DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Nie ma oficjalnego stanowiska rządu w sprawie reparacji. Jacek Sasin: temat poruszamy w rozmowach

Nie ma oficjalnego stanowiska rządu w sprawie reparacji. Jacek Sasin: temat poruszamy w rozmowach
Fotograf: Wojciech Grabowski, Archiwum: Forum

Formalnie nie ma stanowiska rządu w sprawie reparacji wojennych, ale temat jest ciągle poruszany w rozmowach i istnieje w relacjach polsko-niemieckich – powiedział we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

 

Sasin przekonywał na antenie RMF FM, że sprawa reparacji to „bardzo ważny temat dla Polaków i dla Niemców”. – To jest trudne zagadnienie w relacjach polsko-niemieckich. To nie jest tak, że my możemy dzisiaj, po kilkudziesięciu latach, tak po prostu „kawa na ławę”, usiąść z Niemcami i „wyrzucić” temat reparacji, powiedzieć: „płaćcie”. To są działania, które są prowadzone na wielu płaszczyznach: medialnych, w rozmowach pomiędzy politykami polskimi i niemieckimi ten temat jest obecny – powiedział Sasin.

 

Dopytywany, jakie władze Polski zajmują się tą sprawą, przyznał, że „formalnie nie ma stanowiska rządu w tej sprawie, nie ma stanowiska negocjacyjnego z Niemcami, ale temat jest ciągle poruszany w rozmowach i istnieje w relacjach polsko-niemieckich”.

 

Cofnijmy się pięć lat wcześniej, kiedy ten temat praktycznie nie istniał w tym obiegu polsko-niemieckim, dzisiaj jest zupełnie inaczej. Dzisiaj mamy chociażby stanowisko przewodniczącego grupy polsko-niemieckiej w Bundestagu, który mówi, że Niemcy muszą w jakiś sposób zadośćuczynić Polakom. Mówi, że oczywiście na reparacje ich nie stać, ale inne formy, jak najbardziej – stwierdził wicepremier.

 

Źródło: RMF FM

TK


DATA: 2020-07-08 14:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Josif Sprawa granic nie jest zalatwiona. Par. 136 Konstytucji Niemiec wyznacza granice z 1937 r. jako obowiazujace granice panstwa. Wszystkie niemieckie deklaracje o innym przebiegu granic nie maja mocy prawnej.
1 miesiąc temu / Faszysta
 
A czy PiS, Premier, Prezydent, Sejm i Senat zabrali jednoznaczne stanowisko w sprawie 447. Bo jakoś to nawet obecni konkurenci w wyborach siedzą cicho albo chodzą bokami. Jednoznaczna uchwała jakoś nie może być podjęta. Więc nie ma się co dziwić i w tej powyższej sprawie. Pozostaje pytanie kogo oni reprezentują i o czyje interesy dbają.
1 miesiąc temu / Johnny
 
Niebezpiecznie jest domagać się reparacji od Niemiec, bo Niemcy chętnie wrócą do rozmów o granicy na Odrze... O ile wiem to sprawy reparacji zostały załatwione za czasów wczesnego PRL-u, tak samo jak i kwestia granic. Jeśli jedno unieważnimy, to dlaczego nie drugie?
1 miesiąc temu / Josif
 
Jak reparacje to reparacje. Natychmiast zadac od Kremla wyplacenia odszkodowan przyznanych Polsce Traktatem Ryskim. Z odsetkami!
1 miesiąc temu / Faszysta
 
Ciągle ta sama bajeczka dla ?głupich polaczków?. Teraz jest źle ale za platformy to było dopiero źle... Nie idę na te wybory...
1 miesiąc temu / Marcin
 
Sławomir Mentzen z Konfederacji: "Mieliśmy już w tej kampanii fejkowego projektanta mody, który chwalił styl Pierwszej Damy, mieliśmy zalatujące Koreą Północną wiernopoddańcze materiały o Andrzeju Dudzie w głównym wydaniu Wiadomości, teraz przyszedł czas na fejkowych wyborców Krzysztofa Bosaka, którzy w ramach akcji #MimoWszystkoDuda, postanowili udzielić poparcia Andrzejowi Dudzie. Akcja została przeprowadzona tak ordynarnie, że nie zdziwiłbym się w ogóle, gdyby stali za nią mistrzowie z Polskiej Fundacji Narodowej. Kim są bohaterowie tego spotu? Za sympatyka Krzysztofa Bosaka podaje się działacz związanej z PiS i zakładanej przez Sebastiana Kaletę młodzieżowej organizacji, robiący sobie zdjęcia z Beatą Szydło. Kolejny as to rzekomy doktor, którego nie ma w oficjalnej bazie danych ludzi z doktoratem, przypadkowo nazywający się tak samo jak znany działacz Ruchu Narodowego. Są tam też oczywiście ludzie, którzy wystąpili w tym spocie z uczciwych pobudek, pewnie nie wi
1 miesiąc temu / Wojtek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.