DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Nie jesteś lewakiem? „Ludzie kultury” oprotestują każdy twój występ! [OPINIA]

Nie jesteś lewakiem? „Ludzie kultury” oprotestują każdy twój występ! [OPINIA]
fot. FORUM

To „toporna, polityczna propaganda w najgorszym wydaniu” – tak o działalności Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (CSW) pod nową dyrekcją krzyczą dzisiaj postmarksiści. A my nie zapominajmy, że wojna kulturowa trwa i oczywistym jest, że „oni” nam władzy nad kulturą po dobroci nie oddadzą. Kulturowym czekistom nie chodzi o pieniądze. Oni mają swoją czartowską misję i dla niej zrobią wszystko. Oplucie najplugawszymi epitetami człowieka to ledwie ułamek ich możliwości.

 

Pierwsze wycia rozległy się już z końcem ubiegłego roku, gdy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjęło decyzję o mianowaniu na funkcję dyrektora warszawskiego CSW Piotra Bernatowicza, znanego m.in. z prowadzenia Galerii Arsenał w Poznaniu. Oni przy takich okazjach zawsze zbierają się w stada i atakują. Gromadzą podpisy, szukają zagranicznych sojuszników oraz pikietują i medialnie plują żółcią. To, swoją drogą, bardzo konsekwentna polityka, swoisty „rot-front”. Każda, nawet prowincjonalna instytucja kultury, w której chciano by dokonać zmian personalnych czy programowych idących nie „na lewo”, staje się ich okopem. Pamiętamy choćby tę obrzydliwą wojnę o Teatr Polski we Wrocławiu. Oni wiedzą, że ich rządzenia jest tyle, ile władzy nad ludzkimi umysłami. A to najpewniejszy gwarant panowania nad kulturą.


To, co dzisiaj obserwujemy w związku z zapowiedzianym w CSW na 6 czerwca plenerowym koncertem Jana Pietrzaka, to nie jest reakcja „stonki na oprysk”. Bagatelizowanie tej, zdawać by się mogło, histerycznej narracji, byłoby wielkim błędem. Ale z drugiej strony warto uświadomić sobie, że właśnie wygrywamy pierwszą od lat bitwę o kulturę w tak spektakularnym miejscu, w stolicy Polski. Miejscu skądinąd po wielokroć splugawionym modernistyczną antykulturą, o czym również nie należy zapominać. Ten koncert, to - parafrazując trwające „obszczekiwanie karawany” - wydarzenie bezprecedensowe po tak zwanej prawej stronie i wydarzenie w swej symbolice po prostu piękne.


Co by nie powiedzieć, to dyrektor Bernatowicz przejdzie do historii jako ten, który zaczął na poziomie centralnym skutecznie i praktycznie wprowadzać pluralizm do obiegu kultury. To ledwie kropla w morzu dotychczasowej światopoglądowej jednostronności, a lewicowa „szczujnia” już dekretuje powstanie jakiegoś „świata równoległego”. Co za bzdura! Tak jak nie ma wmawianych nam dwóch Polsk, tak nie istnieją równoległe kultury polskie. Wygląda na to, że trwające od dziesięcioleci totalitarne samowładztwo nad instytucjami już zupełnie odebrało tym ludziom możliwość normalnego postrzegania świata. Jeżeli chcą być sami ze sobą, to jakiś tam Mars czy nawet księżyc stoją otworem. Możemy się nawet zrzucić na bilety, ale takie specjalne, „one way ticket”.


Tomasz A. Żak

 

 

 


DATA: 2020-06-06 22:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdyby Andrzej Lepper żył ,Samoobrona miala by pewnie obecnie duże szanse na partie rzadząca,i pewnie dlatego zginoł......piątkowy samobójca mysli perspektywicznie ,wiele lat do przodu....
1 miesiąc temu / Roman
 
@Bodo Niestety, nie rozumiał dialektyki dziejów, i jescze gorzej, nikt mu jej nie objaśnił.
1 miesiąc temu / Ryś
 
A Pietrzak przypadkiem nie był członkiem PZPR?
1 miesiąc temu / ala wilk
 
@Bodo - 100% utożsamiam się z treścią Twojego wpisu.
1 miesiąc temu / odszkodowania
 
Czekamy na Zenka w CSW
1 miesiąc temu / Gad
 
I chętnie zamknę za nimi drzwi...., wreszcie będziemy mieć ich z głowy!
1 miesiąc temu / Jac61
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.