DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

NC Register: czterech egzorcystów wzywa do pokuty za Pachamamę w Watykanie

NC Register: czterech egzorcystów wzywa do pokuty za Pachamamę w Watykanie
fot. TT

Brytyjski portal National Catholic Register poinformował o wezwaniu czterech anonimowych egzorcystów do postu, pokuty i modlitwy w dniu 6 grudnia, w celu „pozbycia się jakiegokolwiek diabelskiego wpływu na Kościół”, który – ich zdaniem – ujawnił się podczas „ostatnich wydarzeń”.

 

Mówiąc o „ostatnich wydarzeniach”, czterej egzorcyści, którzy z oczywistych powodów nie zdecydowali się podawać swoich nazwisk, odnieśli się do kontrowersji związanych z odbywającym się w dniach 6-27 października Synodem Amazońskim. Konkretnie chodzi o pojawienie się figurek Pachamamy – andyjskiego bóstwa, personifikacji Matki Ziemi i oddawanie jej honorów podczas wielu synodalnych punktów programu.

 

„Te zdarzenia przywróciły rzeczywistość, że znajdujemy się w trakcie duchowej wojny” – podkreślają. „Walka ta toczy się także we wnętrzu Kościoła katolickiego” – dodają.

 

„W świetle niedawnych wydarzeń dotyczących obecności Pachamamy w Ogrodach Watykańskich, późniejszej procesji w bazylice św. Piotra, oraz umieszczenia idoli w kościele Santa Maria in Transpontina, przypominamy słowa św. Pawła: Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami (1 Kor 10, 20)” – czytamy w oświadczeniu kapłanów.

 

Przytaczają także słowa Psalmu 96 (95): „bo wszyscy bogowie pogan to ułuda, a Pan uczynił niebiosa” oraz z Listu do Efezjan: „Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich” (Ef 6, 11).

 

Dlatego też, w związku z zaistniałą sytuacją wzywają do modlitwy, postu i pokuty. Akcję wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusa wyznaczyli na 6 grudnia 2019. Wszystkich pragnących przyłączyć się do modlitwy sugerują różaniec, jakąś formę pokuty – np. post oraz odmówienie modlitw do Najświętszego Serca Jezusa. Egzorcyści zachęcają również do uczestnictwa w tym dniu w Mszy Świętej, ofiarowania w tej intencji Komunii oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Źródło: ncregister.com

PR


DATA: 2019-11-19 11:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do tych wszystkich którzy nie widzą czemu niektórzy kapłani nie chcą ujawniać nazwisk..popatrzcie jak stygmatyzuje się tych ,którzy ujawnili...video:o.Pelanowski Polecam dr Marshalla na YouTube który apeluje w imieniu tych egzorcystów o modlitwę i post.
8 miesięcy temu / M
 
Zgadzam się na ścisły post 6 grudnia BÓG ZAPŁAĆ ZA TROSKĘ.
8 miesięcy temu / [email protected]
 
Anonimowi egzorcyści czego się boją ?
8 miesięcy temu / gość
 
Wielka Brytania ma katolickich egzorcystów ?
8 miesięcy temu / gość
 
@AndrzejBR ''Wiedza to nie pycha, to owoc ciężkiej pracy'' - coś z tą wiedzą i pokorą krucho, skoro św. Mikołaj został zaszufladkowany i pogardliwie określony jako ''patron od prezencików''.
8 miesięcy temu / vvv
 
Oskarżać kogoś publicznie o pychę to poważna sprawa, to przecież jeden z najcięższych grzechów! Słowa Pana Jezusa z Mt 5; 22 są tutaj bardzo trafne. Przypominając Wolę Matki Bożej jestem Pyszałkiem? A czy przypadkiem to nie Matka Boża stoi na czele wszystkich Świętych przed Tronem Najwyższego? Więc chyba oczywistym jest, że zaproszenie Matki Bożej jest daleko ważniejsze od każdego Świętego w Niebie, bo przecież Święci nie mogą być ze sobą sprzeczni, więc z pewnością i Święci, będą z Wiernymi 8 Grudnia w Jej Orszaku a nie Odwrotnie. Wiedza to nie pycha, to owoc ciężkiej pracy, a nie retoryka podwórkowa czy telewizyjna pyskówka.
8 miesięcy temu / AndrzejBR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.