DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Neutralność klimatyczna jednak bez Polski? UE uwzględniła wyjątek

Neutralność klimatyczna jednak bez Polski? UE uwzględniła wyjątek
fot. YVES HERMAN /Reuters

UE przegłosowała osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, ale wśród członków wspólnoty zrobiono wyjątek dla Polski. Uzgodniono, że póki co nasz kraj będzie mógł podjąć tego zobowiązania.

 

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że w przypadku Polski nie ma mowy o żadnej dacie osiągnięcia neutralności klimatycznej. We wniosku napisano, że nasz kraj nie może na razie podjąć tego zobowiązania. Powrót do tematu nastąpi w czerwcu.

 

 

Przewodniczący Rady Europejskiej, Charles Michel podkreślił, że w sprawie neutralności klimatycznej należy wziąć pod uwagę sytuację w krajach członkowskich, różne punkty startowe i społeczne konsekwencje realizacji celu neutralności klimatycznej.

 

Premier RP wskazał potrzebę otrzymania odpowiedniego wsparcia w związku z planami transformacji gospodarki. Podkreślił, że większe kraje są świadomie potrzeby tych zobowiązań, a zrozumienie tego problemu wyraża zapis o najbardziej dotkniętych przez transformację gospodarczą, energetyczną regionów i krajów.

 

Morawiecki oznajmił, że działania na rzecz transformacji energetyczno-klimatycznej będą wsparte specjalnym Funduszem Sprawiedliwej Transformacji w wysokości 100 mld euro na najbliższą 7-letnią perspektywę finansową. Znaczna część tych środków ma być przeznaczona dla Polski.

 

Źródło: polskieradio24.pl  / Twitter.com

PR


DATA: 2019-12-13 10:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Krakusik ma rację! Merkel występowała razem z Barroso i była za kontynentalnym podatkiem węglowym. Polecam film :Alex Jones "End Game" . Druga część filmu mówi o tej manipulacji.
5 miesięcy temu / Polonus
 
A co my im w zamian?
5 miesięcy temu / L
 
Kiedy widzę na zdjęciu panią Merkel, to sięgam pamięcią do jednego z filmów Alexa Jonesa... Występowała ona w pewnym towarzystwie, a to co mówiła... Warto posłuchać... Idą ciężkie czasy... Apokalipsa św. Jana jest bardzo precyzyjna... Mimo często sprzecznych wypowiedzi biblistow na jej temat....
5 miesięcy temu / Krakusik
 
Przed wyborami parlamentarnymi też wstrzymano zamknięcie huty w Krakowie i ogłoszono wypracowanie rozwiązania...
5 miesięcy temu / Obserwator
 
Rząd PIS-u w dalszym ciagu realizuje zabójczą dla polskiej gospodarki polityke klimatyczna.Nic sie nie zmieniło .Morawiecki i jego ministrowie cały czas zapowiadają likwidacjęi polskiej energetyki.Rządowe plany przewiduja dalsze represje wobec rolnictwa.W dalszym ciągu jest konfiskowana polska własność pod pretekstem walki z kilimatem.Gałęzie gospodarki,w których Polacy jakos sobie poradzili są drenowane,a środki marnotrawione w ekologicznych "przedsięwzięciach",do których tylko trzeba będzie dokładać.To jest polityka tłumienia rozwoju polskiej gospodarki ,która doprowadzi do tego, że uboga Polska stoczy sie w otchłań zupełnej nędzy.Oczywiscie bedą dzielnice wysokościowców dla korporacji.Będzie również sanacyjna warstwa nadzorcza opływajaca w luksusy,ale to wszystko bedzie istniało w oceanie powszechnej nędzy.Skłaniam sie do traktowania obecnego "sukcesu"PIS-u jako rodzaju manipulacji,dzieki której mamy zaakceptować katastrofalną polityke PIS-u jako mniejsze zło
5 miesięcy temu / Mirek
 
Na pewno jest coś między wierszami o czym nie wiemy. Politycy kłamią. Wszyscy.
5 miesięcy temu / xyz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.