DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Nie będzie sankcji wobec Rosji?

Nie będzie sankcji wobec Rosji?
fot.Thomas Peter/Reuters
#USA    #KRYZYS KRYMSKI    #SANKCJE GOSPODARCZE    #BP    #KRYM    #ENI    #ROSNIEFT    #KREML    #WŁADIMIR PUTIN    #UE    #BARACK OBAMA    #POLITYKA    #BASF

Słabnie wola unijnych dyplomatów w kwestii sankcji wobec Federacji Rosyjskiej. To efekt skutecznego lobbingu korporacji obawiających się strat, zwłaszcza firm działających w sektorze chemicznym i energetycznym. Spotkanie przedstawicieli Rosji, Unii i Stanów Zjednoczonych w Genewie może zakończyć się sukcesem Kremla.

 

Jak zauważa „Financial Times”, zwolennikami zdecydowanej reakcji są państwa bałtyckie i Europy Środkowej, w tym Polska, choć wiedzą one, że odpowiedź Rosji może być dotkliwa. Niechętne nakładaniu sankcji są Włochy i Niemcy, po części wynika to z lobbingu biznesu. Szczególnie silną rolę odgrywa w tej kwestii niemiecki koncern chemiczny BASF i włoska korporacja Eni.

 

Z kolei przedstawiciele BP zapowiedzieli brytyjskim politykom, że ewentualne sankcje wobec Kremla zagrożą ich pozycji gospodarczej. Koncern posiada udziały w rosyjskim Rosniefcie. Dodatkowo Brytyjczycy – podobnie jak władze Cypru – obawiają się strat sektora finansowego. Amerykańskie firmy także lobbują przeciwko sankcjom zapowiadanym przez Waszyngton.

 

Szczyt dyplomatyczny w Genewie, poświęcony reakcji Zachodu wobec zajęcia Krymu i prorosyjskich tendencji na wschodzie Ukrainy, może zakończyć się po myśli Moskwy.

 

 

 

Źródło: polskatimes.pl

mat


DATA: 2014-04-17 19:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jak nie; już wprowadzono takowe - nie będziemy z Polski słać im wieprzowiny, wołowiny, baraniny, kurczaków, jajek, wszelkiej zieleniny itd.; weźmiemy ich głodem; za to wywindujemy ich ceny gazu tak, że nikogo nie będzie na niego stać; tylko "głupi" zachód jeszcze się waha - ponoć te głupie ich przedsiębiorcy gadają, że jak wprowadzą sankcje, to będą musieli zamknąć zakłady; tyle tylko, że po dokładnym zapoznaniu się z tym co powiedzieli, wynika, że to oni, te na zachodzie, będą zamykać zakłady; co jest grane? przecież w telewizorze, na każdym kanale, mówią mądre głowy, że ich tymi sankcjami za...; a wynika z tego, że to my, pod wodzą naszych umiłowanych przywódców (chyba przy wódce), sami sobie kręcimy bat, którym dostaniemy po pęcinach; ano, jaki naród tacy przywódcy;
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.