DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

New York Times atakuje bpa Milewskiego za słowa o „lawendowej mafii”

New York Times atakuje bpa Milewskiego za słowa o „lawendowej mafii”
Źródło: rmf24.pl

O tym, że bp Mirosław Milewski źródło przestępstw seksualnych w Kościele dostrzega w homoseksualizmie, napisało kilka zagranicznych gazet. Najmocniej jednak skomentował te słowa „New York Times”.

 

Zdaniem gazety, słowa bpa Milewskiego „stoją w jaskrawej sprzeczności z komentarzami papieża Franciszka, który przyczynę nadużyć widzi w klerykalizmie”.

 

Gazeta zauważa, że nowe normy dotyczące walki z pedofilią w Kościele ustanowił właśnie obecny papież. Zrobił to w specjalnym dokumencie opublikowanym 9 maja tego roku.

 

Pismo milczeniem pomija jednak fakt, że z przestępstwami seksualnymi w Kościele ostro walczył również papież Benedykt XVI. W ramach tej batalii wprowadził w 2005 roku zakaz przyjmowania do seminariów osób o skłonnościach homoseksualnych, także tych żyjących w zgodzie z nauczaniem Kościoła czyli w czystości.

 

Zakaz ten potwierdził w 2016 roku właśnie papież Franciszek.

 

Bp Milewski kilka dni temu w Polsat News zwrócił uwagę, że „nie będzie możliwe rozwiązanie problemu pedofilii w Kościele bez poruszania problemu lawendowej mafii”. O słowach tych, oprócz „New York Timesa” napisała także m.in. francuska „La Viva”.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged


DATA: 2019-05-18 08:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, to teraz zobaczymy jak po takiej reprymendzie wszyscy staną na baczność! Żartuję - mam nadzieję, że duchowieństwo zachowa się jak trzeba.
4 miesiące temu / Norbi
 
Bo lewactwu chodzi o " walkę " a nie o zwalczenie sodomii. Pielęgnować będą pałkę którą można walić w Kościół
4 miesiące temu / Memento
 
Księże Biskupie, tak trzymać!!!!!!!!!!!!!! i przejść do działania!
4 miesiące temu / robert
 
Biskup ma rację. Co prawda wg opublikowanych przez Kościół stosunek dzieci-ofiar płci męskiej/żeńskiej wynosi 58%/42%, więc korelacja orientacji sprawcy nie jest aż tak wyraźna ale bez wątpienia sprawców kryje lawendowa mafia
4 miesiące temu / taka prawda
 
Tacy Pasterze to Dar od Pana Boga, za który pokornie dziękuję otaczając biskupa Mirosława Milewskiego modlitwą. Lucyferiańskie starcie z Jezusem Chrystusem przyspiesza i oby jak najwięcej chwastu nawróciło się na pszenicę do czasu żniw.. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza Mt 13,30 W najbliższym czasie będzie nam obrzydzane to pole, ale dla pszenicy to jedyny azyl. Z tego powodu mimo wszystko, trzeba to Święte Pole, czyli Kościół Rzymskokatolicki kochać, bo to jedyna droga aby dojść do Domu Ojca.
4 miesiące temu / Kefas
 
Dl
4 miesiące temu / O
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.