DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Neutralność klimatyczna niczym gospodarczy sabotaż. Unijny Zielony Ład na cenzurowanym

Neutralność klimatyczna niczym gospodarczy sabotaż. Unijny Zielony Ład na cenzurowanym
źródło: pixabay.com
#EKOLOGIZM    #KLIMAT    #ONZ    #UE    #ZIELONY ŁAD

Dążenia UE do wdrożenia tzw. Zielonego Ładu, przy równoczesnym braku działań reszty świata w tym kierunku, to nic innego jak gospodarczy sabotaż. W stanowisku skierowanym do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Layen związkowcy NSZZ „Solidarność” zapowiadają podjęcie wszelkich dostępnych form protestu, aby nie dopuścić do kolejnej fali likwidacji przemysłu na Śląsku.

 

Skutki masowej likwidacji przemysłu – bo tym zakończy się w praktyce idea neutralności klimatycznej forsowanej w UE – są dobrze znane na Śląsku z historii, a skutki w wielu miastach regionu odczuwane są po dziś dzień. „S” dodatkowo zwróciła uwagę, że forsowanej przez Komisję Europejską strategii osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 roku nie towarzyszą odpowiednie środki finansowe, które umożliwiłyby tak głęboką transformację gospodarczą. Związkowcy wskazali, że jedyne realne pieniądze zaplanowane na ten cel, to 7,5 mld euro do podziału na wszystkie kraje członkowskie i rozłożone na 7 lat. Polska może liczyć na ok. 2 mld euro z tej puli.

 

Tymczasem według ekspertyzy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dotyczącej społeczno-gospodarczych skutków ewentualnej likwidacji miejsc pracy w Polskiej Grupie Górniczej, koszt zastąpienia miejsc pracy w PGG oraz w sektorze okołogórniczym równoważnymi miejscami pracy w innych sektorach gospodarki wyniósłby od 45 mld do 57 mld euro. A mowa tutaj wyłącznie o jednej spółce górniczej wraz firmami kooperującymi. W tym świetle śląsko-dąbrowska „S” ocenia zapowiadane wsparcie jako „symboliczne” i zupełnie niewspółmierne do nakładów, które będzie musiało ponieść polskie społeczeństwo.

 

Zdaniem związku Europejski Zielony Ład, który w KE jawiony jest jako rewolucja przemysłowa, to projekt o charakterze politycznym, a nie gospodarczym i jest skazany na porażkę. „Wedle tej strategii zmiany gospodarcze mają zostać wymuszone podatkami, opłatami i zakazami z jednej strony oraz dotacjami i przywilejami z drugiej. Takie działania w niczym nie przypominają rewolucji przemysłowej. Znacznie bliżej im do gospodarki centralnie planowanej, która była następstwem Rewolucji Październikowej. W odróżnieniu od krajów Europy Zachodniej, my w Polsce doskonale wiemy, że ten model gospodarczy zamiast rozwoju, przynosi stagnację, a zamiast dobrobytu, biedę i brak perspektyw” – czytamy w stanowisku.

 

Związek w piśmie podkreślił również, że jednym z głównych mankamentów Europejskiego Zielonego Rozwoju, jest wykluczenie z możliwości finansowania i tym samym rozwoju nowoczesnych, niskoemisyjnych technologii opartych na paliwach kopalnych. „Postęp i wzrost gospodarczy jest możliwy wyłącznie dzięki nieskrępowanemu rozwojowi technologicznemu oraz dostępowi do taniej i stabilnej energii. Stawianie w tym zakresie administracyjnych barier jest działaniem przeciwskutecznym. Dodatkowym oburzeniem napawa fakt, że kraje zachodnie Unii Europejskiej, które zbudowały swoją siłę gospodarczą na wykorzystywaniu paliw kopalnych, dzisiaj próbują pozbawić szans rozwojowych biedniejsze państwa, takie jak Polska” – podkreślono.

 

Europejski Zielony Ład ma też lokalny charakter, bo podobnych działań nie podejmują takie wielkie gospodarki jak Chiny, Indie czy USA – najwięksi emitenci CO2, zatem dalsze zaostrzanie unijnej polityki klimatycznej doprowadzi „do utraty konkurencyjności europejskiego przemysłu i tzw. ucieczki emisji poza granice Wspólnoty”.

 

Unia winna zatem powstrzymać się z działaniami do ustaleń konferencji klimatycznej ONZ w Glasgow. „Jeśli COP 26, co w naszej ocenie bardzo prawdopodobne, zakończy się fiaskiem lub przyjęciem kolejnych ogólnikowych i niewiążących deklaracji, dalsze forsowanie przez KE neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku trudno będzie ocenić inaczej niż jako gospodarczy sabotaż”– zaznaczono w przesłanym stanowisku.

 

Źródło: Biuro Prasowe Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność

MA

 

 

 


DATA: 2020-02-13 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kazdy myślący człowiek wie, że ten zielony ład tylko w Europie to idiotyzm. Co to jest w stosunku do reszty świata? Do potęznych gospodarek USA, Chin, Japonii, Indii ? Jakie to ma znaczenie? To nie o klimat chodzi, ale o gospodarcze zniszczenie Polski i Europy środkowej.
5 miesięcy temu / panda
 
To tak naprawdę chodzi o nowe podatki, czyli pieniądze. Taka jest sprzedajna i tyle warta jest ideologia zielonych, ekologów, lewicy etc. Tylko tyle, na ile uda się ją wycenić; a brud, zanieczyszczenia i zatruwanie się ludzkości rzeczywiście trwają nadal i postępują w zastraszającym tempie; vide wizjonerska literatura i filmy SF.
5 miesięcy temu / Dr.P.Kopetzky
 
Dobrze, że ktoś z Polski się w ogóle na ten temat głośno odzywa. To oczywiste, że ten cały zielony ład ma na celu wykończenie biedniejszych krajów z Polską na czele. Dla planety te działania nie będą miały żadnego znaczenia. Jeśli Polska pozamyka czy rozsprzeda kopalnie, mądrzy inaczej zachodni politycy z Niemcami na czele przyznają, że rzeczywiście dwutlenek węgla nie ma większego znaczenia dla losów Ziemi. Zresztą już teraz wybudowali sobie nową wielką elektrownię węglową, kto wie, może właśnie się szykują, by w niej używać węgla z odkupionych od nas za bezcen kopalni. Im wolno wszystko, nam nic. Przykładów jest wiele, choćby sprawa kornika i wycinki drzew czy budowy ogrodzenia jako ochrony przed afrykańskim pomorem świń. Co gorsza, niektórzy polscy tylko z nazwy publicyści i politycy za to samo działanie krytykują Polaków, a chwalą Niemców. A co do głosowania w wyborach Rocky ma świętą rację. Wyłączcie wreszcie TV i otwórzcie oczy.
5 miesięcy temu / L
 
Germanie myślą, że są pępkiem świata. Ten mizerny cypelek chce dyktować światu, co ma robić. To jest chore.
5 miesięcy temu / Gość
 
@ Stan To my legniemy w gruzach, nie utopia.
6 miesięcy temu / Ryś
 
ten cały NSZZ Solidarność czy tam siedzą idioci? To po co głosują na PIS czy PO. Samo sobie strzelają w kolano. Na Śląsku mieszka 4,5 mln ludzi gdyby zagłosowali na Konfederację mogliby żyć spokojnie. A tak głosują na ludzi którzy im źle życzą.
6 miesięcy temu / Rocky
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.