DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

„Nie dajmy się zwyciężyć złu”. Abp Gądecki o zamachach na Sri Lance

„Nie dajmy się zwyciężyć złu”. Abp Gądecki o zamachach na Sri Lance
FOT. WALDEMAR KOMPALA/FOTORZEPA/FORUM

„Nie dajmy zwyciężyć złu i bądźmy narzędziami pokoju, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy” - napisał na Twitterze abp Stanisław Gądecki, komentując zamachy na Sri Lance.

 

-Proszę o modlitwę w intencji zamordowanych w Sri Lance niewinnych ludzi oraz wszystkich dotkniętych tą tragedią. Łączę się duchowo z ich rodzinami i bliskimi- zapewnił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Jednocześnie zwrócił się z apelem o pokój, którego „tak bardzo wszyscy potrzebujemy”.

 

-Nie dajmy zwyciężyć złu i bądźmy narzędziami pokoju- podkreślił.

 

Lankijskie MSW podało informacje o co najmniej 207 zabitych i 450 rannych podczas dzisiejszych zamachów terrorystycznych na Sri Lance. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w trzech kościołach oraz kilku hotelach miały miejsce zamachy bombowe. Służby aresztowały siedem osób powiązanych z zamachem, podejrzewa się, że bezpośrednimi sprawcami byli torroryści-samobójcy, a cała akcja miała charakter zorganizowany.

 

Źródło: wpolityce.com
PR


DATA: 2019-04-21 17:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przypasz miecz i też będziesz narzędziem pokoju.Mentalność tamtych ludzi jest taka,że jak kto jest rozlazły,gapowaty i tchórzliwy to walą w niego jak w bęben.Vide Sri Lanka.Jeśli,zaś,poczują twardą rękę,ducha walki i chęć odwetu za zabicie niewinnych ludzi,to położą uszy po sobie.Widać to na przestrzeni wieków.Jak byli krótko trzymani to siedzieli cicho.Aż do tzw wiosny kiedy połapali się,że nie mają nikogo kto by ich trzymał w karbach i obok jest kontynent pełen kobiet,dzieci i samych starców,którzy nie są w stanie stanąć w obronie swego domu,rodziny,wiary.
ponad 1 rok temu / aaazzz
 
Od chwili, gdy abp Gądecki osobistą decyzją masońskim musicalem Andrew LLoyd Webera "Jesus Christ Superstar" ! zwieńczył podniosłe obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski - jego głos w jakichkolwiek sprawach nie ma dla mnie znaczenia. To modernista w Kościele Chrystusowym.
ponad 1 rok temu / Jorgen
 
Narzędziami pokoju będziemy wyłącznie wtedy, gdy prześladowcy chrześcijaństwa będą się bali dokonywać nowych prześladowań. Kiedy będą wiedzieć, że na tym srogo stracą. Reakcja Kościoła jest jak zawsze tchórzliwa i nie bierze w obronę swych własnych dzieci. Modlitwa tak, ale również ostre sankcje wobec państw wspierających prześladowania.
ponad 1 rok temu / Chii
 
już myślałem że ma na myśli realizację żydowskiej hucpy 447 o zmamionach kradzieży zuchwałej...
ponad 1 rok temu / vital
 
@Łuki - ja. Współczuję rodzinom i rannym, ale za wstawiennictwem zabitych już się chyba możemy modlić.
ponad 1 rok temu / tamiko
 
Po ludzku to może i tragedia, a po katolicku im zazdroszczę bo są już w niebie,czyściec będzie o wiele gorszy i długiii...kto tak dzisiaj jeszcze myśli?
ponad 1 rok temu / Łuki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.