DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

„Nie ma żadnych opóźnień”. Prezes TK o zbadaniu niekonstytucyjności aborcji eugenicznej

„Nie ma żadnych opóźnień”. Prezes TK o zbadaniu niekonstytucyjności aborcji eugenicznej
Julia Przylebska Fot: Krystian Maj/FORUM

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska poinformowała, że „nie ma żadnych opóźnień” w sprawie zbadania niekonstytucyjności aborcji eugenicznej. Ta lakoniczna odpowiedź trafiła do grupy 79 posłów, którzy domagają się natychmiastowego wyznaczenia terminu rozprawy ws. aborcji eugenicznej.

 

„Pragnę zapewnić, że zarówno w tej sprawie (dot. zbadania niekonstytucyjności aborcji eugenicznej – przyp. red.), jak i w innych sprawach, które są rozpatrywane przez Trybunał Konstytucyjny nie ma żadnych opóźnień” – napisała w piśmie do posłów m.in. Prawa i Sprawiedliwości prezes TK Julia Przyłębska. Dodała również, że z „chwilą, gdy na niejawnej naradzie skład orzekający wyznaczy termin rozprawy ww. wniosku, zostanie on niezwłocznie opublikowany na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego”.

 

Pismo prezes Julii Przyłębskiej opublikowane przez Artura Stelmasiaka z tygodnika „Niedziela” było odpowiedzią na apel grupy 79 posłów (w zdecydowanej większości należących do Prawa i Sprawiedliwości – przyp. red.), domagających się jak najszybszego wyznaczenia terminu rozprawy Trybunału, który zbada sprawę niekonstytucyjności aborcji eugenicznej.

 

„Przeciągające się prace w Trybunale Konstytucyjnym odbieramy z olbrzymim niepokojem. (...) Dotyczy ona bowiem najbardziej podstawowego prawa człowieka, jakim jest prawo do życia” – napisali posłowie PiS.

 

W liście adresowanym do prezes Julii Przyłębskiej za jej pośrednictwem posłowie zwracają się do „wszystkich Sędziów Trybunału Konstytucyjnego, najważniejszego organu władzy sądowniczej, stojącego na straży porządku ustrojowego i Konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej, z apelem o niezwłoczne rozpoznanie złożonego wniosku”. Wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności eugenicznej przesłanki aborcyjnej został podpisany 22 czerwca 2017 roku przez 107 posłów, czyli ponad dwa razy większą niż jest to wymagane prawem. Wniosek trafił do Trybunału w październiku 2017 roku.

 

„Po roku od złożenia wniosku wiadomo, że projekt orzeczenia w tej sprawie jest już gotowy. Brak wyznaczenia do tej pory terminu rozprawy, nie znajduje przekonującego, merytorycznego wytłumaczenia” – czytamy w liście. Posłowie jednoznacznie sugerują, że przeciąganie prac nad aborcją eugeniczną jest motywowane względami politycznymi, co uderza w wiarygodność Trybunału Konstytucyjnego, ale także posłów – wnioskodawców.

 

 

Źródło: niedziela.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2018-12-07 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po co pisać, że w większości pod listem podpisali się posłowie pis? Mają większość w Sejmie więc mogą to zrobić ustawowo ale tego nie robią. Czysta HIPOKRYZJA.
6 miesięcy temu / HeSo
 
Nie ma żadnych opóźnień, bo nic nie robią!
6 miesięcy temu / Gość
 
Ja myślę że pani prezes odpowiada całkowicie szczerze - "nie ma żadnych opóźnień" bo ta sprawa nie jest przewidywana do żadnego rozpatrzenia, więc o opóźnieniu nie może być mowy.
6 miesięcy temu / Wojtek
 
Im włos z głowy nie spada, więc pośpiech dla nich jest nie na miejscu. Niedobrze mi się zrobiło po tych wiadomościach.
6 miesięcy temu / Hipopotam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64640"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.