DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

„Newsweek” i „Znak”. Razem przeciw polskim biskupom i obrońcom życia

„Newsweek” i „Znak”. Razem przeciw polskim biskupom i obrońcom życia

„Newsweek” i „Znak” w jednym stali domu. Taka parafraza tytułu wierszowanej bajki hrabiego Aleksandra Fredry zdaje się najpełniej ukazywać symbiozę, w której obecnie znajdują się te tylko z pozoru odległe od siebie środowiska.

 

Płaszczyzną „zgody” między nimi stała się głęboka niechęć wobec wszystkich ośmielających się zaangażować w usankcjonowane prawnie zakończenie odbywającej się w polskich szpitalach – na mocy tzw. aborcyjnego kompromisu ­– ­­rzezi niewiniątek. Na liście „winowajców”, przeciwko którym połączone siły „Znaku” i „Newsweeka” postanowiły wytoczyć najcięższe działa, znaleźli się obrońcy życia, PiS oraz Kościół, ze szczególnym uwzględnieniem polskich biskupów.

 

Sąsiadujące w najnowszym numerze "Newsweeka" ze sobą teksty „Kościół zapłaci” Jakuba Bierzyńskiego oraz wywiad z redaktor naczelną „Znaku” Dominiką Kozłowską zatytułowany „Chodzi o władzę” spaja przekonanie, że zaangażowanie Kościoła w walkę o życie nienarodzonych dzieci stanowi karygodny przejaw hegemonicznych zapędów polskiej hierarchii katolickiej, za który przyjdzie jej słono zapłacić.

 

Zdaniem ogarniętego rewolucyjnym zapałem newsweekowego komentatora w Polsce nadchodzi czas politycznego antyklerykalizmu, gdyż „czas dominacji Kościoła się kończy”. Zdecydowanie nie warto zagłębiać się w enuncjacje dotyczące powodów, dla których zdaniem Bierzyńskiego mamy podobno do czynienia z takim właśnie status quo. Odnotować jednak z pewnością należy wyraźnie wyartykułowaną w „Newsweeku” potrzebę pojawienia się na polskiej scenie politycznej ugrupowania o wyraźnie antyklerykalnym profilu.

 

Zdaniem Bierzyńskiego „jeśli znajdzie się polityk na tyle odważny, aby jednoznacznie przeciwstawić się Kościołowi, może uruchomić lawinę. Jesteśmy już bardzo blisko. Wystarczy iskra i odważny lider, który ją wykrzesze”. Widać wyraźnie, że skandaliczne ekscesy, do których doszło pod katolickimi kuriami w trakcie „czarnych marszy” nie były w żadnym wypadku przypadkowym przejawem strajkowej ekspresji, ale elementem planu, którego ostatecznym celem jest wzniecenie antykatolickiej rewolty. Bez wątpienia już wkrótce ujrzymy kolejne jego odsłony…

 

Także redaktor naczelna „Znaku” nie ma wątpliwości, że Kościół w Polsce wstąpił na ścieżkę pogoni za władzą, co wzbudziło zademonstrowaną podczas czarnego piątku wściekłość. Co ciekawe Dominika Kozłowska została zaprezentowana w „Newsweeku” jako redaktor naczelna „katolickiego miesięcznika ZNAK”, choć oficjalnie w nazwie pisma przymiotnik „katolicki” nie występuje, a możliwość jego używania jest wszak ściśle reglamentowana.

 

Zresztą cóż byłby to za „katolicki” miesięcznik, którego naczelna przyznaje się do uczestniczenia w 2016 roku w „czarnych marszach”, a o tegorocznych proaborcyjnych pikietach mówi, że w pewnym stopniu rozumie i podziela te emocje, choć jak zaznacza, nie jest to „jej sposób ekspresji”.

 

Na celowniku naczelnej „Znaku” znalazły się polskie organizacje pro-life. Jej zdaniem „ich cele są czysto polityczne, nie chodzi im o ochronę życia”. Jak podkreśla Kozłowska „Polski ruch pro-life jest kopią amerykańskiego – plakaty, ulotki, bilbordy są importowane prosto z Ameryki”. Trudno sobie wyobrazić bardziej kuriozalny argument, który jako żywo przypomina propagandę rodem z Polski Ludowej, kiedy to do najgorszych zarzutów należało sympatyzowanie z „wrażymi kapitalistami z Waszyngtonu”.

 

Naczelna „Znaku” ubolewa, że „wszyscy daliśmy się złapać w pułapkę, jaką zastawili na nas ludzie z ruchów pro-life, którzy mówią o zabijaniu dzieci przez zwolenników aborcji. To świadoma manipulacja językiem, której nie przeciwstawiamy się wystarczająco mocno”. Jej zdaniem skuteczność czarnych marszy wynikała m. in. z tego, że ich głównym hasłem było to, że aborcja ma być legalna, bezpieczna i rzadka. Podkreślano, że nie chodzi o prawo do aborcji, tylko o to, po czyjej stronie jest wybór”.

 

Serio? Chyba redaktor Kozłowska nie dość uważnie wsłuchiwała się w hasła wypisywane i wykrzykiwane przez aborcyjnych aktywistów podczas tegorocznego czarnego marszu.

 

Łukasz Karpiel

 

 

 

 

 

 

 

 


DATA: 2018-04-04 14:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja!
ponad 1 rok temu / Katolik
 
Czy w Polsce i na Swiecie w tym czasie liczba ofiar aborcji jest szczególnie duza? 19 kwietnia to pierwszy dzień z 13-dniowego cyklu satanistycznego rytuału dotyczącego ognia ~ boga ognia, Baala, albo Molocha/Nimroda (bóg słońca), znanego również jako rzymski bóg Saturn (szatan/diabeł). Ten dzień jest ważnym dniem składania ludzkiej ofiary, wymagającym poświęcenia ofiary ognia, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Ten dzień jest jednym z najważniejszych dni ofiary z ludzi, i jako taki, miał zanotowanych kilka bardzo ważnych historycznych wydarzeń?~ ?Occult Holidays and Sabbaths?- Cutting Edge
ponad 1 rok temu / wiwi
 
Ty bowiem utworzyłeś moje nerki, Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. 14 Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła. I dobrze znasz moją duszę, 15 nie tajna Ci moja istota, kiedy w ukryciu powstawałem, utkany w głębi ziemi. 16 Oczy Twoje widziały me czyny i wszystkie są spisane w Twej księdze; dni określone zostały, " czyli Ten który nas stworzył, wiedział o nas jak byliśmy jeszcze kamieniami. Zatem nie matka (nie człowiek) ale Bóg decyduje, wie o nas cieszy się swoim stworzeniem. Czym jest "czyn" matki burzący wolę Boga " chociaż żaden z nich [jeszcze] nie nastał.
ponad 1 rok temu / dorard
 
zBiesili się
ponad 1 rok temu / John Galt
 
Eurokomuniści wierzgają na wszystkie strony... .
ponad 1 rok temu / ollo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.