DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Nie będzie marszu LGBT w Lublinie. Sąd utrzymał zakaz dla manifestacji

Nie będzie marszu LGBT w Lublinie. Sąd utrzymał zakaz dla manifestacji
Marsz LGBT, fot. REUTERS/Daniel Becerril

Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał w mocy decyzję prezydenta miasta o zakazie organizacji marszu środowisk LGBT. W uzasadnieniu podkreślono, że odwołujący się od decyzji prezydenta organizatorzy manifestacji, nie wskazali liczby uczestników oraz nie zagwarantowali odpowiedniej liczby osób pracujących jako służby porządkowe.

 

Sprawą organizacji marszu homoseksualistów Sąd Okręgowy w Lublinie zajął się ze względu na odwołanie organizatorów manifestacji od decyzji prezydenta Krzysztofa Żuka. Włodarz miasta pod naciskiem opinii publicznej i fali protestów zdecydował się zakazać marszu LGBT oraz kontrmanifestacji. Podejmując decyzję tłumaczył się względami bezpieczeństwa. Jak wyjaśnił, na tzw. „Marsz Równości” miałaby przyjechać spora grupa osób w celu zakłócenia zgromadzenia.

 

– Informacje o realnym zagrożeniu dla życia lub zdrowia ludzi albo mienia w znacznych rozmiarach pochodzą od organów państwowych, które ustawowo są zobligowane do dbania o bezpieczeństwo i porządek – powiedział. Do tego w mediach społecznościowych pojawiły się wezwania do działań, także tych „noszących znamiona czynów zabronionych”. Organizatorzy manifestacji zdecydowali się odwołać od decyzji prezydenta, ale Sąd Okręgowy utrzymał w mocy jego postanowienie.

 

Sąd Okręgowy odrzucając odwołania podkreślił, że organizatorzy nie podali szacunkowej liczby uczestników zgromadzenia oraz nie zapewnili odpowiedniej liczby pracowników służb porządkowych. Organizatorzy przedsięwzięcia mają teraz 24 h na kolejne odwołanie.

 

Decyzję Sądu Okręgowego w Lublinie dot. marszu homoseksualistów skomentował na Twitterze mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. „To krok w rozwoju doktryny dot. granic wolności zgromadzeń w kontekście konstytucyjnej klauzuli limitacyjnej - każdą wolność można ograniczać, jeżeli jest to konieczne dla ochrony bezpieczeństwa lub moralności publicznej” – napisał prawnik.

 

Przypomnijmy, że w sprawie organizacji marszu homoseksualistów wypowiedział się również Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Polityk powiedział, że „obnoszenie się ze swoją seksualnością na ulicy jest po prostu obrzydliwe” i nie zgadza się na „promocję zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Zwracał również uwagę na to, że promocja tzw. „małżeństw homoseksualnych”, która ma miejsce na marszach LGBT, może mieć przejawy działania antykonstytucyjnego. Podkreślił w tym miejscu, że art. 18 Konstytucji mówi wprost, że „małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.

 

Słowa Wojewody Lubelskiego nie spodobały się Rzecznikowi Praw Obywatelskich Adamowi Bodnarowi, który stwierdził, że wypowiedź Przemysława Czarnka to łamanie zakazu dyskryminacji i ustawy o równym traktowaniu.

 

 

Źródło: onet.pl, Twitter, PCh24.pl

WMa

 

 


DATA: 2018-10-11 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Phi, też mi nowość. Wasza cenzura od dawna się za nas bierze. I co masz przeciwko zbiorowi jedynych i słusznych poglądów? Nie możesz sobie wyobrazić życia w prawdzie?
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@do trooper No panuje i będzie krzyk środowisk chrześcijańskich jeśli za nie się weźmie. @Orwell by nie wymyślił To zakażmy wszystkiego. Niech będzie tylko zbiór jedynych i słusznych poglądów.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Gratulacje dla Pana Wojewody! Należy walczyć z niemoralnością i przywracać normalność!
ponad 1 rok temu / MX
 
Naruszenia moralności należy dyskryminować, również w przypadku homoseksualistów.
ponad 1 rok temu / Obywatel
 
Dopiero dziś zorientowałeś się że w otaczającym świecie panuje cenzura? Brawo, lepiej późno niż wcale :)
ponad 1 rok temu / do trooper
 
Brawo dla wojewody. Nalezy popierac budowanie rodzin (kobieta, mezczyzna i dziecko) a nie wynaturzenia lgtb.
ponad 1 rok temu / Alk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.