DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Nie dla radykalnego komunizmu i związków homoseksualnych. Nowa konstytucja Kuby

Nie dla radykalnego komunizmu i związków homoseksualnych. Nowa konstytucja Kuby
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Nowa ustawa zasadnicza Republiki Kuby nie dopuszcza zawierania związków między osobami tej samej płci. Odsuwa też perspektywę zbudowania komunizmu, który ma być tylko celem. Za takimi zapisami zagłosowała zdecydowana większość społeczeństwa w referendum konstytucyjnym.

 

Nowe zapisy w ustawie zasadniczej nie odnoszą się już tak stanowczo do ustroju komunistycznego. Zachowana co prawda została zasada socjalistycznego charakteru państwa i przewodnia rola partii w życiu społecznym, ale wprowadzono częściowe uznanie własności prywatnej i odrzucono dogmat o budowie komunizmu. Mimo obecnych przemian cywilizacyjnych w świecie kapitalistycznym i otwieraniu się społeczeństw Zachodu na ideologię gender, socjalistyczna Kuba nie poszła ich śladem i nie przyjęła przepisów, umożliwiających „małżeństwa” osób tej samej płci.

 

Słabnący reżim komunistyczny na Kubie wprowadził teraz rozwiązania, które w rewolucyjnym amoku ekipy Fidela Castro uznane byłyby za zdradę państwa. Nowością było przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum konstytucyjnego, oddającego oficjalnie głos społeczeństwu, wcześniej traktowanemu jak poddani państwa komunistycznego.

 

Referendum odbyło się 24 lutego. Za nowym brzmieniem konstytucji opowiedziało 91 proc. głosujących. Za zmianą konstytucji opowiedziało się więc 6,8 mln obywateli. Frekwencja wyniosła 84,4 proc.

 

 

Źródła: siegodnia.ua / TASS / Krassnaja Wiesna

JB

 

 


DATA: 2019-04-12 09:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cieszy że Kuba się zmienia, jednakże związki i małżeństwa homoseksualne to jest coś tak oczywistego że nie wyobrażam sobie by w krajach socjalistycznych zwłaszcza miało tego nie być.
ponad 1 rok temu / Hemako
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.