DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Nie będzie zatrzymania podwyżek cen prądu. Ministerstwo Energii zaprezentowało opinie

Nie będzie zatrzymania podwyżek cen prądu. Ministerstwo Energii zaprezentowało opinie
źródło: pixabay.com
#ENERGIA    #OPINIE    #MINISTERSTWO ENERGII    #RZĄD    #CO2    #ALARM    #PODWYŻKI    #CENY PRĄDU

Sprzedawcy energii alarmują, że podwyżki cen prądu nie zostaną zatrzymane. Spółki energetyczne mogą zacząć upadać, a polskie firmy i samorządy mogą wstrzymać inwestycje - podaje DoRzeczy. Ministerstwo Energii opublikowało – w większości – negatywne opinie dotyczące rządowych propozycji na 2019 rok.

 

Ministerstwo Energii opublikowało opinie na temat rządowych aktów prawnych dotyczących polityki energetycznej w 2019 roku. Zaprezentowane opinie w zdecydowanej większości krytycznie oceniają zapowiedziane propozycje. Wskazują na realną groźbę bankructw wielu przedsiębiorstw energetycznych oraz zatrzymanie zarówno prywatnych, jak i publicznych inwestycji.

 

„Polskie spółki twierdzą, że wciąż dostają wyższe rachunki za prąd i ten trend już się nie zmieni. Wątpliwości zgłaszają także elektrownie – tutaj również rozwiązania rządu nie budzą entuzjazmu, a straty firm oznaczają zahamowanie inwestycji w nowe elektrownie, remonty sieci i elektrownię jądrową” – informuje „DoRzeczy”.

 

Ustawa o cenach prądu ustala  ceny dla odbiorców końcowych energii elektrycznej w 2019 roku na poziomie ich cenników bądź taryf z 30 czerwca 2018 r. Różnica między ceną zakupu a ustaloną ustawą ceną sprzedaży energii będzie rekompensowana ze specjalnego funduszu, zasilonego m.in. pieniędzmi ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2.

 

Resort energii zapowiedział zmiany, jednak ich opracowanie i wprowadzenie w życie zapewne potrwa jeszcze jakiś czas.

 

Źródło: dorzeczy.pl / rmf24.pl

PR


DATA: 2019-04-03 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prof. Jan Szyszko 2-8 min.: jak lobbyści od spekulacji na limitach CO2 wpływają na rządy.
ponad 1 rok temu / Obserwator
 
Jedynym sposobem na obniżenie cen prądu jest wypowiedzenie limitów na CO2. Inaczej będziemy płacić spekulantom bankowym i lobby technologii energetycznej.
ponad 1 rok temu / Obserwator
 
Ta sytuacja jest spowodowana tym co zawsze od wielu lat. Na stanowiska Państwowych koncernów sadza się tych co mają teczki wypchane dyplomami a sami nic nie potrafią. Przychodzą z układów i papierki są im do tego potrzebne. Przez ostatnie kilkanaście lat niewiele robiono w koncernach energetycznych. Na 10 farm wiatrowych 9 postawiły firmy spoza Polski. Puki o obsadzie stanowisk będą decydowali urzędnicy z Warszawy, nigdy pomyślności Polski nie będzie. To co robi PiS czyli Tchórzewski i Tobiszowski to przypomina propagandę komunistyczną. Szkoda że Kaczyński tego nie widzi albo ludzie wokół niego nie chcą mu to pokazać.
ponad 1 rok temu / ast
 
W.Gadowski mówił o 80% podwyżce prądu.
ponad 1 rok temu / Anaja
 
@GR: 150% obniżki to 50% podwyżki, jak łatwo wydedukować. I masz rację, wszystko po obniżkach i bonifikatach skończy się jak zwykle - zapłacimy drożej.
ponad 1 rok temu / Pokręć
 
Dziękujemy PO-PiSowi. Jakże pięknie się różnicie w sprawach małych. Jeśli chodzi o sprawy kluczowe - w tym przykręcenie nam śruby pod dyktando sił obcych- głosujecie identycznie. Zawsze można na Was liczyć. Dziękuję - Masochista. P.S. Niestety nie zagłosuję na Was w żadnych wyborach - kiełbasa wyborcza powoduje zbytnią niestrawność.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.