DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Nie dla banderyzmu w Polsce! Akcja działaczy z Podkarpacia nabiera realnych kształtów

Nie dla banderyzmu w Polsce! Akcja działaczy z Podkarpacia nabiera realnych kształtów
Zdjęcie ilustracyjne. By Sasha Maksymenko [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

3 maja, na bazie akcji rozbierania nielegalnego pomnika UPA w Hruszowicach, powstał Społeczny Komitet Usuwania Banderowskich Upamiętnień w Polsce. W jego skład weszło 25 osób, w tym jeden poseł, wójt oraz kombatant z Narodowych Sił Zbrojnych. Teraz Komitet zapowiada kolejne akcje.

 

Społeczny Komitet walczący z banderowskim „dziedzictwem” na terytorium Rzeczpospolitej planuje wyjść poza rozbiórkę nielegalnych pomników i innych miejsc upamiętniających zbrodniczą Ukraińską Powstańczą Armię.

 

Działacze z Podkarpacia i ich sojusznicy z innych stron Polski chcą także oddać hołd Ukraińcom ratującym Polaków w trakcie rzezi wołyńskiej, również za cenę swojego życia. W planach jest również mobilna akcja bilbordowa „Stop gloryfikacji banderyzmu w Polsce” oraz obywatelska inicjatywa ustawodawcza.

 

Do Społecznego Komitetu Usuwania Banderowskich Upamiętnień w Polsce należy m.in. poseł niezrzeszony i lider partii Ruch Narodowy Robert Winnicki, Janusz Słabicki – wójt Gminy Stubno na terenie której leżą Hruszowice, gdzie 3 maja zdemontowano nielegalny banderowski pomnik oraz kpt. Konstanty Kopf, żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych i weteran walk z nazistowskimi Niemcami, bolszewickim Związkiem Sowieckim oraz ukraińskimi nacjonalistami.

 

Organem wykonawczym Komitetu jest ośmioosobowa Rada. Kieruje jej pracami Marek Kulpa, od lat zaangażowany w walkę z obecnymi w Polsce nielegalnymi upamiętnieniami banderyzmu. To między innymi on, poprzez swoją pracę na gruncie formalnym, prawnym i dokumentacyjnym, doprowadził do rozbiórki pomnika w Hruszowicach.

 


Źródło: kresy.pl

MWł
 


DATA: 2017-06-30 09:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli chcemy realnie wpłynąć na zatrzymanie banderyzacji Ukrainy to należy wpłynąć na samorządy żeby wypowiadały umowy o współpracy z tymi ukraińskimi samorządami, w których podjęto działania mające na celu gloryfikację bandytów z UPA. Idą wybory samorządowe niech radni sie określą czy są po stronie ofiar, czy katów. Taka batalia trwa m.in. w Legnicy: http://legnica.net.pl
ponad 1 rok temu / Jan
 
Popieram
ponad 2 lata temu / Pitek587
 
Popieram
ponad 2 lata temu / Marzena
 
W pełni popieram takie działania, szkoda tylko, że rząd oficjalnie ich nie popiera i nic nie robi w kwesti potępienia odradzającego się kultu UPA na Ukrainie.
ponad 2 lata temu / Cyria
 
Sprawa jest poważna. POPiS po raz trzeci odrzucił zakaz propagowania banderyzmu w Polsce. Kabaliści wierzą w trzykrotne powtórzenie tego samego działania, staje się ono prawem niepisanym. Tym samym PiS zezwolił na propagowanie zbrodniczej ideologii. Jacek Międlar (cokolwiek by o nim sądzić) ma postawione zarzuty prokuratorskie m.in. o negację banderyzmu. PiS walczy z narodem polskim wszelkimi dostępnymi środkami.
ponad 2 lata temu / ant
 
Bardzo dobrze,popieram w 100%
ponad 2 lata temu / Bocian
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.