DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Nie ma już żadnych wątpliwości! TW „Bolek” to Lech Wałęsa - potwierdza Instytut Pamięci Narodowej

Nie ma już żadnych wątpliwości! TW „Bolek” to Lech Wałęsa - potwierdza Instytut Pamięci Narodowej

Biegli grafolodzy z Instytutu Ekspertyz Sądowych z Krakowa ocenili dokumenty zawarte w teczce pracy i teczce personalnej TW „Bolka”. Wyniki ich badań potwierdzają, że nie może być żadnych wątpliwości - wszystkie podpisy i donosy z teczki TW „Bolek” są autorstwa Lecha Wałęsy.

 

- Po przeprowadzeniu opinii - ona zawiera 235 stron - w naszej ocenie jest kompleksowa i spójna. Wnioski są jednoznaczne i nie pozostawiają wątpliwości. Odręczne zobowiązanie o podjęciu współpracy zostało w całości nakreślone przez Lecha Wałęsę. Pokwitowania odbioru pieniędzy zostały nakreślone przez Wałęsę - powiedział prok. Andrzej Pozorski na specjalnej konferencji w IPN.

 

Jak mówił prezes IPN dr Jarosław Szarek, Instytut od wielu lat bada historię i dzieje „Solidarności”. Przypominał również o książce „SB a Lech Wałęsa” autorstwa Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka.

 

- Z dokumentów wynikało, że Lech Wałęsa był TW „Bolek” - donosił na swoich kolegów i brał za to wynagrodzenie. To zostało w tej książce w 2008 roku udowodnione. Publikacja tej książki wywołała kampanię nienawiści wobec IPN i autorów. Nie było obelgi, której nie użyto - głównie wobec prezesa Janusza Kurtyki. (…) To był rok 2008 - od tego czasu nie pojawiła się żadna naukowa publikacja, która kwestionowałaby wyniki badań zawarte w tej książce. Nie pojawiła się, bo nie mogła się pojawić - te badania były przeprowadzone z pełną rzetelnością przez obu autorów - tłumaczył Szarek.

 

Przedmiotem konferencji IPN była opinia biegłych z zakresu badania pisma ręcznego Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie im. prof. Jana Sehna, wydana w śledztwie Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku, prowadzonym w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentach teczki personalnej i teczki pracy tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Bolek”, na szkodę Lecha Wałęsy. 

 

 

Źródło: TVP Info

luk

 

 

 

   


DATA: 2017-01-31 10:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież napisałem że Bolęsa pozostanie w historii. Jako hamulcowy obalania komuny. Wbrew wszelkim komuszym fałszywym ocenom,które obecnie są przez NN publikowane,coś w rodzaju igrzysk,co zawsze robiły komuchy dla odwrócenia uwagi od spraw zasadniczych! NN, znawco "jedynie słusznej wersji" historii,przecież ty nie piszesz o historycznych faktach,tylko na okrągło wciskasz demagogiczną propagandę i jak zwykle tylko okraszoną bzdurnymi epitetami,domniemaniami, wymyślonymi dla zabarwienia swej nieistniejącej argumentacji,a także wymyślone przez siebie historyjki,zmyślasz i nie na temat zasadniczy. Tak by cię na jedynkę ocenił nauczyciel w szkole podstawowej.Ale tu tak bywa zawsze,że skoro tylko chcesz zaistnieć, to piszesz byle co. Co tu jest widoczne.
ponad 2 lata temu / do NN
 
No to jak to jest? Od kiedy w końcu mamy Wolną Polskę? Od 1990 r., czy od wczoraj? Bo nie wiem, czy otwierać szampana z okazji, że właśnie skończył się w Polsce komunizm...
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
Ale Wałęsa pozostanie w historii,wbrew wszelkim negatywnym ocenom,które obecnie są publikowane,dla zainteresowania publiki,coś w rodzaju igrzysk,co zawsze robili rządzący dla odwrócenia uwagi od spraw zasadniczych!(do NN)znawco historii,przecież ty nie piszesz o historycznych faktach,tylko na okrągło osobiste wycieczki i jak zwykle tylko okraszone bzdurnymi epitetami,domniemaniami, wymyślonymi dla zabarwienia swej nieistniejące,a jak sądzę błahej argumentacji,a ten co o nich piszę wymyślone przez siebie historyjki,zmyśla i nie na temat zasadniczy,tak by ocenił nauczyciel w szkole podstawowej.Ale tu tak bywa zawsze,że są tacy którzy tylko chcą zaistnieć,piszą byle co.A szczególnie przyssawka(jemioła)(doNN),bo by nie zaistniał i nie miałby co na pisać bez (NN).Co tu jest widoczne.
ponad 2 lata temu / NN
 
Kukuniek nigdy się nie przyzna, bo wyparcie się tego faktu w jego świadomości jest tak wielkie, że sam w to uwierzył.
ponad 2 lata temu / Rikko
 
John Galt,walesa sam siebie zniszczyl.To poprawiacz z siekiera ktory bez doradcow nic by nie osiagnol,slowa Gazety Wyborczej z poczatku lat 90,tej samej ktora go tak zaciekle dzisiaj broni
ponad 2 lata temu / POLAK NA ALASCE OBYWATEL USA
 
Nie mam TV ale doniesiono mi, że w obozie postępacko-saloniowym aż się gotuje. Skompromitowane autorytety i medialne szczekaczki muszą przełknąć bolkową żabę. A Bolek dalej wg starej złodziejskiej maksymy: "Jeśli złapią cię za rękę... mów , że to nie twoja ręka." Szkoda tylko tych, ludzi na których kablował, po sądach ciągał. Szkoda zmarnowanych lat, zmarnowanych szans, zmarnowanych pokoleń.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.