DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Nie będzie obniżki cen prądu? Eurokraci zapowiadają, że zbadają zapisy polskiej ustawy

Nie będzie obniżki cen prądu? Eurokraci zapowiadają, że zbadają zapisy polskiej ustawy
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Komisja Europejska prawdopodobnie zajmie się zbadaniem zgodności z unijnym prawem nowej ustawy obniżającej ceny prądu w Polsce”, informuje rmf24.pl.

 

Ustawa przyjęta przez Sejm zmniejsza podatek akcyzowy na energię elektryczną z 20 zł do 5 zł za MWh. Dzięki nowym regulacjom będzie możliwa również bardzo wyraźna obniżka (o 95 proc.) opłaty przejściowej, którą obywatele płacą każdego miesiąca. Pozostałe opłaty przesyłowe i dystrybucyjne pozostaną niezmienne. Projekt ustawy zakłada również bezpośredni zwrot utraconego przychodu, który polega na wypłacie środków finansowych do przedsiębiorstw obrotu.

 

Zmiany przyjęte przez polski parlament i podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę zaniepokoiły eurokratów. – Komisja Europejska jako strażnik traktatów UE pracuje nad zapewnieniem zgodności prawa w państwach członkowskich z odpowiednimi przepisami UE – powiedziała z rozmowie z RMF FM rzecznik KE Anna-Kaisa Itkonen.

 

Nie wiadomo, które zapisy polskiej ustawy zostaną zbadane przez brukselskich urzędników. Według rmf24.pl „wątpliwości może budzić sprawa ewentualnej pomocy państwa, która zawsze powinna być wcześniej zgłaszana KE”. Chodzi m.in. o rekompensaty dla spółek z nowego Funduszu Wypłaty Różnicy Cen. „Do funduszu ma też trafiać 80 proc. zysków ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2. Zgodnie z unijnymi zasadami połowa zysków powinna przypadać na cele związane z klimatem i energią”, podaje RMF FM.

 

Źródło: rmf24.pl / RMF FM

TK


DATA: 2019-01-02 11:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Od unii lubelskiej do unii europejskiej"
ponad 1 rok temu / Rys
 
Zeby ten rząd był propolski to wobec tego faktu wypowiedzial by tą całą scieme i tyle.
ponad 1 rok temu / PiS PO jedno dno!!!
 
Lewactwo europejskie w porozumieniu z polskim, chce Polakm szkodzić, licząc, że drogi prąd to korżyść PO i reszty gromady targowiczan. Już podburzają UE.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
@do Anonimowy. Polacy nie chcą wyjścia Polski z UE bo żadne poważne medium nie informuje o szkodach jakie UE za sobą niesie. Dotacje są szkodliwe, np. więcej do rolnictwa mają płacone w Niemczech i Francji (tutaj nawet ślimak jest rybą). Ceną za dotacje była likwidacja stoczni, Cegielskiego w Poznaniu, cukrowni, kopalni, PL LOT,doprowadzenie do upadku i grabież polskich firm po transformacji, Nord Stream, opłaty na kierowców TIR. UE to aborcje, gender, seksualizacja dzieci w szkołach, promocja zboczeń LGBT, rozbicie rodzin, odejście od chrześcijaństwa, wpuszczenie muzułmanów do Europy bez żadnej kontroli (Polacy musieli czekać 5 lat żeby zacząć pracę w Niemczech). Za kilka lat muzułmanie w demokratycznych wyborach przejmą władzę, wojsko, policję, wprowadzą szariat. To ogromne zagrożenie dla Polski. Trzeba wystąpić z UE bez haraczy, zamknąć granicę i szykować się na wojnę. Podaj kontrargumenty Anonimowy
ponad 1 rok temu / Imer
 
Ta zaplanowana przez UE podwyżka cen energii jest niemiecką pułapką finansową zastawioną na słabsze gospodarczo państwa aby je do reszty zwasalizować. Nasz rząd próbuje z niej uciec i oby mu się udało bo totalniacy już wykupili wszystkie żółte kamizelki.
ponad 1 rok temu / laookon
 
@Imer Jaką wojnę? Taką w której połowa młodych ludzi zdezerteruje z armii a druga będzie aktywnie działać na rzecz UE? Proszę Cię... Większość młodych i tych starszych również ie wyobraża sobie życia bez UE i jej dotacji a ty chcesz żeby z nią walczyli. Polacy nie zgodziliby się na samo wyjście z UE, zacznijmy od tego.
ponad 1 rok temu / Anonimowy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.