DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Nie ma pieniędzy na edukację historyczną ale są na lewacką propagandę

Nie ma pieniędzy na edukację historyczną ale są na lewacką propagandę
fot. PawełMM/commons/GNU

Słowa prezydenta USA Baracka Obamy o „polskich obozach śmierci” pokazują, że państwo nie inwestuje w kampanie informujące o najważniejszych faktach z polskiej historii. Finansuje za to lewackie fantasmagorie.


Obrosłe mitem za rządów Platformy Obywatelskiej „tanie państwo” nieustannie musi oszczędzać. Oszczędzać trzeba więc na wszystkim, także na zagranicznych kampaniach informacyjnych. Nie trzeba natomiast oszczędzać na finansowaniu polskiej lewicy.

 

Przykładów nie brakuje. Ministerstwo Kultury wspiera finansowo „Krytykę Polityczną”, która promuje idee komunistycznego zbrodniarza Włodzimierza Lenina. A ostatnio środowisko to postanowiło skrytykować biało – czerwoną kolorystykę, w którą przybrany jest Stadion Narodowy w Warszawie.

 

Resort kultury nie szczędzi też pieniędzy na edukację w duchu lewicowej ideologii. Przykładem jest Narodowe Centrum Nauki powołane m.in. do „opracowywania programów badawczych ważnych dla kultury narodowej”. Instytucja ta może pochwalić się projektem „Międzynarodowe i polskie teorie gender i queer oraz ich wpływ na polską literaturę XX i XXI wieku w kontekście literatury i kultury światowej”, którego celem jest promocja walki płci i zboczeńców.

 

Otwarte pozostaje więc pytanie: dlaczego państwo nie przeznacza pieniędzy by promować polską kulturę i historię ale wydaje je na komunistyczne organizacje i promocję postępowych idei?

 

 

Źrodło: wPolityce.pl

ged

 

 


DATA: 2012-06-03 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.