DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Nie ma porozumienia w sprawie unijnego budżetu

Nie ma porozumienia w sprawie unijnego budżetu
fot.Wojciech Artyniew/Forum
#UE    #FUNDUSZ SPÓJNOŚCI    #POLSKA    #BUDŻET    #WIELKA BRYTANIA    #ROLNICTWO    #SZCZYT UE    #ROMPUY    #NIEMCY    #SARKOZY    #HOLLANDE    #MERKEL

Szef Rady Europejskiej Herman van Rompuy, w czwartek, około północy zaproponował przywódcom, krajów członkowskich Unii Europejskiej projekt budżetu Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020. Nie doszło jednak do porozumienia w sprawie propozycji cięć.


Propozycja van Rompuy’a zakłada, że wysokość budżetu wyniesie 973 mld euro. Szef Rady Europejskiej zaproponował mniejszy budżet niż proponowała wcześniej Komisja Europejska, tnąc wydatki na konkurencyjność i badania, działania w zakresie bezpieczeństwa i obywatelstwa, oraz działania w polityce zagranicznej.

 

Rompuy zaproponował natomiast wyższe nakłady na rolnictwo (8mld euro) i politykę spójności (11 mld euro) co najbardziej interesuje Polskę.

 

Jednak nie wszystkie państwa otrzymają taką samą kwotę z funduszu spójności. Wiadomo, że mniej pieniędzy otrzymają takie kraje jak Polska, czy Słowacja. Rompuy obciął bowiem limit dostępu do funduszu spójności. Dla Polski oznacza to cięcia w wysokości 1,5 mld euro.

 

Propozycja szefa Rady Europejskiej nie podoba się również takim krajom jak Wielka Brytania, Niemcy czy Francja. – Nie będzie porozumienia, to jest najbardziej prawdopodobne. Wszyscy mają takie przekonanie – powiedział prezydent Francji Hollande.

 

Co nie podoba się Francuzom? Hollande zwrócił uwagę, że Rompuy tylko częściowo przystał na jego postulaty odnośnie polityki rolnej, polityki spójności oraz odejścia od rabatów i ulg w składce unijnego budżetu. Na szybkie porozumienie nie widzi szans także kanclerz Niemiec Angela Merkel, która dyplomatycznie zwróciła uwagę na zbyt duże różnice dzielące uczestników szczytu.

 

 

Źródło: rp.pl

ged

 

 


DATA: 2012-11-23 08:43
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.