DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2019 r.

Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

„Nergal” oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Zawiadomienie Ordo Iuris odnosi skutek

„Nergal” oskarżony o obrazę uczuć religijnych. Zawiadomienie Ordo Iuris odnosi skutek
Nergal. By Andreas (Flickr: Behemoth - GRF 2012) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Na skutek zawiadomienia Instytutu Ordo Iuris o możliwości popełnienia przestępstwa Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście wniosła do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe akt oskarżenia przeciwko Adamowi D. ps. „Nergal”. Zarzut dotyczy filmu, który w 2018 r. pojawił się na oficjalnym profilu muzyka na portalu społecznościowym. Na nagraniu „Nergal” w sposób obsceniczny znieważył  wizerunek ukrzyżowanego Chrystusa. Wskutek głosów protestu muzyk usunął materiał filmowy z sieci.

 

„Nergal” umieścił w internecie bulwersujący film pod pozorem złożenia życzeń na Dzień Kobiet. Na nagraniu publicznie znieważył w ohydny sposób on przedmiot czci religijnej (krzyż z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa). Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

„Analiza materiału dowodowego bezsprzecznie dowodzi, że oskarżony Adam D. „Nergal” dopuścił się publicznej obrazy uczuć szeregu pokrzywdzonych osób. Zachowanie muzyka w oczywisty sposób zmierzało do wywołania przykrości osób wierzących. Adam D. dążył do jak najszerszego odbioru nagranego przez niego filmu, stąd umieścił go w sieci pod pozorem chęci złożenia życzeń kobietom w dniu ich święta. Jego zachowania nie należy w ogóle traktować jako aktu wpisującego się w działania artystyczne, bowiem nosiło znamiona oczywistej i mało wyrafinowanej prowokacji” – mówi adw. dr Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris i pełnomocnik jednego z pokrzywdzonych.

 

Prawnicy Instytutu złożyli już w Sądzie Rejonowym oświadczenia o przystąpieniu do postępowania w charakterze oskarżyciela posiłkowego. To kolejna sprawa, w której Adam D. zostaje oskarżony o popełnienie przestępstwa obrazy uczuć religijnych. W 2007 r. muzyk w trakcie koncertu podarł Biblię, krzycząc obraźliwe hasła. Prawnicy Ordo Iuris biorą obecnie udział w postępowaniu, w którym „Nergal” został oskarżony o znieważenie godła Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Postępowanie w imieniu Instytutu Ordo Iuris prowadzi adw. dr Bartosz Lewandowski.

 

 

Źródło: ordoiuris.pl

luk

 


DATA: 2019-01-30 13:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

)a dopiero co domagał się państwowych dotacji do swego ,,artyzmu,,ten ,,światowej slawy twórca, ,
9 miesięcy temu / szpulas11
 
Bardzo dobrze. Trzeba reagować.
9 miesięcy temu / Jou
 
Ani on biedny ani nie niewiedzący co czyni. To cyniczny osobnik, który kpi nie tyle z Boga co z ludzkiej wiary. Jego nienawiść jest skierowana na ludzi wiary. Ten osobnik jest niczyj. Boga nie chce, a jego nie chce szatan, chociaż on myśli inaczej. To arogancki nikt całkowicie poczytalny. Kara powinna być wysoka i powinno się wznowić proces o podarciu publicznie Biblii.
9 miesięcy temu / banita
 
A może referendum? Skąd wiesz, że pozostałe czynniki były niepotrzebne? Jesteś na portalu katolickim, tutaj ludzie spoglądają znacznie szerzej. Poza tym ile to już razy medycyna nie miała argumentów na uzdrowienia w imię Jezusa. Więcej otwartości, mniej fanatyzmu.
9 miesięcy temu / Mataleo
 
Biedny człowiek, który aby >istnieć< musi OBRAŻAĆ i SZOKOWAĆ. Już zapomniał o problemach jakie miał i wdzięczności dla ludzi, którzy mu współczuli. Kto mu wyrządził tak wielką krzywdę , że publicznie OBRAŻA Pana Boga. Dlaczego nie szuka pomocy u lekarza ciała lub egzorcysty ?Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
9 miesięcy temu / iskierka
 
@Maria Wyleczył się dzięki nowoczesnej medycynie i wspaniałym lekarzom. Pozostałe czynniki nie były potrzebne. Gdyby od tego zależało wyleczenie, to jakim cudem nawyższą wyleczalność nowotworów i długowieczność jest w pogańskiej Japonii (Shinto to pradawny animizm)?
9 miesięcy temu / A m0że referendum...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.