DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Nie ma badań potwierdzających transpłciowość, więc... Kuriozalny pomysł na antenie TOK FM

Nie ma badań potwierdzających transpłciowość, więc... Kuriozalny pomysł na antenie TOK FM

W jednej z audycji radia TOK FM tematem była kwestia dzieci transpłciowych w Polsce. Ewelina Słowińska z Fundacji „TransFuzja” stwierdziła, że dorośli powinni mówić do dzieci „imieniem preferowanym”, czyli np. mówić do chłopca używając imienia żeńskiego, jeśli czuje się on dziewczynką.

 

Mam w klasie ucznia transpłciowego, który czuje się uczennicą. Mówię do niego imieniem żeńskim, nie robię z tego problemu. Uczeń poprosił mnie o to. Prosił też innych nauczycieli, ale wiem, że jest z tym problem. Zresztą rodzice tej osoby też tego nie akceptują. W efekcie pojawiają się stany depresyjne, potrzebna jest praca z psychologiem. Stała, niemal codzienna – powiedziała w rozmowie z TOK FM anonimowa nauczycielka.

 

Głos w sprawie zabrała również Ewelina Słowińska z Fundacji „Transfuzja”, która zasugerowała, że „jeśli dziecko czuje, iż reprezentuje inną płeć, to rodzice powinni to po prostu zaakceptować”. – Gdy rodzic słyszy, że dziecko chce mieć inną płeć, zaczyna się wyścig od lekarza do lekarza, od kozetki do kozetki. Jakieś rezonanse, badania krwi, podczas gdy dzisiaj wiemy, że nie ma na świecie badań, które mogłyby potwierdzić transpłciowość – mówiła.

 

To są te wszystkie dzieci, które nie pojadą na szkolną wycieczkę, nie pójdą na żaden bal, będą unikać wszelkich możliwych kontaktów w szkole. Ponieważ dla dziecka, które codziennie słyszy w szkole „Krzysiek”, a czuje się „Anią” to po prostu jest bardzo bolesne. A to przecież naprawdę niewiele wymaga, by mówić do dziecka imieniem preferowanym – dodała Słowińska.

 

Warto zwrócić uwagę na słowa pani Słowińskiej: „nie ma na świecie badań, które mogłyby potwierdzić transpłciowość”. Skoro nauka, na którą tak często powołują się postępowi genderyści zawodzi, to widać wyraźnie, że należy samemu stworzyć problem, który może skrzywdzić dzieci, by potem poprzez jego „rozwiązanie” skrzywdzić je jeszcze bardziej.

 

Źródło: TOK FM, wPolityce.pl

TK


DATA: 2019-11-01 12:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gowin położy się Reytanem. Ilu z was głosowało na PiS dla pieniędzy?
8 miesięcy temu / piekło
 
@StefanMartel A może od razu zimną środę...?
8 miesięcy temu / aaa
 
Ponieważ tęczowy piątek za nami. Proponuje włochaty piątek. Czyli miłość ukierunkowana do zwierząt. Ni co? Love is love jak twierdzą. Świat staje do góry nogami.
8 miesięcy temu / StefanMartel
 
@Wojtek Dokładnie to samo pomyślałam, kiedy czytałam o tej historii z nauczycielką. Nie sztuka wymyślić sobie jakąś nauczycielkę i jakiegoś ucznia dla uwiarygodnienia swojego zdania. Kto to sprawdzi? A tak przy okazji, zmiana płci to nie zmiana rękawiczek z zielonych na niebieskie... Setki osób żałuje tej decyzji i powstają inicjatywy takie jak np. The Detransition Advocacy Network na razie się powoli organizują, których celem jest pomoc takim osobom.
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Nauczycielka jest anonimowa, bo tak naprawdę nie istnieje - to na pewno działaczka/propagandzistka QWERTY+. Wszyscy komuniści to kłamcy.
8 miesięcy temu / Wojtek
 
Jak się czuje kobietą to niech będzie, ale i tak wszystkie le lewackie radia to gadzinkówa Sorosa.
8 miesięcy temu / benc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.