DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

„Nergal” ciepło o Hołowni. „Satanista może szanować katolika”

„Nergal” ciepło o Hołowni. „Satanista może szanować katolika”

Adam Darski, muzyk znany z działalności w zespole metalowym, widziałby na urzędzie prezydenta RP… Szymona Hołownię. „Satanista może szanować katolika” o ile ten reprezentuje „nurt ekumeniczny”, mówi „Nergal”.

 

Okazuje się, że program wyborczy Szymona Hołowni trafia do wyborców nie tylko z tak zwanego „centrum”. W rozmowie z portalem „NaTemat” poparcie dla tego początkującego polityka wyraził Adam Darski, muzyk znany szerzej pod pseudonimem „Nergal”.

 

- Rzucę pewnym nazwiskiem: Hołownia. Być może skończy się to zarzutami w stylu „ależ ten Darski jest hipokrytą”. Ale naprawdę wierzę w porozumienie ponad podziałami, przecież satanista może szanować katolika i nie mam nic do takich osób, o ile reprezentują nurt ekumeniczny. Wiesz, mówię o ludziach chcących budować mosty, zamiast – w stylu naszych obecnych rządzących – je palić – powiedział muzyk.

 

Pochwała Hołowni jako człowieka „budującego mosty” brzmi dość zaskakująco z ust muzyka, który swoją działalność artystyczną opiera na niezwykle wulgarnym obrażaniu katolików i wywoływaniu skrajnych kontrowersji. Darski twierdzi jednak, że „wyraźnie oddziela Nergala na scenie od Adama, który pójdzie na wybory”, a skoro „nie ma kandydata na prezydenta, który byłby koherentny” z jego wizerunkiem scenicznym, to…

 

Darski zadeklarował też swoją głęboką antypatię do Prawa i Sprawiedliwości. W kontekście aktualnej władzy przywołał krótko nazistowskie Niemcy; twierdził też, że rządzący zabierają mu pieniądze, by rozdawać je „w postaci programu 500+ nierobom i darmozjadom”.

 

Jak zapewnił, „energetycznie” jest mu bliżej do opozycji, bo „na poziomie energetyczno-estetycznym” niezwykle negatywnie odbiera polityków PiS, będących, jak sądzi „kreaturami oprawiającymi katofaszyzm” i promującymi w mediach publicznych „talibizm chrześcijański”.

 

Szymon Hołownia, jak widać, ma z perspektywy Adama Darskiego dalece więcej zalet. Pewnie; w końcu w przeszłości „Nergal” fotografował się uśmiechnięty także z księdzem Adamem Bonieckim, związanym, podobnie jak Hołownia, z tak zwanym „katolicyzmem otwartym”.

 

Deklarowana „otwartość”, jak widać, nie jest zresztą wcale przesadzona, skoro przyciąga nawet takich, jak Adam „Nergal” Darski.

 

Źródła: natemat.pl, PCh24.pl

 

Pach

 

Czytaj także:
DATA: 2020-05-30 19:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ani z jednego katolik ani z drugiego satanista. Farbowane liski.
1 miesiąc temu / nic
 
Ale mu zrobił antyreklamę :
1 miesiąc temu / Jo
 
Nie rozumiem dlaczego nie oburza was w rownym stopniu taniec KK z Islamem. Czym ta religia jest jesli nie czczeniem falszywego boga i ochydnego proroka.
1 miesiąc temu / Second
 
Katolicyzm otwarty to zaden katolicyzm to jego karykatura zaprzeczenie.
1 miesiąc temu / katolik
 
Jeżeli publicznie zadeklarowany satanista, wyznawca religii zła promuje Hołownię, to katolik z pewnościa nie powinien na niego głosować.
1 miesiąc temu / Hanys GórnoŚl
 
Pocałunek Almanzora.
1 miesiąc temu / Rod
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.