DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Nie dla aborcji w Irlandii Północnej! 20 tys. protestowało przeciw zmianom narzucanym z Londynu

Nie dla aborcji w Irlandii Północnej! 20 tys. protestowało przeciw zmianom narzucanym z Londynu
fot, Peter Lynas/ Twitter.com

Ponad 20 tys. Irlandczyków protestowało w Belfaście przeciw przyjętym przez Pałac Westminsterski zmianom w Irlandzkim prawie dotyczącym legalizacji aborcji. Londyn naciska na wprowadzenie zmian prawnych na przestrzeni światopoglądowej zgodnie z liberalną wizją świata. Irlandczykom z północy nie podoba się decydowanie w tak kluczowych kwestiach z poziomu Londynu.

 

W lipcu brytyjski parlament przyjął ustawę odrzucającą paragrafy 58 i 59 z północnoirlandzkiego „1861 Offences Against the Person Act”, na mocy których zabronione było lekarzowi przeprowadzenie aborcji. Nowe zmiany także całkowicie likwidują nakaz przeprowadzenia śledztwa w przypadku jej dokonania. W związku z tym, 6 września 2019 r., 20 tys. oburzonych Irlandczyków przemaszerowało w cichym proteście pod siedzibę parlamentu w Belfaście.

  

 

Organizatorami wydarzenia były stowarzyszenia pro-life; Precious Life, Life Institute oraz Youth for Life NI. Na marszu obecni byli m.in. prymas Irlandii Północnej, abp. Eamon Martin oraz lider partii unionistów (DUP), Arlene Foster. W centrum Belfasatu odbywała się równocześnie kilkusetosobowa inicjatywa aborcjonistów.

 

„Poprzez nasze milczenie chcieliśmy zwrócić uwagę na dwie rzeczy: my naród Irlandzki nie prosiliśmy tych zmian w prawie. Zostały wprowadzone wbrew opinii publicznej w tym kraju; każdy parlamentarzysta z Irlandii Północnej zagłosował przeciwko ty zmianom. A nienarodzone dzieci, które nie mają własnego głosu nie mogą bronić się przed tą inicjatywą” – podkreślała Sarah Crutchley, organizatorka marszu.

 

Wprowadzenie legalnej aborcji łączy się z kryzysem politycznym jaki dotknął Irlandię Północną w ostatnich latach. Tamtejszy parlament - Zgromadzenie Irlandii Północnej zostało zawieszone na okres dwóch lat. Jeżeli do października nie uda się zażegnać kryzysu, w Irlandii Północnej dojdzie do legalizacji aborcji.  

 

„Widzimy cierpiące dzieci, które nie mogą chodzić do szkoły, szpitale nie funkcjonują, wszyscy aż za dobrze widzą, że bez sprawnie funkcjonującego rządu będzie coraz gorzej (…) i na to wszystko dochodzi sprawa nieuregulowanej prawnie aborcji do 28 tygodnia ciąży. Wprowadza się to za pomocą szeregu regulacji, które nie mogą zostać debatowane ani wypowiedziane. To jest po prostu złe” – mówiła rzecznik północnoirlandzkiej policji, Nuala O’Loan.

 

Źródło: catholicnewsagency.com / lifesitenews.com

PR


DATA: 2019-09-10 11:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Anglicy wprowadzają aborcję dla Irlandii Północnej tak jak kiedyś Niemcy dla Polaków.Jesteśmy na wojnie! Zło dobrem zwycieżaj. Walcz!
5 miesięcy temu / Polonus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.