem a nie Polaków w Zgodzie wymordowano w ciągu zaledwie 9 miesięcy od 1538 do 2500 więźniów. I czy Żydzi postawili ich przed sądem nie tylko kryli Morela aż do końca zbrodniarza wojennego, który zmarł. W 1945 r. w miejscu niemieckiego obozu w Świętochłowicach komuniści założyli obóz pracy podlegający UB. Jego komendantem został 26-letni SALOMON MOREL. W ciągu 10 miesięcy przez obóz przeszło blisko 6 tys
ponad 1 rok temu / Henrykxx
 
ŻYDOWSKI KONCERN HOLOKAUST BĘDĄCY FORMA NACISKU DO WYŁUDZANIA ODSZKODOWAŃ POPADŁ W OBŁĘD TWIERDZĄC ŻE USTAWA O KARANIU OSZUSTÓW I OBŁUDNIKÓW PISZĄCYCH POLSKIE OB.......ŚM..PRZEZ POLSKI RZĄD JEST BARDZO ZŁA ŻE TO NEGACJA HOLOKAUSTU.CZY TO JEST CHORE CZY PODŁE I WŁAŚCIWIE KOMU ZALEŻY NA POWIELANIU TEGO KŁAMSTWA POLSKIE OBOZY ....... CHYBA ŻYDZI SIĘ ZDEMASKOWALI I UJAWNILI ŻE IM ZALEŻY NA PUBLIKOWANIU TAKICH KŁAMLIWYCH OKREŚLEŃ.A MOŻE ZAJMIJMY SIĘ ŻYDAMI W HITLEROWSKIM APARACIE LUDOBÓJSTWA.MOŻE ZAJMIJMY SIĘ PROBLEMEM ŻYDOUBECJI W STALINOWSKIM APARACIE REPRESJI NA TERENIE POLSKI ZA KOMUNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ponad 4 lata temu / JA
 
Całość rozmowy z Ewą Kurek "Nie bierzmy przykładu z Żydów"=> http://www.pch24.pl/informacje/szukaj?q=nie+bierzmy+przyk%C5%82adu
ponad 4 lata temu / z archiwum pch24.pl
 
[..]W połowie XIX wieku Niemcy wymyślili pojęcie antysemityzmu. Żydzi przyjęli je za własne i od tamtego czasu narody, które udzieliły im gościny, zamiast Hamanami, nazywają antysemitami, bo to bardziej nowoczesne i zrozumiałe dla świata. Miano dyżurnych antysemitów przypadło nam, bo do drugiej wojny światowej Polska była znaczącym ośrodkiem żydowskiej diaspory. Przypisywanie Polakom antysemityzmu wynika zatem nie z naszej postawy na przestrzeni co najmniej siedmiuset lat, lecz z faktu, że jesteśmy gojami i gospodarzami ziemi, na której osiedlili się Żydzi.[..]
ponad 4 lata temu / z archiwum pch24.pl
 
trudnych latach 80- tych nie dał się złamać?. Stwierdzenie ministra Gowina stoi w sprzeczności z wieloma publikacjami polskich historyków. Na pytanie o Jedwabne minister powiedział: ?To były ręce polskie, nie ma wątpliwości?.
ponad 4 lata temu / Gowin kłamcą i antypolakiem
 
Jarosław Gowin podczas gościny w lewicowej stacji TVN24,w rozmowie z Moniką Olejnik stwierdził,że nie ma wątpliwości,że zbrodni w Jedwabnem dokonały ręce polskie. Innymi wątkami rozmowy były wydarzenia podczas pogrzebu Zagończyka i Inki.Podczas rozmowy wiceprezes RM w rządzie PiS w kilku punktach współbrzmiał częściowo z lewicową propagandą,potwierdzając niektóre tezy z narracji KOD odnośnie ONR,Wałęsy i Jedwabnego.[..]Olejnik kilkakrotnie wprowadzała wątek ONR,przy którym minister Gowin biernie rezonował. Wicepremier określił obawę przed zalewem radykalnego nacjonalizmu mianem fobii,lecz równocześnie wspominając ostatnie wybory, użył lewackiej etykiety, nazywając ONR partią ?skrajnie nacjonalistyczną?. [Określenia ?radykalny nacjonalizm?, ?skrajnie nacjonalistyczny? są używane w antypolskiej publicystyce i propagandzie zamiast słowa ?patriotyzm i patriotyczny?].Jarosław Gowin powiedział także, że ?jest głęboko wdzięczny Lechowi Wałęsie, że w trudnych
ponad 4 lata temu / Gowin kłamcą i antypolakiem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.