13 grudnia 2019

Neutralność klimatyczna jednak bez Polski? UE uwzględniła wyjątek

(fot. YVES HERMAN /Reuters)

UE przegłosowała osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku, ale wśród członków wspólnoty zrobiono wyjątek dla Polski. Uzgodniono, że póki co nasz kraj będzie mógł podjąć tego zobowiązania.

 

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że w przypadku Polski nie ma mowy o żadnej dacie osiągnięcia neutralności klimatycznej. We wniosku napisano, że nasz kraj nie może na razie podjąć tego zobowiązania. Powrót do tematu nastąpi w czerwcu.

Wesprzyj nas już teraz!

 

 

Przewodniczący Rady Europejskiej, Charles Michel podkreślił, że w sprawie neutralności klimatycznej należy wziąć pod uwagę sytuację w krajach członkowskich, różne punkty startowe i społeczne konsekwencje realizacji celu neutralności klimatycznej.

 

Premier RP wskazał potrzebę otrzymania odpowiedniego wsparcia w związku z planami transformacji gospodarki. Podkreślił, że większe kraje są świadomie potrzeby tych zobowiązań, a zrozumienie tego problemu wyraża zapis o najbardziej dotkniętych przez transformację gospodarczą, energetyczną regionów i krajów.

 

Morawiecki oznajmił, że działania na rzecz transformacji energetyczno-klimatycznej będą wsparte specjalnym Funduszem Sprawiedliwej Transformacji w wysokości 100 mld euro na najbliższą 7-letnią perspektywę finansową. Znaczna część tych środków ma być przeznaczona dla Polski.

 

Źródło: polskieradio24.pl  / Twitter.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 515 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram