Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

New Age podstawą współczesnego ekologizmu. Prof. Robert Ptaszek dla PCh24.pl [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Intelektualnych źródeł dzisiejszego szaleństwa ekologicznego można upatrywać w latach 60, 70 i 80 XX w. kiedy do głosu zaczęły dochodzić ruchy New Age, pragnące zastąpić Chrześcijaństwo synkretyzmem religijnym zogniskowanym wokół kultu Gai-Matki Ziemi. Tamtejsze myślenie, mimo że już pozbawione oficjalnego szyldu, obserwujemy wśród dzisiejszych wyznawców eko-religii.

 

Wywiad z prof. Robertem Ptaszkiem został zarejestrowany przy okazji prac nad filmem "Mięsożerca. Wróg numer jeden" opowiadającym o zagrożeniach ideologicznego weganizmu. Najnowsza produkcja PCh24.pl jest już dostępna na platformie VOD, do której dostęp uzyskasz TUTAJ.

 


DATA: 2020-01-03 21:08:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

nauczkrzysztof- pora połączyć się z rozumem.
11 miesięcy temu / stefan
 
Żyjemy w epoce niebywałej ciemnoty i zabobonu-byc może czas połączyć siły chrześcijaństwa i oświecenia,by ratować cywilizacje?
11 miesięcy temu / nauczkrzysztof
 
To w końcu New Age czy marksizm?
11 miesięcy temu / Ryś
 
New Age oferuje bogaty wachlarz wtajemniczeń ezoterycznych,okultystycznych,satanistycznych.Panteistyczne credo opiera się na wierze w świadomośc kosmiczną i nieosobowej wizji Boga, a celem tego demonicznego kłamstwa jest przekroczenie świadomości ludzkiej i zlanie się ze świadomością kosmiczną. Znajdziemy tu reinkarnację,"channeling" czyli przywoływanie potęg piekielnych,itd,itd. Miękką wersją wprowadzająca w proces sterowania przemianami świadomości ku wyższej świadomości polegającej na obcowaniu z potęgami magicznymi,satanistycznymi,jest także propozycja intelektualnego szaleństwa ekologicznego o podbudowie ezoterycznej i inne demoniczne propozycje marksizmu kulturowego.
11 miesięcy temu / t
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 121 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.