DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Nie dla promocji satanizmu! Nie dla okultystycznej „sztuki” w toruńskiej instytucji kultury

Nie dla promocji satanizmu! Nie dla okultystycznej „sztuki” w toruńskiej instytucji kultury

Wielki Post to okres zadumy nad dotychczasowym życiem. To dni skruchy, przyznania się przed Miłosiernym Chrystusem do swoich grzechów. Niestety, nie wszyscy dobrze wykorzystują ten czas. Są tacy, którzy zamiast ukorzyć się przed Synem Bożym, propagują mroczne kulty sił ciemności.

 

Już 8 marca, a więc w pierwszy w tegorocznym Wielkim Poście piątek, w Toruniu odbędzie wernisaż Mariny Abramović. „Artystka” zaprezentuje mieszkańcom miasta, które ma w herbie Anioła, swoje dotychczasowe „osiągnięcia”.

 

Oscylują one wobec jednej, mrocznej i przerażającej tematyki, a „twórczość” Serbki w sposób jawny i ostentacyjny nawiązuje do satanizmu, okultyzmu, magii i szamanizmu. „Artystka” występuje z głową kozła, pozuje do zdjęć z rogami, nie unika pokazywania się z pentagramem, a nawet przygotowuje torty w kształcie ludzkiego ciała. Abramović jest znana także ze zdjęcia, na którym widzimy ją obok wizerunku Aleistera Crowleya – twórcy „filozofii”, która dała podstawy powstałemu w USA „Kościołowi Szatana”.

 

Nie dość, że tak obrzydliwa „sztuka” i jej autorka zawitają na polską ziemię – i to w czasie Wielkiego Postu! – to jeszcze wernisaż organizowany jest w instytucji finansowanej z publicznych pieniędzy: w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Partnerami wydarzenia są: miasto Toruń oraz województwo kujawsko-pomorskie.

 

(Partnerem nie jest Ministerstwo Kultury. Resort nie sfinansował też wydarzenia. Szczegóły niżej).

 

Czy takich „imprez” oczekują Polacy? Z całą pewnością nie! Dlatego też mamy prawo domagać się od rządzących ochrony naszego państwa i narodu przed „sztuką” epatującą osobowym złem oraz nawiązującą do mrocznych kultów!

 

Poprzyjmy więc protest przeciwko wydarzeniu. Módlmy się w intencji powstrzymania okultystycznej propagandy i powiedzmy „stop” propagowaniu satanizmu! To nasz katolicki obowiązek!

 

 

MWł

 

Podpisz protest: Stop finansowaniu promotorów okultyzmu!

 

*****

 

Z początkowych doniesień wynikało, że partnerem oraz sponsorem wydarzenia jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resort w mejlu do redakcji PCh24 odniósł się do sprawy. W piśmie czytamy:

 

„Instytucja bezpodstawnie wykorzystała logotyp MKiDN w zaproszeniu na wydarzenie w sposób mogący sugerować, że MKiDN jest jednym ze współorganizatorów wystawy. Ministerstwo dwukrotnie, w 2017 i 2018 r., odrzuciło wniosek CSW o dotację na organizację wystawy”

 

oraz:

 

„MKiDN dwukrotnie odmówiło dotacji celowej na wystawę retrospektywną i cykl performansów Mariny Abramović w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu”. WIĘCEJ TUTAJ.

 

Resort jest jednak instytucją współprowadzącą toruńską instytucję, a strona CSW podaje, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansuje placówkę. Dlatego też od rządzących można oczekiwać, że – poza odcięciem się od wydarzenia i poinformowaniem, iż MKiDN nie wyłożyło pieniędzy na imprezę propagującą okultyzm – podejmą działania uniemożliwiające organizację wernisażu.

 

  


DATA: 2019-03-07 09:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Akcja absurdalna. "Promocja okultyzmu", "Oddanie Polski szatanowi" - czysty obłęd. Sztuka często prowokuje, szokuje, artyści są ludźmi wolnymi na szczęście, nie muszą ograniczać się do prostych przekazów funkcjonujących w masowej kulturze. Poza tym nie wszyscy są wierzący. Dla ateistów szatan to tylko, co najwyżej, symbol, jakaś literacka figura, więc daleko stąd do kultu. Nie podoba się wystawa to nie idę. Koniec tematu. Taka akcja ośmiesza wszystkich wierzących. Zamiast organizować akcje, można zawsze pomodlić się po cichu w intencji pani Mariny: o wiarę dla niej i szczęście. Nie można stawiać pytań w rodzaju "Czy takich "imprez" oczekują Polacy?". To nie jest impreza masowa, więc nie wszystkim Polakom musi się podobać tak jak nie wszyscy lubią współczesną muzykę. Sztuka przeważnie nie jest kierowana do masowego odbiorcy, no i, co najważniejsze, nigdy nie powinna być cenzurowana.
14 dni temu / Ter
 
Miłej modlitwy, niech wam pogoda sprzyja! Nie zapomnijcie tylko do modlitwy i pokojowej demonstracji poglądów się ograniczyć! A pani Abramović z pewnością jest wam wdzięczna za promocję tego wydarzenia. Zresztą nie jest ona aż tak potrzebna, jest w Polsce sporo ludzi, nawet pośród nieinteresujących się dogłębnie sztuką współczesną, dla których ta wystawa jest istotnym i ciekawym wydarzeniem. Zatem zainteresowanych nim nie brakuje. Jak widać, nawet MKiDN nie finansuje tej wystawy, módlcie się więc na zdrowie i prezentujcie swe poglądy, nawet te jak powyżej racjonalnie trudne do obrony: Ale wara od chorej cenzury, decydowania o tym, czego mogą lub nie mogą oglądać/doświadczać inni ludzie. MKiDN NIE JEST od "podejmowania działania uniemożliwiającego organizację wernisażu"!! Kropka. Takie zapędy są i będą tępione i proszę się temu obłudnie nie dziwić!
14 dni temu / ..ratdancer
 
s
14 dni temu / s
 
język się zmienia ,uczeń przechodzi do następnej klasy ,student zalicza rok i broni licencjatu, magistra ,a podchorąży zostanie mianowany na oficera a promuje się produkty ,filmy i inne takie
15 dni temu / chichot do Konr
 
Nie istnieje coś takiego jak promocja satanizmu. Promować można tylko człowieka: 1 ucznia do następnej klasy, 2 studenta na licencjata, 3 licencjata na magistra, 4 doktoranta na doktora, 5 podchorążego na oficera. I nic więcej!
15 dni temu / Konrad Turzyńs
 
nie wiem czy zdajecie sobie sprawę że w dobie internetu każdy Polak ma dostęp do filmów o szatanie ,na poważnie na wesoło i co tylko chcecie ,wpiszcie sobie "filmy z diabłem w roli głównej" na taki wernisaż jakiejś baby nikt nie pójdzie ale lepiej sprawdźcie co oglądają wasze dzieci
15 dni temu / chichot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.