DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Nie będzie senackiego „kompromisowego” projektu antyaborcyjnego. Decyzja należy do Sejmu

Nie będzie senackiego „kompromisowego” projektu antyaborcyjnego. Decyzja należy do Sejmu
Fot. Alex Kuhn/ArtService/FORUM

Wbrew zapowiedziom, senatorowie odstąpili od prac nad „kompromisowym”, senackim projektem dotyczącym przerywania ciąży. - Stwierdziliśmy, że musimy poczekać, jakie będą wyniki prac sejmowych w sprawie przepisów aborcyjnych - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 

- Pojawił się pomysł, propozycja, żeby Senat był autorem pewnego kompromisu, kompromisu również politycznego. Chcieliśmy zwrócić się do senatorów, również opozycji, i mieć wspólny, taki ponadpolityczny projekt i program ustawy, ale stwierdziliśmy - jestem przekonany, że słusznie - że musimy poczekać, jakie będą wyniki prac nad tą ustawą w Sejmie. W związku z tym wstrzymaliśmy się od projektu senackiego - powiedział marszałek Karczewski.

 

Zaproponowany wstępny projekt „kompromisu” zakładał, że zakazana będzie możliwość dokonania aborcji w sytuacji, kiedy jest podejrzenie u dziecka zespołu Downa. Taki zakaz nie obejmowałby – obowiązujących obecnie wyjątków - ciąży będącej wynikiem czynu zabronionego oraz sytuacji zagrożenia życia matki.

 

Karczewski zapowiadając wstrzymanie prac nad nowym „kompromisem” przyznał, że w przyszłości, jeśli pojawi się taka potrzeba, to chciałby, żeby „propozycja Senatu nie była propozycją jednej partii, tylko propozycją ponadpolityczną, ponadpartyjną”.


 

Źródło: interia.pl

MA


DATA: 2016-10-05 11:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie widzicie Kochani, że PIS-owcy celowo mieszają społeczeństwu w głowach? W międzyczasie wprowadzą swoje projekty likwidujące możliwość otwierania prywatnych przedsiębiorstw (ten Morawiecki już miesza, będą sprawdzać na starcie, czy chcący otworzyć firmę nie ma jakichś problemów). Co za debile w tym rządzie zasiedli.
ponad 3 lata temu / Baśka
 
Czyli to celowe wykorzystanie społecznego projektu do przykrycia i odwrócenia uwagi od innych działań? CETA, tarcza rakietowa, restytucja tzw. mienia pożydowskiego, podniesienie podaktów?
ponad 3 lata temu / John Galt
 
Zbrodnia aborcji powinna być karalna jak każda inna zbrodnia, a nawet podwójnie - bo to na poczętym, a jeszcze nie narodzonym Człowieku ! A więc na całkowicie bezbronnym !
ponad 3 lata temu / świadomy
 
Chce się płakać,polityka nad ludzkim życiem .Co z przysięga na senatora , posla składaną .To puste słowa prawo boże się nie liczy .Wazniejsza opinia ,brak słów.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Po co w takim razie publicznie ogłaszać projekt wzbudzający nieporozumienia śród prolajferów i podejrzenia w stosunku do PiSu o nieszczerość czy koniukturalizm, skoro po paru dniach się z tego projektu wycofuje?
ponad 3 lata temu / xTomko
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.