DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Netanjahu nie będzie premierem Izraela! Na razie. Przyszłość może jednak zaskoczyć

Netanjahu nie będzie premierem Izraela! Na razie. Przyszłość może jednak zaskoczyć
fot. AMIR COHEN/REUTERS / FORUM

Pełniący od ponad 10 lat urząd premiera Izraela Binjamin Netanjahu zrezygnował z misji tworzenia nowego gabinetu. Najprawdopodobniej misję tworzenia nowego rządu otrzyma lider opozycyjnej koalicji Niebiesko-Biali, która zwyciężyła w przedterminowych wyborach parlamentarnych do Knessetu – Binjamin Ganc.

 

Przedterminowe wybory do izraelskiego parlamentu odbyły się we wrześniu. Mimo, że zwycięstwo odniosło w nich ugrupowanie Beniego Ganca, to Likud Binjamina Netanjahu miał większe szanse na stworzenie rządu, ponieważ liczył na wejście w koalicję z mniejszymi partiami prawicowymi. Rozmowy w tej sprawie zakończyły się jednak fiaskiem i Netanjahu oddał prezydentowi Izraela Re’uwenowi Riwlinowi mandat do tworzenia rządu.

 

W filmie opublikowanym na Facebooku Netanjahu wyznał, że chciał utworzyć nawet rząd jedności narodowej, jednak Ganc odrzucał możliwość współpracy.

  

Teraz prezydent Riwlin powierzy misję tworzenia rządu Gancowi, co ma zostać ogłoszone jeszcze w tym tygodniu, jednak szanse, że to liderowi Niebiesko-Białych uda się stworzyć większościowy rząd, są niewielkie. Już teraz wiadomo bowiem, że nie uda mu się osiągnąć porozumienia z wszystkimi mniejszymi partiami, co oznacza, że do parlamentarnej większości zabraknie od kilku do nawet kilkunastu głosów.

 

Decyzja premiera Netanjahu oznacza, że po ponad 10 latach przestanie on pełnić urząd premiera. Polityk pełnił funkcję także w latach 90., co oznacza, że sprawował urząd najdłużej w historii Izraela.

 

Jeśli Ganc nie utworzy większości parlamentarnej i dojdzie do ponownych wyborów, to Netanjahu może wrócić do rządzenia krajem.

 

 

Źródło: tvp.info / gazetaprawna.pl

TK

 

 


DATA: 2019-10-22 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Netanjahu znaczy ten, który powita Boga. Jego ojciec był Warszawiakiem. Premier Izraela miał dobry stosunek do Polski, a jeszcze lepszy do chrześcijan. W jego rządzie byli prawicowcy, religijni Żydzi. Gorsza jest ta druga koalicja Ganza. Tutaj jest nienawistny Lapid, który rzeczywiście nie lubi Polski. Żydzi porównują go do pana Petru w Polsce. Zatem dla Polski będzie lepiej gdy rząd nie powstanie. Lewica ma związki z żydowską finansjera z USA.
8 miesięcy temu / Srcond
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.