DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Nie dla przymusowej seksedukacji. Arcybiskup Montrealu wzywa do sprzeciwu

Nie dla przymusowej seksedukacji. Arcybiskup Montrealu wzywa do sprzeciwu
Abp Christian Lépine. źródło: wikimedia.org

„Kościół katolicki w Montrealu wzywa rodziców, aby sprzeciwili się deprawacji swoich dzieci na zajęciach tak zwanego wychowania seksualnego”, poinformował serwis vaticannews.va.

 

Arcybiskup Montrealu Christian Lépine zaapelował do rodziców, aby zabierali swoje dzieci ze szkoły w czasie godzin lekcyjnych przeznaczonych na wychowanie seksualne. Hierarcha zwrócił się ponadto do tzw. edukatorów seksualnych, aby zadbali w tych „tak delikatnych kwestiach” o „poszanowanie naturalnego poczucia wstydu”.

 

W Quebeku, największej prowincji w Kanadzie pod względem powierzchni, wychowanie seksualne jest obowiązkowe, a przepisy przewidują możliwość zwolnienia z tych zajęć tylko w wypadku ofiar molestowania. Kościół wzywa więc rodziców do aktu obywatelskiego nieposłuszeństwa.

 

Archidiecezja Montrealu przygotowała alternatywny podręcznik wychowania seksualnego, w którym obecne są te same tematy, co w programie oficjalnym, podejmuje się je jednak z punktu widzenia chrześcijańskiej antropologii. Zdaniem kościelnych ekspertów program wychowania w obecnym kształcie jest w istocie swoistą formą agresji seksualnej.

 

źródło: vaticannews.va

TK

 

Zobacz także:

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom


DATA: 2019-04-03 14:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kwestionować holocaust buissness.to antysemityzm a antysemityzm to grzech Ale antyponizm I fałszywe oszczerstwa na Polaków księży I chrześcijan to już nie jest grzech
ponad 1 rok temu / Zaszczuty
 
Kanada już nie pachnie żywicą a siedmiokolorowym seksem. Fiedler pewnie nie napisałby dzisiaj już swej książki. Trzeba mieć wielką odwagę by walczyć ze zdeprawowanym systemem kraju, który od zawsze łamał ludzkie prawa. Wystarczy popatrzeć wstecz co robił z Indianami. Tam panują okrutne rządy. Obawiam się, że będzie nagonka silniejsza nawet niż na Wspaniałą Mery. Nam pozostają batalie modlitewne za odważne duchowieństwo i odważnych wiernych w kraju tak jawnie łamiącym prawa wolności.
ponad 1 rok temu / banita
 
Namnozylo sie kandydatow do kamieni mlynskich i jeszcze prawnie chca przymuszac do ich sluchania.Obywatelskie nieposluszenstwo w takich sprawach jest obowiazkiem.Posluszenstwo Panu Bogu na pierwszysm miejscu a reszta to plewy ,smieci na szerokiej drodze do odchlani jak nie zejda z tej drogi i nie splona przed przepascia to splona w przepasci niestety.
ponad 1 rok temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.