DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

„Nic się nie stało”. Burza po filmie Latkowskiego o pedofilii w polskim show-biznesie

„Nic się nie stało”. Burza po filmie Latkowskiego o pedofilii w polskim show-biznesie
źródło: tvp.info

Premiera filmu Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”, ukazującego kulisy zjawiska pedofilii w polskim show-biznesie wywołała prawdziwą burzę. O zbadanie wątków przedstawionych w filmie wystąpił do organów ścigania prokurator generalny Zbigniew Ziobro i Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

 

Film opowiada historię Krystiana W., ps. „Krystek” określanego przez media „łowcą nastolatek”. Latkowski przywołał zeznania nastolatek, które opisywały gwałty i molestowanie. Śledztwo w sprawie „Krystka” ruszyło 2015 roku, gdy 14-letnia Anaid z Gdańska rzuciła się pod pociąg po tym, jak wyznała swojej koleżance, że została zgwałcona.

 

Jak mówił Latkowski, sprawa „Krystka” to jedynie zrzucenie winy na kozła ofiarnego. Proceder pedofilii w lokalu Zatoka Sztuki w Sopocie, a także na terenie Wejherowa, Pucka czy Władysławowa jest dużo głębszym zjawiskiem. 

 

Po emisji Latkowski zaapelował też do kilku znanych osób, aby opowiedziały o tym, czego – według Latkowskiego – były świadkami. Chciałbym zacząć od apelu do Borysa Szyca. Borys, może czas nie tłumaczyć się tak, jak mi się tłumaczyłeś, że byłeś pijany wtedy, że ćpałeś, mało pamiętasz. Chcę, żebyś powiedział opinii publicznej, czego byłeś świadkiem, co robiłeś, a czego nie robiłeś.(...) Mam tę samą prośbę do Majdana, Wojewódzkiego, do tych dziewczyn i pań, które mignęły (w filmie – red.). Co tam się działo? – pytał reżyser. Latkowski przypomniał też sprawę pedofilów z Dworca Centralnego w Warszawie, wymieniając w kontekście tej sprawy Krzysztofa Zanussiego.

 

- To nie może być tak panie i panowie celebryci, aktorzy. Byliście tak bezczelni, że wtedy kiedy my dziennikarze śledczy walczyli o prawdę w tej sprawie, robiliście poparcie, atmosferę aby się tym nie zajmować. Gdzie by to przeszło, w Stanach Zjednoczonych? W Niemczech? Wam się to udało i doprowadziliście do sytuacji, gdzie na ławie oskarżonych postawiono kozła ofiarnego – mówił Sylwester Latkowski.

 

W sprawę włączył się prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jak powiedział na antenie TVP wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, w Prokuraturze Krajowej powstanie specjalny zespół do zbadania wątków przedstawionych w filmie. W podobnym duchu wypowiedział się Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak. „To jest po prostu zło wcielone. Tutaj nie można mówić, że „to jest zbrodnia”, „to jest haniebne” – to jest zło wcielone, i to nie tylko sam czyn, jakiego się dopuszczają sprawcy, ale też ukrywanie tego typu zdarzeń, jest niedopuszczalne i to też jest zło wcielone – podkreślił.

„Wystąpię do prokuratur i sądów o akta spraw opisanych w filmach Sekielskiego i Latkowskiego. Winni zbrodni muszą być ukarani. I ci, którzy ich kryli. Chrońmy dzieci” – napisano na twitterze Rzecznika Praw Dziecka.

 

Na spotkanie z reżyserem Latkowskim gotowy jest też Instytut Ordo Iuris, który powołał Zespół ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. „Jesteśmy gotowi do (…) analizy materiału dowodowego i - w razie potwierdzenia stawianych publicznie zarzutów - pomocy w ich procesowej obronie” – podkreślił dyrektor instytutu, mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

 

 

O sprawie wypowiedział się też prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. „Byliśmy zdeterminowani do wyeliminowania tego zła z Sopotu. Jakakolwiek współpraca z Zatoką Sztuki została zerwana i teraz konsekwentnie oczekujemy zwrotu budynku. Od czasów wojny nic gorszego w Sopocie nie zdarzyło się niż działalność tych ludzi” – oświadczył.

 

 

 

Do zarzutów reżysera odnieśli się sami zainteresowani. Skierowaniem sprawy do sądu zagroził były piłkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej Radosław Majdan, a także Kuba Wojewódzki. „W sposób haniebny i kłamliwy starałeś się wmieszać zarówno mnie jak i bliską mi osobę w brutalną aferę kryminalną Zatoki Sztuki. Próba przekonania świata, że bywając tam stawałem się uczestnikiem tamtejszych patologii tudzież ich cichym wspólnikiem to absurd i zwykłe przestępstwo” – oznajmił „król TVN-u”.

 

„Nie powiem – Nic się nie stało. Idę z tobą i TVP do sądu” – dodał.

 

 

 

 

 

Źródło: tvp.info / se.pl / Twitter.com / Facebook.com / wpolityce.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-21 15:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Artur: o filmie Sekielskich też tutaj pisano, gdy tylko twórcy umieścili go w sieci - i to pisano sporo. Poszukaj. A uwielbienie zarezerwuj dla Boga.
5 miesięcy temu / Owca
 
Co będzie? Nic nie będzie.
5 miesięcy temu / Wojtek
 
Kto był ministrem spraw wewnętrznych od 2015 r. Komu podlegała prokuratura i policja?
5 miesięcy temu / Marek
 
Siekielski chce zniszczyć katolicyzm bo jest stronniczy i robi filmy tylko antykatolickie ! Dobrze że w końcu ktoś zrobił film o patologicznych elitach RP !
5 miesięcy temu / www
 
Uwielbiam Was. O tym filmie trąbicie głośno, ale o podobnym filmie Sekielskich ani słowa!
5 miesięcy temu / Artur
 
Polska to najbardziej tolerancyjne państwo świata.
5 miesięcy temu / Grażyna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.