DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

NFZ do likwidacji, finansowanie służby zdrowia z budżetu państwa, a nie ze składek

NFZ do likwidacji, finansowanie służby zdrowia z budżetu państwa, a nie ze składek
Fot. Anatol Chomicz/FORUM

PiS realizuje zapowiedź dotyczącą skasowania Narodowego Funduszu Zdrowia. Służba medyczna będzie osobną pozycją w budżecie państwa.  

 

Zmiany ruszą wraz z początkiem przyszłego roku. Wtedy właśnie NFZ zostanie postawiony w stan likwidacji, która będzie rozłożona w czasie. Z czasem obowiązki Funduszu przejmie administracja państwowa – zapowiedział w Białymstoku minister Konstanty Radziwiłł.


 – Istotą zmiany, którą przygotowujemy, nie jest likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia, tylko likwidacja zasady powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego – mówił szef resortu zdrowia.


W ocenie ministerstwa, powszechne ubezpieczenie zdrowotne to obecnie fikcja. Wiele osób nie płaci składek i znajduje się poza systemem opieki medycznej, na przykład pracujący na zasadzie umów o dzieło. Tymczasem, w założeniu rządzących, prawo do bezpłatnego leczenia mają mieć wszyscy.


– Jest krzyczącą niesprawiedliwością sytuacja, w której ponad 6 proc. polskich obywateli ma status nieuprawnionych do publicznego systemu opieki zdrowotnej. I to jest istota zmiany, którą przygotowujemy. W tej sytuacji nie ma sensu mówić dalej o składce na ubezpieczenie zdrowotne, bo nie będzie ubezpieczenia zdrowotnego – argumentował minister.


Leczenie będzie zatem finansowane z państwowego funduszu celowego, mającego stanowić osobną pozycję w budżecie uchwalanym co roku przez parlament.


Według planów pomysłodawców, już 27 czerwca zostanie ogłoszona lista placówek, które wejdą w skład tzw. sieci szpitali. By znaleźć się w tym gronie, będą musiały spełnić określone wymogi. Resort pracuje nad zasadami finansowania sieci.

 


Źródło: naszdziennik.pl

RoM
 

 


DATA: 2017-06-03 17:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

książę minister jakieś bolszewickie programy wprowadza
ponad 3 lata temu / sn
 
kolejny przykład na to ile to trzeba zmienić, żeby wszystko pozostało po staremu; chociaż nie; pewne zmiany będą - do dzisiaj kasę rozdzielał Nowak z PełO, a od teraz będzie to robił Kowalski z PiS-u; i to by było na tyle;
ponad 3 lata temu / JARO
 
Mój pies już teraz ma lepszą opiekę medyczną niż ja, przyjdzie nam leczyć się u weterynarza. "Zamieni Stryjek tępą siekirkę na kijek".
ponad 3 lata temu / agricola
 
NFZ nie był idealny ale wprowadzał element konkurencji przez rok dwa było dobrze a potem po staremu. Czyli powrót do komuny. Czyli teraz będą kolejki jak były, czy będą większe?
ponad 3 lata temu / trooper
 
Jak można pozostawić Polaków bez opieki jeżeli przez ostatnie 25 lat "TRANS FORMACJI" co najmniej 30-40% Polaków doświadczyło bezrobocia, Wyprzedane zakłady, ludzie tracili pracę i podejmowali nawet na czarno by utrzymać rodzinę. Jest wiele osób, których emerytura to 1 1tysiąc zł. Nie było z czego odłożyć na starość. Ile młodych rodzin żyje za 2200 na 3-4 osoby, Bezpieczniej dzięki 500*. Polacy to wspaniały, pracowity Naród, gdyby mieli pracę nikt by tego nie chciał. Małe sklepy upadły bo w srodku placu targowego jest Lidl lub Biedronka kto na to przyzwolił i zdradził w interesie obcych.
ponad 3 lata temu / Witold
 
Akwin NFZ to była fikcja opieki zdrowotnej teraz państwo oficjalnie przejmie system opieki zdrowotnej i to minister zdrowia będzie odpowiedzialny za opiekę zdrowotną zwykłego kowalskiego .Przecież PIS to etatyści .Już mammy gorsze czasy eurkołchoz czyli IV Rzesza niemiecka chce na siłę wcisnąć nam islamistów terrorystów.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.