DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Nie macierzyństwo, a „praca reprodukcyjna”. Feministki pokazują swój stosunek do rodziny

Nie macierzyństwo, a „praca reprodukcyjna”. Feministki pokazują swój stosunek do rodziny

Podczas Kongresu Kobiet dyskutowano nad kwestiami wynagrodzeń dla kobiet zajmujących się nieodpłatną pracą. Jednak zamiast doskonale znanych pojęć: macierzyństwo czy małżeństwo, użyto sformułowania „prace reprodukcyjne”. O temacie dyskusji poinformowała na Twitterze europoseł Sylwia Spurek.

 

„Trwa Kongres Kobiet. Rozmawiamy o sprawach nadal pomijanych, a mega ważnych z perspektywy kobiet, takich jak np. nieodpłatna praca. Jak wyceniać, jak wynagradzać? Pomysły?” – napisała na Twitterze była posłanka Wiosny.

 Na zamieszczonym zdjęciu znalazł się cytat odzwierciedlający dystans środowisk feministycznych do kwestii macierzyństwa i małżeństwa. „Nieodpłatne prace: domowe, REPRODUKCYJNE, opiekuńcze, niezbędne dla rozwoju gospodarki i TRWANIA I ODTWARZANIA SPOŁECZEŃSTW”.

 

Wpis wywołał w mediach społecznościowych prawdziwą burzę. 

 

 

 

Źródło: Twitter.com

PR   


DATA: 2019-11-17 14:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mam wiele koleżanek i te łącznie ze mną,które mają tradycyjne rodziny są szczęśliwe, żyją spokojnie, ich małżeństwa są harmonijne, każdy o każdego dba najlepiej jak umie i w ogień by za resztą skoczył. Te nowoczesne, którym nie potrzeba papierka a gdyby miały wybierać między dzieckiem a nowotworem to by się wahały, mają często w życiu kipisz, co rusz na fejsbuku wakacje z innym cudownym facetem, który później okazuje się "dupkiem". Później zdjęcia z imprez w klubach, na których świetnie się bawią, tylko oczy takie jakieś szkliste, trochę lajków pod nowoczesnymi postami, trochę "inspirujących" cytatów. I tak w kółko. Przypadek?
2 miesiące temu / Łajka
 
Skoro to feministyczne podejście do rodziny, spłycanie relacji międzyludzkich i korzystanie z życia przy równoczesnym uciekaniu od odpowiedzialności za własne czyny jest takie fajne, to skąd tyle sfrustrowanych, niemogących ułożyć sobie życia dziewczyn? Dziewczyn, którym na pierwszy rzut oka nic nie brakuje: są ładne, inteligentne, młode, wykształcone, samodzielne, tylko ciągle trafiają na nieodpowiednich facetów? Traktując innych ludzi jako narzędzie do osiągania własnych celów, do zabawy, same będa też tak traktowane. Nie jak człowiek, który myśli, czuje, tylko jak zabawka, którą się rzuci w kąt jak się znudzi czy nie działa. Tylko potem wielkie zdziwienie, że jest się tylko tą zabawką.
2 miesiące temu / Ania
 
Prace reprodukcyjne... A jak tym "nowoczesnym kobietom" zachce się prac reprodukcyjnych, to zachodzą w ciążę czy sa pokrywane?
2 miesiące temu / Askja
 
Nazewnictwo "prace reprodukcyjne" jest - faktycznie - niefortunne. Dlaczego jednak nie zajęto się czymś równie ważnym jakim jest zaniechanie rodzicielstwa? Czy taka postawa nie powinna zostać napiętnowana czy wręć penalizowana? W Polsce już ponad 30% społeczeństwa nie ma, lub nie chce mieć dzieci. To skandal, którym feministki zająć nie chcą.
3 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Te komunistyczne afisze pokazują, ze "gender" i LGBT juz wtedy sie rodziły. Anie to baba ani chłop, chyba ta 3 pleć
3 miesiące temu / nie wątpiący
 
Konia z rzędem temu, kto by te wszystkie prace adekwatnie wycenił! Ach, ileż dylematów przy tym... Czy wyżej uplasuje się opieka nad dzieckiem, czy raczej nad starszym członkiem rodziny? Czy za prasowanie zapłacić pani domu więcej, niż za zmywanie? Czy przy "pracach reprodukcyjnych" wynagradzać efekt w postaci "odtworzenia się społeczeństwa", czy premiować również każdą podjętą próbę "odtworzenia" jako taką? I jeśli chodzi o "reprodukcję", to może przy wynagrodzeniu należałoby także brać pod uwagę męża, czyli "współ-reproduktora"? Bo chłopina w końcu daje swoje 50%. Nie może być dyskryminacji! Chyba by trzeba jakieś nowe ministerstwo powołać, bo to nie na głowę przeciętnego obywatela.
3 miesiące temu / Czytelniczka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.