DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Nie dla ideologii gender w Poznaniu! Apel do wojewody podpisało już ponad 12 tys. internautów

Nie dla ideologii gender w Poznaniu! Apel do wojewody podpisało już ponad 12 tys. internautów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (SatyaPrem)

 

Ponad 12 tys. internautów podpisało apel do wielkopolskiego wojewody z prośbą o podjęcie rozstrzygnięcia nadzorczego i uchylenie genderuchwały w Poznaniu. Wcześniej Rada Miasta zdecydowała o przyjęciu tzw. Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, która m.in. zagraża konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny poprzez promowanie idei ruchu LGBT.

 

Za pośrednictwem strony internetowej genderowakarta.pl, internauci kierują do Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka apel o podjęcie rozstrzygnięcia nadzorczego i uchylenie uderzającego w rodzinę dokumentu. Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym została przyjęta przez Radę Miasta Poznania w pierwszej połowie lutego br. W petycji podkreślono, że uchwała jest faktycznie dokumentem promującym ideologię gender oraz idee ruchu LGBT.

 

„Ten niebezpieczny dokument oparty jest na fundamentalnych tezach ideologii gender. Pod płaszczykiem walki z nierównościami i przemocą chce narzucić mieszkańcom Poznania kontrowersyjny światopogląd. Przyjęcie dokumentu grozi ingerencją ratusza w programy nauczania, finansowaniem ze środków publicznych kampanii społecznych promujących radykalne postulaty, uprzywilejowaniem lewackich organizacji społecznych” – czytamy na stronie genderowakarta.pl, gdzie można złożyć swój podpis.

 

W petycji do Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka internauci zwracają uwagę, że już wcześniej Centrum Życia i Rodziny oraz Społeczna Rada Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań” zwracali uwagę na niebezpieczeństwa płynące z treści uchwały. Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym stanowi „zagrożenie konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny” oraz prowadzi do „ideologicznej ingerencji w zakresie wydatków i kontraktów publicznych”.

 

„Karta wprost nawiązuje do ideologii gender, której założeniem jest pogląd, że przyczyną przemocy w życiu społecznym jest istnienie płci męskiej i płci żeńskiej (Art. 22, ust. 2), narzuca wizję ludzkiej płciowości, nacechowaną postulatami skrajnych, lewicowych ideologii (Część I, pkt 4)” – napisano w treści apelu do wojewody. Autorzy listu dodają, że Karta „postuluje zwalczanie tzw. stereotypowych ról płciowych”, co prowadzi do wsparcia dla idei ruchu LGBT”.

 

Co więcej, Karta „tworzy zobowiązanie przeznaczania środków publicznych na szkolenia, programy i kampanie promujące założenia kontrowersyjnych ideologii” oraz „zobowiązuje przedsiębiorców do preferencyjnego zatrudniania niektórych osób, bez względu na kwalifikacje zawodowe (Art. 11 ust. 4).

 

Autorzy petycji do wojewody zachęcają do składania podpisów i wyrażania swej dezaprobaty dla ideologicznych dokumentów, które prowadzą do łamania obowiązującego Prawa oświatowego oraz zagrażają konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny.

 

Wcześniej do Wojewody Wielkopolskiego z prośbą o podjęcie postępowania nadzorczego dotyczącego niebezpiecznego dokumentu apelowało Centrum Życia i Rodziny, które wystosowało oficjalne pismo w tej sprawie.

 

Ufamy, że Wojewoda Wielkopolski potraktuje sprawę poważnie i zbada zapisy zawarte w uchwalonej przez radnych Poznania tzw. Europejskiej Karcie Równości w Życiu Lokalnym. To działanie leży w interesie wszystkich mieszkańców Poznania, a w szczególności najmłodszych z nich, którzy w związku z przyjętym dokumentem, w niedalekiej przyszłości mogą być zmuszeni do obowiązkowego uczestniczenia w zajęciach z edukacji seksualnej według standardów WHO – mówił wówczas Paweł Ozdoba, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

 

 

 

Źródło: materiały prasowe

MWł

 

 

Aby podpisać apel wystarczy kliknąć TUTAJ.

 


DATA: 2020-03-04 15:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żadnej ochrony dla zboczeńców. Karać!
8 miesięcy temu / Adam
 
W czym problem, w następnych wyborach wybierzcie innych, a tymczasem szanujcie wynik demokratycznych wyborów.
8 miesięcy temu / @Leon
 
Poki beda rzadzic tacy POpaprancy jak w Poznaniu, Lodzi czy w GdaNsku na uslugach nijakiego Sorosa to beda forsowac taka deprawacje , gdyz jest to ich cel. Jedyna rzecz to odsunac te postacie od wladzy wraz z ich bezradnymi ,ktorzy ich bezmyslnie wspieraja.
8 miesięcy temu / Leon
 
przeciez Kaczynski mowil , rece precz od nadzych dzieci i co nie dziala zaklecie ?
8 miesięcy temu / LOGAN
 
Ciekawe czy wszyscy podpisani są zameldowani w Poznaniu, coś mam wątpliwości.
8 miesięcy temu / Czytelnik
 
To nawet nie 4% mieszkańców Poznania.
8 miesięcy temu / poznaniak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.