DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Nie będzie pilnego procedowania. Kolejny Sejm skierował projekt „Zatrzymaj aborcję” do komisji

Nie będzie pilnego procedowania. Kolejny Sejm skierował projekt „Zatrzymaj aborcję” do komisji

Sejm odrzucił możliwość pilnego procedowania projektu „Zatrzymaj aborcję”. Obywatelska inicjatywa ustawodawcza eliminująca przesłankę eugeniczną została skierowana do rozpatrzenia przez Komisję Zdrowia i Komisję Polityki Społecznej i Rodziny. 

 

Stosunkiem głosów 375 do 68, Sejm skierował projekt „Zatrzymaj aborcję” do rozpatrzenia w Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej. Wstrzymało się 7 posłów, nie głosowało - 10. Tym samym odrzucono możliwość nadania projektowi szybszej ścieżki legislacyjnej. Wcześniej nie przystano na propozycję odrzucenia inicjatywy po pierwszym czytaniu.

 

Projekt „Zatrzymaj aborcję” to inicjatywa obywatelska podpisana przez 830 tys. osób, mająca na celu wykreślenie z polskiego porządku prawnego tzw. przesłanki eugenicznej, czyli możliwości dokonania aborcji w przypadku podejrzenia u dziecka niepełnosprawności lub choroby.

 

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” złożył projekt w Sejmie 30 listopada 2017 r. Sejm minionej kadencji po wysłuchaniu pierwszego czytania nie zajął się dalszym procedowaniem ustawy - skierował ją do prac w komisjach i tam projekt „przeleżał” do końca kadencji.

 

Jednocześnie w październiku 2017 roku do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek z zapytaniem o (nie)zgodność z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej. Trybunał sprawy nie rozpoznał przed upływem kadencji Sejmu i wniosek przepadł. Wniosek został ponowiony przez posłów nowej kadencji.

 

Art. 13 ustawy poświęconej projektom obywatelskim mówi, że „pierwsze czytanie odbywa się nie później niż w terminie 6 miesięcy od daty pierwszego posiedzenia sejmu”. Oznacza to, że projekt „Zatrzymaj aborcję” musiał przejść przez (ponowne) pierwsze czytanie do 12 maja 2020.

 

Nie wiadomo jak długo projekt tym razem będzie oczekiwał na rozpatrzenie w sejmowej komisji. Warto pamiętać, że rocznie z powodu przesłanki eugenicznej w łonach matek zabijane jest w majestacie polskiego prawa ok. tysiąc dzieci.

 

 

Źródło: YouTube / Sejm RP

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-17 15:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Godnym uwagi jest, że wszystkich 11 posłów Konfederacji głosowało za szybką ścieżką legislacyjną. PiS w zdecydowanej większości był temu przeciwny, podobnie jak KO, PSL-Kukiz, SLD.
1 miesiąc temu / Kaziu
 
Ci ludzie Boga się nie boja, albo w Boga nie wierzą. Natomiast wiem, że gdy kościoły zostaną otwarte otworzą buzie i przyjmą na język Komunie Św. - bez drgnienia oka!
1 miesiąc temu / ks. Bogusław
 
Książka "Pouczenia złego ducha" Pellegrino Ernetti - cytat: "...1 Politycy, którzy deklarują że są chrześcijanami, ale nimi nie są, ponieważ należą do mnie i są do moich usług..."
1 miesiąc temu / anonim_galeon
 
Tt
1 miesiąc temu / Tt
 
Już nie zagłosuje na pis
1 miesiąc temu / Dorota
 
Czyli znowu zamrażarka. Na kolejną kadencję? Z Panem Bogiem.
1 miesiąc temu / Stefan 2
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.