DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Negowanie Holokaustu? Jonny Daniels atakuje premiera Polski za wypowiedź o „żydowskich sprawcach”

Negowanie Holokaustu? Jonny Daniels atakuje premiera Polski za wypowiedź o „żydowskich sprawcach”
Jonny Daniels. FOT.Jacek Lagowski/FORUM

Działający w Polsce żydowski aktywista Jonny Daniels w stanowczy sposób odniósł się do słów premiera Mateusza Morawieckiego. Mówiąc o dokonanej przez Niemców, zagładzie Żydów szef polskiego rządu zwrócił uwagę, że tak samo jak działali rosyjscy, ukraińscy czy niemieccy, tak i byli żydowscy sprawcy zbrodni.

 

„Negowanie Holokaustu to nie tylko negowanie faktu, że Holokaust miał miejsce. Jest to połączone także z przekręcaniem faktów w taki sposób, aby pasowały do nas i naszej narracji” – napisał na Facebooku Daniels.

 

„Negowaniem Holokaustu jest nazywanie niemieckich obozów zagłady polskimi, ale także zrównywanie polskich i żydowskich kolaborantów” – dodał szef fundacji From the Depths, której celem jest m.in. dbanie o zachowanie pamięci o ofiarach Holokaustu.

 

Zdaniem Danielsa, spośród Żydów kolaborujących z III Rzeszą większość czyniła „tak w nadziei, że w jakiś sposób ocali to ich życie, albo życie ich bliskich”. Z kolei „znacząca większość z tysięcy polskich kolaborantów czyniła to albo z chciwości, albo z czystej nienawiści” – uważa „przyjaciel” Polski, jak jeszcze niedawno określali Danielsa niektórzy „prawicowi dziennikarze”. Ta „różnica” powoduje, że zrównywanie postaw kolaborantów żydowskich i polskich to… negowanie Holokaustu – uważa żydowski aktywista.

 

Jonny Daniels ma bliskie kontakty z polskim rządem. Jest również uznawany za wpływowego doradcę Donalda Trumpa. W naszym kraju znany jest z urządzania „szabasowych kolacji” z udziałem wpływowych polityków PiS oraz słownego ataku na Grzegorza Brauna.

 

Do sprawy odniósł się reżyser. Polecamy video!

 

 

Źródło: wprost.pl

MWł

 

 


DATA: 2018-02-19 16:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co on tu jeszcze robi. Sierzanci sa potrzebni na froncie. My juz do tego podoficera nie mamy zaden Gescheft. Paszol won!
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 
Panie Braun ,jest pan moim bohaterem i przykladem ,dziekuje Bogu ,ze mam takich wspolbraci ,otaczam modlitwa . Niech pan walczy do samego konca ,a jesli Bog z nami ,to ktorz przeciwko nam ...? Jezus Chrystus ,jest Krolem naszego narodu ,wiec nic nam nie grozi i wygramy te nierowna walke. Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Pan Daniels chce nam powiedzieć, że polscy kolaboranci i szmalcownicy, jeśli tacy byli, działali nie ze strachu o życie swoich rodzin i swoje mienie, gdy powiedzieli Niemcom o tym, że w ich zabudowaniach ukrywają się żydzi, ale że działali z chciwości i nienawiści. A zna Pan takich Żydów, którzy ukrywali Polaków przed np. NKWD, MBP, KBW czy UB? Panie Daniels,proszę nam powiedzieć,z jakich pobudek działali bracia Bielscy,mordując i paląc żywcem wszystkich mieszkańców wsi wraz dobytkiem i mieszkańcami w Koniuchach 29 stycznia1944r i w Nalibokach 8 maja1943 oraz bezlitośnie i nieludzko rabując inne okoliczne polskie wsie wspólnie z NKWD. Proszę też powiedzieć nam,kim byli,w jakich warunkach mieszkali,jaki majątek zgromadzili z grabieży i komu w samolotami dostarczali "zdobytą" żywność. Może,tak przy okazji Pan wypowie się, kto wg pańskiej narracji jest mniej winny i dlaczego: bandyta polski mordujący dziecko żydowskie czy bandyta żydowski mordujacy dziecko polskie?
ponad 1 rok temu / Milosz
 
Jonny ... czy to twój biznes ? Jeśli tak to sobie wyobrażasz, to daj już sobie spokój.
ponad 1 rok temu / Stefan
 
Jak mamy takich przyjaciół jak Daniels lub Schewach Weiss ,to już wrogowie nam są niepotrzebni!
ponad 1 rok temu / gość
 
Amerykańscy Żydzi robili świetne interesy z Niemcami Adolfa Hitlera no bo pieniądz nie śmierdzi, a tu śmierdział trupem.
ponad 1 rok temu / Helga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.