DZIŚ JEST:   21   LUTY   2019 r.

Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

„Nie dajmy się zaszantażować niemym krzykiem zarodków” - ohydne przemówienia protestujących feministek

„Nie dajmy się zaszantażować niemym krzykiem zarodków” - ohydne przemówienia protestujących feministek
Fot. Filip Blazejowski/FORUM

W Warszawie i kilku miastach Polski doszło w sobotę 9 kwietnia do feministycznych wieców. Powodem organizacji pikiet było niezadowolenie lewackich aktywistek z powstania inicjatywy obywatelskiej zmierzającej do pełnej ochrony życia i zakazania dzieciobójczego procederu, jaki ma miejsce w Polsce. Na proaborcyjnych wiecach nie zabrakło obrzydliwych haseł, wulgarnych okrzyków i niegodnych cytowania transparentów. Akcję poparli niektórzy aktorzy oraz „celebryci” znani tylko z tego, że są znani.

 

Feministki od kilku dni skrzykiwały się w internecie na manifestacje przeciw ochronie ludzkiego życia. Używają do tego hasztagu #popieramdziewuchy, co odnosi się do feministycznej grupy na Facebooku. Niestety rzekome obrończynie praw kobiet nie chcą nawet w kulturalny sposób wypowiadać się o samych sobie - zamiast używać pełnych wdzięku określeń płci pięknej posługują się slangowym i ulicznym terminem „dziewuchy”. To jednak nie powinno dziwić w kontekście organizowanego przez te same grupy feministek „Marszu szmat” - również zainteresowanego ponoć prawami kobiet.

 

Feministyczną i proaborcyjną akcję #popieramdziewuchy poparli na Twitterz, Facebooku oraz Instagramie niektórzy celebryci.

 

„Jestem za aborcją, bo, jak widać po polskiej polityce, wyskrobano nie tych, co trzeba” - napisał w typowy dla siebie obrzydliwy sposób „Król TVN” Jakub Wojewódzki.

 

W internecie „dziewuchy” poparli również: Agnieszka Holland, Milla Jovovich, Anja Rubik, Dorota Rabczewska „Doda”, Maja Ostaszewska, Natalia Przybysz, Filip Bobek, Marcin Perchuć, Julia Pietrucha, Olga Frycz, Agnieszka Włodarczyk, Agata Kulesza, Renata Dancewicz, Magdalena Cielecka, Marcin Bosak, Katarzyna Szczot „Kayah”, Paulina Młynarska-Moritz, Izabela Kuna, Anita Sokołowska, Michał Piróg, Michał Szpak, Kaja Paschalska i wielu innych mniej lub bardziej utalentowanych artystów. Zamieszczali oni na różnych portalach społecznościowych swoje zdjęcia z kartką, na której dali wyraz poparcia dla feministek. Pełne zbiory popierających „dziewuchy” publikują zarówno portale plotkarskie jak i serwisy informacyjne.

 

Na sobotnim wiecu pod Sejmem RP zebrało się kilkaset kobiet i mężczyzn zainteresowanych legalizacją w Polsce dzieciobójstwa na szerszą skalę niż ma to miejsce obecnie. Liberalne i przychylne im media piszą nawet o 7 tysiącach manifestantów, można więc zaryzykować tezę, że tysiąc osób na pewno pod Sejmem było.

 

Wiec rozpoczął się o godzinie 14. Głos zabierały kolejne aktywistki feministyczne, a zgromadzeni skandowali „wolność, równość, aborcja na żądanie”.

 

„Gazeta Wyborcza” odnotowała, że sobotni wiec zgromadził osoby znacznie młodsze niż marsze KODu. Co ciekawe ta sama „GW” przy okazji marszów Komitetu Obrony Demokracji pisze niekiedy o... zaangażowanej i protestującej młodzieży.

 

Aktywiści zbierali wśród zgromadzonych pod Sejmem RP podpisy poparcia pod dwiema inicjatywami. Jedna dotyczyła liberalizacji prawa aborcyjnego w Polsce, czyli zgody na mordowanie nienarodzonych na szerszą skalę, druga ma na celu zachowanie obecnych przepisów, czyli „krwawego kompromisu”.

 

- Nie dajmy się zaszantażować niemym krzykiem zarodków - wykrzykiwała ze sceny feministyczna aktywistka Sylwia Chutnik. Słowa odnosiły się w oczywisty sposób do filmu dokumentalnego „Niemy krzyk”, który poruszy każdego zwolennika mordowania nienarodzonych dzieci. Jej przemówieniu, które szokuje każdego przyzwoitego człowieka, towarzyszyły również wulgaryzmy. Kontrowersyjny, a nawet wulgarne treści zawierały transparenty przyniesione pod Sejm przez feministki. Niektóre głosiły nawet, że aborcja... ratuje życie, inne zaś obwieszczały światu niechęć lewactwa do katolicyzmu, lub kpiły z Żołnierzy Wyklętych słowami „macice wyklęte”.

 

Działaczki skrajnej lewicy narzekały ponadto na powściągliwość Pierwszej Damy, która w sprawie aborcji nie zabrała głosu.

 

Źródło: niezalezna.pl, wpolityce.pl, onet.pl, pudelek.pl, wyborcza.pl, Twitter, Facebook

MWł

 

 

 


DATA: 2016-04-10 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Opętane złem osoby kobieto-podobne, bo kobietami, bądź niewiastami, nie będę ich nazywał, ponieważ na to po prostu nie zasługują.
ponad 2 lata temu / stoLica
 
@Józef ukłon w twoją stronę za dostrzeżenie różnicy między nami kobietami (dziewczętami, damami) a wulgarnymi dziewuchami. Odbieram twój wpis jako komplement dla wszystkich kobiet :) (kobiet nie dziewuch)
ponad 2 lata temu / Aaaa
 
@ "nie" feministka ciąża pozamaciczna jest uważana za bezpośrednie zagrożenie życia kobiety i w takiej sytuacji nie stosuje się "aborcji" tylko operację polegającą na wycięciu całego jajowodu wraz z dzieckiem niestety. Wiem bo sama trafiłam do szpitala z taką perspektywą. Moje dziecko jednak umarło zanim dojechałam do szpitala sama nie wiedząc co taka ciąża oznacza. Moja ginekolog nie chcąc mnie straszyć powiedziała co podejrzewa i dała skierowanie. Pojechałam nazajutrz. Dziecko już nie żyło. Dopiero w szpitalu dowiedziałam się (wiedząc już że dzidziuś nie żyje) że to jest bezpośrednie zagrożenie życia i że dzień zwłoki można właśnie życiem przypłacic. Nowa ustawa zapewnia ratowanie życia kobiety w przypadku bezpośredniego zagrożenia, a zarodek w jajowodzie nie może się rozwijać, więc to jest zupełnie coś innego niż zabicie dziecka, które ma przed sobą życie.
ponad 2 lata temu / Aaaa
 
Pewnie, niech kobieta umiera w wyniku pozamacicznej ciąży. To jest wg.Was pro life? Taka ciąża nie ma szans na urodzenie zdrowego dziecka. A kobieta umrze... Pro life tylko nie matki, matka może wg was umierać w cierpieniu?
ponad 2 lata temu / Nie feministka
 
Smutne to :-(
ponad 2 lata temu / Kam
 
Te feministki to niekobiety , ktorym brak milosci i rozumu. Dobrze, ze jest ich tak malo. Skutki takiego myslenia i postepowania byly by tragiczne. Szkoda , ze w piatej klasie, kiedy posiadaly jeszcze wrazliwe serca, nie obejrzaly filmu "NIEMY KRZYK"
ponad 2 lata temu / boz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.