DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

New Jersey: gubernator za ochroną zwierząt przed uśpieniem. Ludziom chce ułatwić eutanazję

New Jersey: gubernator za ochroną zwierząt przed uśpieniem. Ludziom chce ułatwić eutanazję
fot. flickr.com
#EUTANAZJA    #LEWICA    #DEMOKRACI    #USA    #PHIL MURPHY    #DECYZJA

Gubernator stanu New Jersey, Phil Murphy podpisał ustawę chroniącą zwierzęta przed znęcaniem oraz nakładającą większe restrykcje w sprawach uśpienia niebezpiecznego osobnika. Kilka tygodni wcześniej nie miał obiekcji, gdy postulował prawo do eutanazji dla niepełnosprawnych i nieuleczalnie chorych.

 

„Jako długoletni właściciel psa, dobro zwierząt jest bliskie mojemu sercu (…) Jestem dumny, że mogę podpisać prawo chroniące zwierzęta przed znęcaniem i niebezpieczeństwami oraz nadające należny naszym czworonożnym kompanom szacunek” – tłumaczył powody podpisania ustawy Murphy. Nowe prawo ułatwi interwencje w sprawach zagrożenia życia zwierząt pozbawionych należytej opieki. Dodatkowo, ustawa znosi możliwość uznania przez sąd zwierzęcia jako „niebezpiecznego dla otoczenia”, kiedy w trakcie obrony swojego pana przed potencjalnym zagrożeniem spowoduje uszkodzenia ciała napastnika.

 

Nowe regulacje nakładają także zwiększone restrykcje w sytuacjach kiedy danemu osobnikowi grozi uśpienie. Dzięki nowym przepisom nie będzie można uzyskać pozwolenia na uśpienie psa tak łatwo jak dotychczas.

 

„Poruszające jest słuchać jak niedomagające psy w New Jersey były poddawane eutanazji zamiast kierowane na rehabilitację. Na szczęście te dni się skończyły. Setki psich istnień zostaną ocalone i będą miały szansę na znalezienie nowych, kochających domów” – powiedział radny New Jersey, Benjie Wimberly. Jest on także autorem prawa zakazującego zabicia nienarodzonego cielaka. Radny równocześnie jest zwolennikiem aborcji.

 

Kilka tygodni temu Murphy dał zielone światło inicjatywie legalizującej eutanazję na terenie całego stanu. Ustawa przewiduje nadanie uprawnień lekarzom do przepisywania zastrzyków eutanazyjnych. W myśl przepisów, medycy zyskają zwiększoną rolę podczas podejmowania decyzji o zastosowaniu śmiertelnego zabiegu, mając do czynienia z pacjentami nieuleczalnie chorymi lub cierpiącymi na rzadkie i ciężkie rodzaje niepełnosprawności.

 

Wielu ekspertów alarmuje o niebezpieczeństwie związanym z wprowadzaniem tego typu przepisów w życie. „W innych stanach, gdzie eutanazja jest legalna, stało się niemożliwe wprowadzenie odpowiednich regulacji. Pozostawiło to szeroko otwarte drzwi dla nadużyć i wymuszeń. New Jersey powinno skupić się na polepszaniu jakości publicznej służby zdrowia oraz zapewnieniu odpowiedniej opieki pod koniec życia, a nie na przekuwaniu niebezpiecznych polityk w obowiązujące prawo” – podkreślał Matt Valliere z Patients Rights Action w wywiadzie dla LifeSite News.

 

Źródło: lifenews.com / lifesitenews.com

PR

 

          


DATA: 2019-05-09 14:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oto praktyczna wykładnia protestantyzmu. Człowiek znika ze świata w podobny sposób jak pies. Co na to, pleni titulo ekumeniści kościelni niedawno świętujący 400 lecie herezji.Czy z Waszego środowiska bez Prawdy,wyjdzie oczekiwana Iskra odnowy Kościoła?
ponad 1 rok temu / stan
 
Klasyczny przykład "przecedzania komara a połykanie wielbłąda" - Ewangelia Tak działa fałszywe albo martwe sumienie
ponad 1 rok temu / ks. kat
 
Ale ten facet pokazuje swoje okropne zebiska. Jak chce to niech sobie zrobi euthanazje ale wara od innych niewinnych ludzi. Tylko mu rogi domalowac I ogon I niech idzie na parade.
ponad 1 rok temu / czlowiek
 
Masowe opętania są już faktem. Przykład w artykule powyżej, jak i o aktorach Hollywood którzy chcą mordowania nienarodzonych. Z Panem Bogiem+
ponad 1 rok temu / Em.
 
Wierzę mocno, że pan Murphy nie jest hipokrytą na usługach NWO dlatego powinien dać przykład i wraz z cała rodziną poddać się eutanazji. Trzymam kciuki za powodzenie operacji i mam nadzieję, że nie będziemy musieli nikogo z jego rodziny wysyłać na leczenie i rehabilitację...
ponad 1 rok temu / Tytus
 
Droga redakcjo jesteście mistrzami w dobieraniu zdjęć do artykułów. Politowania godny, jak i ci którzy na niego głosowali. Niech Dobry Bóg ulituje się nad nimi. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.