DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

„Nie” dla promocji LGBT na białostocczyźnie. Samorządowcy przyjęli specjalne stanowisko

„Nie” dla promocji LGBT na białostocczyźnie. Samorządowcy przyjęli specjalne stanowisko
fot. By Lukas Plewnia from Berlin, Deutschland (Stop Gender) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Radni powiatu białostockiego przyjęli specjalne stanowisko sprzeciwiające się promocji LGBT oraz gender. Swoje stanowisko traktują jako protest przeciwko narzucaniu dzieciom niszczącego sumienie wykrzywionego obrazu ludzkiej seksualności.

 

- Nasz głos jest w ogromnej większości głosem środowisk katolickich, chrześcijańskich. Nie odpowiada nam to, co jest zapisane w przyjętej przez warszawskich radnych  karcie LGBT. Według niej ma za wszelką cenę następować seksualizacja życia. My na to się nie godzimy – mówi Roman Czepe, wicestarosta Powiatu Białostockiego. Zaznacza on, że stanowisko przeciwko promocji LGBT i gender jest oparte na takiej samej opinii na temat tych szkodliwych zjawisk, jaką w marcu 2019 roku wyrazili biskupi Konferencji Episkopatu Polski.

 

Za przyjęciem stanowiska stawiającemu tamę promocji LGBT i gender głosowało dwie trzecie radnych. Zostało więc ono przyjęte znaczącą przewagą głosów. Przeciwko stanowisku byli radni PO. Dla pozostałych nie ma wątpliwości, że promocja w szkołach LGBT i gender jest dla dzieci toksyczna. – Tym stanowiskiem chcemy chronić dzieci przed nachalną i szkodliwą propagandą homoseksualizmu oraz  genderyzmu, które niszczą sumienia i niewinność dzieci – podkreśla Czepe.

 

Stanowisko radnych Powiatu Białostockiego jest ich odpowiedzią na przyjęcie przez samorządowców Warszawy tzw. „deklaracji LGBT+”, która daje możliwość wprowadzania do szkół stolicy edukacji seksualnej opartej na promowaniu homoseksualizmu i gender. Dlatego przyjęte przez radnych Powiatu Białostockiego  stanowisko nosi nazwę „Przeciwko karcie LGBT i wychowania seksualnego w duchu ideologii gender”. Za przyjęciem stanowiska głosowali radni PiS, klubów radnych – „Porozumienie” i „Nasze Podlasie” oraz radni PSL.

 

Dokument mówiący stanowcze „nie” dla homopropagandy został przyjęty przez Radę Powiatu Białostockiego na wniosek wicestarosty, który od lat sprzeciwia się promocji LGBT i gender. To dzięki jego staraniom już w roku 2014 radni podlaskiej gminy Łapy, jako jedni z pierwszych w Polsce przyjęli stanowisko przeciwko tym szkodliwym ideologiom, godzącym w podstawy ludzkiej seksualności. 

 

Adam Białous

 


DATA: 2019-04-26 13:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jako Białostocczanin jestem dumny i wdzięczny radnym za te uchwałę.
ponad 1 rok temu / Wmarzec
 
Widze ze radni w Bialymstoku nie maja co robic i zamiast zajmowac sie realnymi problemami mieszkancow wola zajac sie tymi wyimaginowanymi.
ponad 1 rok temu / O
 
Słoiczku nie zacofane a właśnie postępowe, i owszem obchodzi obchodzi, już któryś sejmik z kolei. Weźmiemy szturmem całą Polskę.
ponad 1 rok temu / Do @janek
 
A kogo obchodzą wschodnie rubieże, które nie mają na nic wpływu. Polska to Mazowsze, Wielkopolska, Pomorze czy Śląsk, a nie zaściankowy wschód, gdzie panuje zacofanie.
ponad 1 rok temu / Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]ch24.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.