DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

„Nie” dla odbierania dzieci z błahych powodów! Rusza międzynarodowa akcja przeciwko Norwegii

„Nie” dla odbierania dzieci z błahych powodów! Rusza międzynarodowa akcja przeciwko Norwegii
Fot. Filip Blazejowski/FORUM

16 kwietnia na całym świecie odbędą się liczne protesty przed ambasadami Norwegii. To odpowiedź na skandaliczną politykę urzędu socjalnego Barnevernet, odbierającego dzieci cudzoziemców z byle powodu.

 

Na Facebooku już zawiązano stronę anty-Barnevernet, zachęcającą do wzięcia udziału w protestach, przewidzianych na 16 kwietnia. Ostatnio podobne pikiety odbyły się w obronie mieszanej rodziny norwesko-rumuńskiej, której pracownicy socjalni odebrali w listopadzie ub. roku pięcioro pociech. W sumie w USA i innych państwach europejskich demonstrowało około 60 tys. osób.

 

Norwesko-rumuńska para została odseparowana od swoich dzieci po tym, jak oskarżono ją o przemoc fizyczną. Rodzice mieli przyznać się w wywiadzie dla telewizji rumuńskiej, że zdarzało im się dawać klapsy i czasami pociągnąć za uszy niesforne dzieciaki, pomimo świadomości, że fizyczne dyscyplinowanie nieletnich jest zabronione w Norwegii.

 

Obrońcy rodziców przekonują, że para jest dyskryminowana przez norweskich urzędników z powodu przekonań religijnych. Takiego zdania jest m.in. prawnik Peter Costea, jeden z inicjatorów akcji w obronie rodziny norwesko-rumuńskiej.

 

Obecna międzynarodowa akcja wymierzona w Norwegię z powodu  łamania podstawowych praw rodziców jest inicjatywą unikatową. Przyłączyli się do niej m.in. obywatele z Polski, Rosji, Litwy, Indii czy Brazylii. Wszystkie te kraje oskarżyły Norwegię o nadużycia wobec rodzin.

 

Prezydent Czech Miloš Zeman nie przebierając w słowach – zresztą nie po raz pierwszy – przyrównał norweski system opieki zastępczej do hitlerowskiego systemu Lebensborn. Zwrócił się też do króla Haralda V, aby osobiście interweniował w przypadku czeskiej matki, której odebrano dwóch synów.

 

Rodzice, którzy przeszli horror z powodu działań norweskich urzędników socjalnych podkreślają, iż ich pociechy odbierane są z byle powodów i na podstawie wątpliwych oskarżeń. Jedna z matek, Litwinka żaliła się, że zabrano jej dziecko, ponieważ Barnevernet oskarżył ją o „zmuszanie dziewczynki do noszenia ładnej sukienki.” Z kolei Brazylijka narzekała, że urzędnicy chcieli jej zabrać dziecko, gdyż rzekomo „nie karmiła córki w norweski sposób.”

 

W 2011 roku głośny był przypadek odebrania dwójki indyjskich dzieci, ponieważ rodzice spali z nimi w jednym łóżku. Po długotrwałej batalii dzieciaki w końcu trafiły pod opiekę ich wuja w Indiach.

 

Według najnowszych dostępnych danych statystycznych za 2012 r., urzędnicy norwescy odebrali 6 tys. 737 dzieci, z czego 1049 stanowiły pociechy  imigrantów.

 

Norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że od dłuższego czasu pod ambasadami norweskimi na całym świecie odbywają się potężne manifestacje i napływają protesty e-mailowe.

 

- Staraliśmy się publikować informacje na temat faktycznych działań Barnevernet i ram prawnych tego urzędu, ale nie jest to proste zadanie, zważywszy na wrogą kampanię, z jaką obecnie mamy do czynienia, która celowo zniekształca fakty – żali się rzecznik MSZ, Frode Andersen. Jak dodał, „w norweskim kontekście oskarżenia o nazizm, wydają się być oczywiście niesprawiedliwe.”

 

 

Źródło: thelocal.no

AS

 

 

 


DATA: 2016-03-08 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

http://scotlandstm.blogspot.co.uk/2016/03/100-dni-podwojnej-samotnosci.html Bojkotuijmy nie tylko Norewgię ale także Szkocję! Rocznie kilkaset dzieci jest pozbawionych domu z byłe powodu albo po fałszywych osdoakrżeniach ze strony przeważnie islamskich rodzin nienawidzących Polaków!
ponad 4 lata temu / Thomas
 
ciekawe co tak Norwegom szkodzi - zimny wiatr od morza, bogactwo, przeszłość czy co innego? przecież to jest "chory" kraj; na takim postępowaniu względem rodzin, a zwłaszcza zagranicznych, daleko nie pojadą, bo w końcu nastąpi reakcja na ich debilne zachowania i ktoś im pogoni kota;
ponad 4 lata temu / JARO
 
Wpiszcie w szukajkę na wolna-polska(kropka)pl hasło: Czeski prezydent interweniuje i poczytajcie sobie jak odebrano w Norwegii dzieci Czeskiej matce.
ponad 4 lata temu / Rombi
 
Rodziny muzułmańskie są nietykalne.
ponad 4 lata temu / Rodrigez
 
znam przypadek odebrania dzieci polce ,która przyjechała na weekend odwiedzić pracującego w Norwegii męża
ponad 4 lata temu / jua
 
Ciekawe czy zabierają również dzieci z rodzin muzułmańskich? Bo wygląda na to, że akurat do takich rodzin nikt się nie wtrąca i mogą one wydawać małe dziewczynki za mąż,
ponad 4 lata temu / akk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.