DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kapłana, prałata Kneblewskiego, który ujął się za przyjmowaniem Eucharystii, oddając jej pełną chwałę, wywalili z parafii jak przyjmujesz Eucharystię na stojąco to Jezusa tam niema, ludzie chcą łask a nie oddają pełnej czci Bogu. Więc co się dziwić ze dewianci mają to gdzieś. Zmiany spowodowały Jej lekceważenie. Skoro brak tam cierpienia, tylko jest to "uczta", to smakujmy, mlaskajmy i delektujmy się. Kto wyraża zgody na te wszystkie zmiany i kto nakazuje je wprowadzać, niech uderzy się w piersi i zacznie działać. A to że potrzeba mocnego głosu to fakt, tylko że za tym powinny iść konkretne działania powtórna ewangelizacja ustawiająca wszystkie elementy wiary na swoim miejscu. Aż prosi się żeby wrócić do starych wzorców. Inaczej skończy się to wszystko na czczym gadaniu, protestach i przepraszaniu Boga za nasze i cudze grzechy, a wierni będą coraz marniejsi aż wreszcie odejdą od wiary. Należy wszystkich uczyć od nowa co tak naprawdę w czasie Mszy Św.
9 miesięcy temu / taki 1
 
BRAWO! Tego właśnie oczekujemy!
9 miesięcy temu / Faflon
 
"Łódź" chyba pomyliłeś adres strony. Podpowiadam: >deon.pl. Co do "mocy" to Boży Pasterze KLĘCZĄ przed Najświętszym Sakramentem a NIE przed laikatem i poganami. Bezstresowe "nauczanie" Bp G. Rysia jest ekspresową "droga" do "wiecznej" połajanki. Współczuję takiej 'NORMALNOŚCI". Twoja ?łódź" jest dziurawa.
9 miesięcy temu / iskierka. > Ł
 
Publiczne ZNIEWAŻANIE Eucharystii dokonuje się nie tylko na ulicy ale i w Kościele . Nawet w Tym ważnym Dniu. Dziś w czasie Mszy św. dla dorosłych Ksiądz poświęcił homilię SMAKOWI Eucharystii. Wyjął z kieszeni komórkę i zaczął czytać odpowiedzi na pytanie skierowane do dzieci i młodzieży> Jak smakuje Eucharystia ? Było wiele żenujących odpowiedzi. Smaki od dobrego i trochę niesmacznego chlebka po truskawkę - przeplatane z odczuciami. Nad tym pytaniem mieli zastanowić się także wierni. W odpowiedzi mam pytanie > A jak "smakuje" Wielebny ksiądz ? Może tubylcy z Amazonii mogliby na nie odpowiedzieć. Dla mnie jest "niestrawny" Najwyraźniej , nowocześni prezbiterzy za dużo oglądają programów KULINARNYCH. Żenada. Nadto , jesteśmy świadkami WDRAŻANIA WYTYCZNYCH z SOBORU MŁODZIEŻY. Ksiądz zdaje pytanie nawet "głupie" a młodzież i dzieci mówią. A gdzie Katecheza i Nauczanie ??/
9 miesięcy temu / iskierka
 
"Nie dla profanacji" - czy to jest skierowane do nas czy do publicznych grzeszników-sodomitów? Rozumiem ze oni maja się tym przejąc i zaprzestać profanacji? A może by nazwać grzech po imieniu. A nie jakieś "parady równości, lgbt, tolerancja dla grzechu ". Nie doczekam się.
9 miesięcy temu / Mirrro
 
To się chwali,ale jeszcze za słowami winny iść czyny.Należy składać pozwy sądowe o obrazę uczuć religijnych.Przecież jest taki paragraf,a w kuriach pracują także prawnicy.Daleko nie trzeba szukać,wystarczy z wielkim hukiem złożyć pozew,choćby tylko dotyczący profanacji Mszy Świętej.Wiadomo przecież kiedy to było,znany jest z imienia i nazwiska bluźnierca,adres sami prokuratorzy sobie znajdą.Jak taki jeden z drugim dla przykładu będzie ciągany po sądach to trzeci i czwarty może się zastanowi.Inaczej będą czuć się bezkarni i jeszcze więcej będzie takich ohydnych bluźnierstw.Jeśli skończy się tylko na gadaniu,to np 15 sierpnia mogą być zaatakowani wierni wychodzący z kościołów.Biskupi winni wziąć odpowiedzialność za swe owce,podjąć miecz rycerski i walczyć przykładnie o wiarę i Święty Kościół Katolicki.
9 miesięcy temu / rgt
 
Szkoda tylko, że biskupi potrafią tylko gadać o szacunku dla Eucharystii, a sami Jej nie szanują. Jak powszechnie wiadomo-przykład idzie z góry...
9 miesięcy temu / karol
 
Dobrze że w Łodzi normalność za naszego Arcybiskupa Grzegorza. Głosi się z mocą Słowo a nie ideologiczne połajanki
9 miesięcy temu / Łódź
 
Swieta prawda. Zgadzam sie calkowicie z biskupami. Powinnismy sobie przypominac poprzez nasze katolickie swieta kim jestesmy I dokad zdazamy. Zycie ziemskie jest bardzo krotkie I bezsensowne bez Boga. Musimy walczyc z tymi lwami ktore nas otaczaja. Nie dajmy sie przezwyciezyc. Tak nam dopomoz Bog.
9 miesięcy temu / krakowianka
 
Trzeba ludziom przypomnieć istotę potępienia na wieczność...
9 miesięcy temu / Krakusik
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.