DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

„Nergal” ponownie w ohydny sposób zadrwił z Pana Jezusa i katolików

„Nergal” ponownie w ohydny sposób zadrwił z Pana Jezusa i katolików
Fot. Krzysztof Zatycki / FORUM

Satanistyczny muzyk Adam Darski ps. „Nergal” po raz kolejny w ohydny sposób wyśmiał katolików i zadrwił z Pana Jezusa. Lider zespołu „Behemoth” postanowił nakarmić swojego psa ciasteczkami w kształcie krzyża. Darski nieomieszkał też obrazić bluźnierczo Boga. 

 

Adam Darski to znany prowokator i zadeklarowany ateista, którego teksty muzyczne mają satanistyczny wydźwięk. Przy każdej nadarzającej okazji stara się uderzyć w Kościół i wyśmiać najważniejsze dla chrześcijan symbole i postaci. W związku z promocją swojej nowej płyty postanowił ponownie „dać o sobie znać”. W ohydny sposób zadrwił z Pana Jezusa i Krzyża – symbolu odkupienia. Lider zespołu „Behemoth” nagrał film, w którym nakarmił psa ciasteczkami w kształcie krzyża.

 

Obserwując działalność „Nergala” można zadać sobie pytanie, kiedy zakończy swój „festiwal nienawiści” wobec katolików i Kościoła, a także czy poniesie wreszcie konsekwencje swoich czynów? Przypomnijmy, że w przeszłości m.in. podarł na swoim koncercie Pismo Święte, a także został oskarżony o znieważenie godła Polski. Wkrótce może nadarzy się okazja do ukarania satanistycznego muzyka, ponieważ Sąd Apelacyjny unieważnił uniewinniający go wyrok w tej sprawie i skierował do ponownego rozpatrzenia. W I instancji, Prokurator domagał się skazania „Nergala” na 10 miesięcy odsiadki w trzyletnim zawieszeniu oraz 100 tysięcy złotych grzywny.

 

Na kwestię obrazy uczuć religijnych zwracał uwagę dr Bartosz Lewandowski z Instytutu Ordo Iuris. W rozmowie z PCh24.pl podkreślił, że obecne prawo daje mechanizm ochrony przed bluźnierstwami. „Chciałbym zwrócić uwagę na możliwość częstszego korzystania przez osoby wierzące z przyznanych nam w prawie instrumentów, na przykład w ramach powództwa cywilnego. Takie postępowanie można wszcząć w przypadkach, gdy ktoś naruszy autonomię jednostki w zakresie wyznawania wiary i przywiązania do istotnych wartości” – powiedział dr Lewandowski.

 

Pełna treść wywiadu z dr. Bartoszem Lewandowskim jest dostępna tutaj.

 

 

Źródło: Facebook, dorzeczy.pl, PCh24.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2018-09-21 20:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak grozila mu smiertelna choroba to odwolywal sie do milosierdzia, gdy zagrozenie minelo znow bluzni
ponad 1 rok temu / pejot
 
Kto promuje to dziadzisko?
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Towar eksportowy? Taki jak Hitler dla Niemiec a Stalin dla Rosji? To dziękujemy, nie potrzebujemy. On nie jest ateistą skoro aktywnie walczy z wiarą w Pana Boga. Ateista jest obojętny wobec wiary w Pana Boga. Walcząc z Panem Bogiem Darski udowadnia że jest sługusem szatana (nawet jeśli robi to nieświadomie), czyli jest satanistą.
ponad 1 rok temu / do Darek
 
Trzeba się modlić za Adama Darskiego i jemu podobnych. Barłomiej Longo był uczestnikiem seansów spirytystycznych i kapłanem świątyni szatana, został propagatorem nowenny pompejańskiej, a jest błogosławionym KRK. Pan Bóg wie jak zamienić zło w dobro.
ponad 1 rok temu / Pela
 
Kościół w Hiszpanii dopuścił go do godności ojca chrzestnego ,nikt nad niczym nie panuje ,administracyjnie KK jest zbyt rozbudowany
ponad 1 rok temu / do Tadeusz
 
pytanie kto je piecze?
ponad 1 rok temu / do ena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.