DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Nie dla aborcji z pieniędzy podatników! Luizjana wprowadza poprawkę do konstytucji

Nie dla aborcji z pieniędzy podatników! Luizjana wprowadza poprawkę do konstytucji
Źródło: pacjent.ordoiuris.pl

We środę ciała ustawodawcze Luizjany uchwaliły poprawkę do stanowej konstytucji, znoszącą tzw. prawo do aborcji z pieniędzy podatników. Poprawka wejdzie w życie w listopadzie 2020 roku, jeżeli zmianę poprą obywatele w referendum.

 

Aby tzw. prawo do aborcji z pieniędzy podatników zostało usunięte z porządku prawnego Luizjany, poprawka – oprócz przegłosowania w parlamencie i podpisania przez gubernatora – musi zostać zaakceptowana przez obywateli stanu. Referendum w tej sprawie zostało wyznaczone na listopad 2020 roku – zbiegając się w czasie z wyborami prezydenckimi.

 

„Love Life Amendment” przeszła w Izbie Reprezentantów stosunkiem głosów 79-20, a w Senacie 35-5. Poprawka została podpisana przez gubernatora John B. Edwardsa. Przewodniczący Louisiana Right to Life, Benjamin Clapper powiedział, że poprawka jest niezwykle ważna z perspektywy ochrony życia nienarodzonych w przyszłości. „Sad Najwyższy w 12 stanach ustanowił prawo do aborcji w stanowych konstytucjach, godząc w wynikające ze zdrowego rozsądku prawa pro-life oraz zapewniając aborcję na życzenie nawet w przypadku odrzucenia Roe vs. Wade” – powiedział.

 

„Nie możemy pozwolić na to w Luizjanie. Poprzez uchwalenie Love Life Amendment możemy postawić nasze wartości pro-life dotyczące szacunku dla każdej istoty ludzkiej w sercu stanowego porządku prawnego” – dodał. Z przeprowadzonych niedawno sondaży wynika, że w Luizjanie 70 proc. osób wyznaje wartości pro-life. 71 proc. ponadto uważa, że aborcji nie powinno finansować się z pieniędzy podatników.

 

Źródło: lifenews.com

PR       


DATA: 2019-06-07 10:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście "katolik" Jarosław Kaczyński i ska nigdy nie zgodzą się na takie rozwiązanie. Nawet dyskusję zabiją. Bo co powiedzieliby na to ich żydowscy przyjaciele? To CAŁY Naród Polski MUSI zaciągać winę zbrodni przed Bogiem. W zamyśle tego "towarzystwa" to cały Naród Polski ma być zlikwidowany.
4 miesiące temu / franc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.