DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Nie dla globalnego podatku na rzecz ONZ. Nowy Porządek Świata za nasze pieniądze?

Nie dla globalnego podatku na rzecz ONZ. Nowy Porządek Świata za nasze pieniądze?

Najważniejsi urzędnicy ONZ zamierzają przedstawić podczas Szczytu Humanitarnego w Stambule projekt przymusowego opodatkowania pewnych „usług”, z których środki szłyby na działania Organizacji Narodów Zjednoczonych, w tym na promocję aborcji na świecie.


O wprowadzeniu globalnego podatku na rzecz ONZ mówi się od dawna. Taki postulat znalazł się m.in. w programie Agenda Zrównoważonego Rozwoju 2030. Wcześniej propozycja podatku pojawiła się w Human Development Report 2011.


Urzędnicy ONZ chcą uniezależnić się od dobrowolnych składek poszczególnych państw - które w pewnych sytuacjach mogą wstrzymać darowizny - i zapewnić sobie stałe źródło dochodów.


Zgodnie z życzeniem wysokich urzędników ONZ należałoby opodatkować międzynarodowe transakcje finansowe, wszystkie wymiany walut i bilety lotnicze. ONZ naciska także na duże korporacje, by zgodziły się na zapłatę wyższych podatków, z których część środków trafiałby do ONZ.


Globalny podatek od transakcji finansowych przyniósłby biliony dolarów do budżetu ONZ. Jednak obywatele nie mieliby wpływu na to, w jaki sposób pozyskane środki byłyby wydawane. Biurokraci oenzetowscy przekonują, ze pieniądze poszłyby na cele humanitarne, a za takowy uznaje się… np. zabijanie nienarodzonych dzieci.


Amerykański think-tank, Catholic Family and Human Rights Institute (C-Fam) przygotował petycję przeciwstawiającą się nałożeniu nowych obciążeń podatkowych w celu sfinansowania działalności ONZ. Raport w tej sprawie ma być przedstawiony na forum ONZ i w parlamentach na całym świecie jeszcze w tym roku.


Choć propozycje podatków globalnych spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony rządu USA, coraz więcej polityków, naukowców, organizacji międzynarodowych i pozarządowych wspiera tę ideę. W 2004 roku prezydenci Brazylii, Francji i Chile zainicjowali działania na rzecz wprowadzenia globalnego podatku w celu sfinansowania rozwoju uboższych państw. Od tego czasu, przywódcy Hiszpanii, Niemiec, Algierii i RPA przyłączyli się do procesu. W 2005 r. grupa postulowała opodatkować bilety lotnicze, by pozyskane środki zasiliły globalny fundusz zdrowia.Źródlo: c-fam.org., globalpolicy.org., AS


DATA: 2016-05-16 16:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ONZ chce zlikwidować tzw. Okna życia! Żadnych pieniędzy dla tych drani!
ponad 4 lata temu / Ewa G
 
pieniadze poszlyby na wdrazanie pewnych planow, a jednym z nich jest ustawianie zboczencow na posadach rzadowych, by wykonywali ich plany i zmieniali prawo krajowe. Innym planem byloby sila wpychanie aborcji do biednych krajow afrykanskich , a wrazie odmowy gospodarczy i ekonomiczny szantaz.
ponad 4 lata temu / adam
 
Opisany przez biurokratów z ONZ, mechanizm finansowania procederu zabijania nienarodzonych (oraz narodzonych) dzieci nie jest nowy. Przykład jest u nas na miejscu. Przecież w Polsce wszystkie osoby płacące podatki (a więc i katolicy) muszą zdawać sobie sprawę z tego, że część ich pieniędzy idzie na pensje dla personelu publicznych szpitali, w których zabito i zabija się nadal tysiące dzieci. Kto z "kawiarnianych chrześcijan" próbuje coś z tym zrobić?
ponad 4 lata temu / wmo
 
Upadek świata jaki znamy na naszych oczach...
ponad 4 lata temu / Michał
 
Jestem pragmatykiem - utylitarystą, popieram działania, które przynoszą wyraźny skutek, komuś pomagają. Dlatego nie popieram ONZ. Największe zbrodnie naszych czasów (w Srebrenicy i Ruandzie) miały miejsce na terenach pod jurysdykcją misji pokojowych ONZ. Kiedy dżihadyści dotarli do wzgórz Golan, stacjonujący tam żołnierze misji ONZ zwiali, nawet nie próbowali powstrzymać agresorów. Podobnie jest z cywilnymi agendami ONZ. Miałem do czynienia z pewnym programem UNESCO (za mało tu miejsca, żeby opisywać), dotyczyło to dotacji dla instytucji kulturalnych, kilkadziesiąt milionów dolarów rocznie, w skali świata drobiazg. Koszty administracji programu pochłaniały ponad połowę jego budżetu. ONZ należy zreformować od podstaw lub rozwiązać. Dopóki istnieje w obecnym kształcie, pchanie tam dodatkowych pieniędzy nie przyniesie światu nic dobrego, wiele złego też nie, to będą po prostu zmarnowane pieniądze.
ponad 4 lata temu / cogito
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.