DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Nie dla 5G od Huawei. Zdecydowana decyzja Wielkiej Brytanii

Nie dla 5G od Huawei. Zdecydowana decyzja Wielkiej Brytanii
źródło: pixabay.com

Brytyjski minister cyfryzacji Oliver Dowden poinformował, że od 2021 roku brytyjskie firmy otrzymają zakaz stosowania sprzętu 5G pochodzącego od chińskiej firmy Huawei. Zostaną także zobowiązane do usunięcia przed 2027 rokiem wszystkich sprzętów 5G już otrzymanych od chińskiej firmy – podały brytyjskie media.  Decyzję uzasadnia się troską o bezpieczeństwo narodowe.

 

Według polityka, koszt tej decyzji wraz z wcześniejszymi sankcjami nałożonymi na Huawei wyniesie do 2 miliardów funtów. Należy się spodziewać również opóźnienia wdrożenia technologii 5G od 2 do 3 lat. Jednak zdaniem polityka decyzja ta okaże się w dłuższym terminie korzystna dla bezpieczeństwa narodowego i ekonomicznego Wielkiej Brytanii. Warto zauważyć, że podobne sankcje na Chiny nałożył Waszyngton.

 

Sieć 5G pozwala na szybsze łącza internetowe oraz połączenie większej liczby urządzeń do internetu. Wiąże się z nią nadzieje między innymi na wzajemną komunikację autonomicznych samochodów  –poruszających się bez ludzkiego kierowcy. Krytycy wskazują na zagrożenia dla prywatności, a niekiedy także dla zdrowia.

 

Źródło: bbc.com

mjend


DATA: 2020-07-15 11:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie chodzi o to skąd wziąć tańsze 5G. Chodzi o to aby nie było 5G, 6G ani kolejnych G...w Polsce! a najlepiej na świecie też żeby tego nie było, nie tylko ze względu na zdrowie ciała ludzkiego - patrz filmy na youtube: "Elon Musk zagraża światu cyborgami AI i 5G- Cyrus A. Parsa i Elon Musk, ZIMNY PRYSZNIC DLA LUDZKOŚCI" oraz "Film o planach modyfikacji ludzkich uczuć i zachowań przy pomocy szczepionki." oraz "Dr James Giordano - Umysł jest polem walki przyszłości - PL napisy" ten ostatni z kanału pt. Kontrola umysłu - Ewa Pawela
23 dni temu / kwiatek77
 
5G jest dla maszyn, nie dla ludzi...to nie moje zdanie ale wg mnie wiarygodne...
23 dni temu / kwiatek77
 
5G - to możliwość podłączenia ok 1 mln. urządzeń/terminali, w tym kamery, czujniki itp. na 1 km2. To jest wartość technologiczna tej sieci. Przeznaczenie ? Czy chodzi tu tylko o autonomiczny transport i szybszy internet : ?
23 dni temu / olek
 
Słuszna decyzja.
24 dni temu / Noe
 
każdy kto chce mieć 5G dzisiaj realnie, użytkowo ma tylko Huaweia. Nikt inny nie jest w stanie dostarczyć działającej i sprawnej użytkowo technologii. Mało tego, są tak rozwinięci i zaawansowanie technologicznie, że przez lata nikt ich nie dogoni.
24 dni temu / ron
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.