DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

„New York Times” o zbrojących się Polakach i reakcji MON na grupy paramilitarne

„New York Times” o zbrojących się Polakach i reakcji MON na grupy paramilitarne
Inscenizacja bitwy pod Falaise w Bydgoszczy / fot. wojsko-polskie.pl

Opiniotwórczy amerykański dziennik „The New York Times” donosi, że Polska - podobnie jak inne kraje bałtyckie - szykuje się do wojny na wypadek rosyjskiej agresji. W ciągu zaledwie roku od aneksji Krymu w naszym kraju zaobserwowano bowiem wyraźny wzrost liczby członków grup paramilitarnych. Korespondentów NYT zaintrygowało, że do udziału w tego typu stowarzyszeniach zachęcają władze polskie.  


Gazeta wspomina o ponad stu polskich stowarzyszeniach paramilitarnych, których członkami są zarówno mężczyźni jak i kobiety. Organizacje te silnie wspiera doradca ministra obrony gen. Bogusław Pacek, który spotyka się z młodzieżą szkolną, weteranami i studentami w całym kraju.


W styczniu Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało, że zapewni odpowiednie szkolenie wojskowe każdemu chętnemu cywilowi. Zapisy ruszyły 1 marca. W ciągu jednego dnia zgłosiło się ponad tysiąc ochotników. Rzecznik Polskiego Sztabu Generalnego, płk Tomasz Szulejko mówi krótko: - Liczba ta z pewnością dobrze wróży na przyszłość.


Szef MON Tomasz Siemoniak rozważa możliwość utworzenia Sił Obrony Terytorialnej z członków paramilitarnych stowarzyszeń i innych wolontariuszy na wzór Gwardii Narodowej w Stanach Zjednoczonych. Premier Kopacz podpisała zaś rozporządzenie Rady Ministrów z 11 lutego 2015 r., które wprowadza obowiązkowe ćwiczenia wojskowe dla „żołnierzy rezerwy i osób przeniesionych do rezerwy, niebędących żołnierzami rezerwy".


- Lęk narasta w Polsce, ale nie osiągnął jeszcze poziomu masowego strachu – uspokajał w rozmowie z „NYT” Tomasz Szlendak, socjolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który badał implikacje ukraińskiego kryzysu w Polsce. Żartował, że podczas niedawnego spotkania z naukowcami, jeden emerytowany wojskowy zapowiedział, że zorganizuje lokalną milicję, jeśli Rosjanie najadą Polskę. Inny profesor miał oświadczyć, że wsadzi do samolotu żonę z córką z workiem pieniędzy, a sam zapisze się do jednej z grup paramilitarnych.

Marcin Zaborowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych stwierdził, że sytuacja w naszym kraju na razie nie jest taka, aby ludzie już gromadzili żywność i amunicję w piwnicy. Wyczuwalne są jednak pewne obawy.  

W Polsce istnieje 120 grup paramilitarnych, które mają łącznie ponad 80 tys. członków. MON chciałby zacieśnić z nimi współpracę, oferując szkolenia.


 

Źródło: nytimes.com, AS.
DATA: 2015-03-17 11:26
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

---> Veritas.W tej kwestii masz wszystkie moje plusy. A jeszcze, gdyby policzono wszystkich agentów pracujących przeciw Polsce dla innych państw i sił to z pewnością przebili by liczbą te 80 tys. militarsów. Armia z przeszkoloną rezerwą najmniej 450 tys. i około 700 tys. militarsów. To rozumiem. Tymczasem jest kilka tysięcy (tylko z jednego bliskowschodniego państwa) u nas agentów na stałe. Co dopiero takie potęgi jak Rosja, Chiny, USA, GB, Niemcy.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Zniszczyli przemysł aby wejść do unii. Zniszczyli armię aby wejść do nato. A teraz trzęsą się przed Putinem. Gdzie tu jaki sens?
ponad 5 lat temu / pyta czy nie pyta błądzi
 
znów syjonistyczna propaganda próbuje nakręcić spirale strachu i szczuć na Rosję. Czy to Putin wykupił polskie zakłady za bezcen, on wykupuje polskie ziemie? on wprowadził Gender do Polski, on wprowadza legalizację homozwiązków ? Rosja posiada kikaset baz wojskowych na świecie czy usrael ? Szczują Słowian na Słowian jak to zrobili w Jugosławi. No ale nie ma się też co dziwić skoro głównym źródłem wiedzy jest tv i media opanowane przez wiadomo kogo to może i uda się wysłać Polską młodzież do walki z Rosją. Każdy program rosyjskiej tv to propaganda tak? w takim razie co zrobili rządzący przez ostatnie ponad 20 lat. czy ten kraj nie został rozkradziony i zaorany i nie jesteśmy niewolnikami banków żyjąc na kredyt? a świat w tv to jakiś żart domy jak z bajki ludzie piękni i bogaci wszyscy uśmiechnięci nikt nie ma problemu z dostępem do lekarza wszyscy mają fajną pracę ah jakie to wspaniałe...wychodzę z domu spotykam się z ludźmi i widzę coś innego. Nie dajmy się ogłupić
ponad 5 lat temu / killuminati
 
Niech wpiszą do Konstytucji prawo Polaków do posiadania broni. Na razie jesteśmy najbardziej rozbrojonym krajem w Europie. Tylko, że władza boi się uzbrojonych obywateli i już lepiej dla nich żeby ktoś nas okupował.
ponad 5 lat temu / Veritas
 
Śmiechu warte
ponad 5 lat temu / Jacek
 
@ mucha86 - ależ da :D , w łapę Putinowi by nas wziął bez jednego strzału, za wyjątkiem resztek pozostałej inteligencji, która nie wsiadła do samolotu. W Smoleńsku, Katyniu i Kozielsku miejsca dosyć.
ponad 5 lat temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.