DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

„Nazywam się Kit i chcę zmienić płeć”. Skandaliczna broszura trafi do brytyjskich dzieci

„Nazywam się Kit i chcę zmienić płeć”. Skandaliczna broszura trafi do brytyjskich dzieci
fot.surfkid74/sxc.hu

Brytyjskie ministerstwo oświaty zgodziło się na wprowadzenie w niektórych szkołach podstawowych skandalicznych broszur, informujących już siedmioletnie dzieci o możliwościach „zmiany płci".


Broszura pt. „Czy mogę opowiedzieć wam o różnorodności płci?” została przygotowana przez aktywistę organizacji homoseksualnej LGBT CJ Atkinsona i wydana przez Jessica Kingsley Publishers.

 

W wybranych szkołach ma się pojawić pod koniec stycznia. Przeciwko książeczce, która prezentowana jest jako poradnik dla dzieci, nauczycieli i rodziców protestują politycy i duchowni. Propagandowy materiał będzie bowiem kierowany już do siedmiolatków!

 

- Nazywamy to trans-paniką – komentował krytykę broszury w rozmowie z „The Guardian” Atkinson. - To obrzucanie się błotem musi się skończyć. Przynosi ono wielkie szkody. Co drugi transseksualista rozważa popełnienie samobójstwa. Jeden na trzech podejmuje próbę samobójczą – dodał.

 

Atkinson uważa, że dzieciom powinno się przedstawić wszystkie możliwe opcje bycia kim, im się podoba być. „Dzieci mają być otwarte na wszystko” – przekonuje.

 

Broszura zawiera informacje o możliwościach, jakie oferuje dzisiejsza medycyna, by „zmienić płeć”, w tym o terapii blokującej dojrzewanie, o dysforii płciowej, okaleczeniu narządów płciowych itp.

 

„Nazywam się Kit  - czytamy w broszurze - i mam 12 lat. Mieszkam w domu z mamą i tatą oraz psem Pickle. Kiedy się urodziłem, lekarze powiedzieli mamie i tacie, że mają córeczkę, i tak przez kilka pierwszych lat mojego życia rodzice wychowywali mnie jak dziewczynkę. To się nazywa przypisane płci żeńskiej po urodzeniu. Nie byłem nigdy z tego powodu szczęśliwy”.

 

Opracowanie, którego fragmenty zacytowano m.in. w „The Daily Mail” wywołało powszechne kontrowersje. Przewodniczący partii torysów Lord Tebbit, czy publicystka Sarah Vine wskazują, że dzieci, do których kierowana jest broszura, nie potrafią jeszcze dobrze pisać i czytać, a co dopiero rozumieć kwestie dot. zmiany płci. Broszura – zdaniem krytyków – wprowadzi ogromne zamieszanie w umysłach dzieci.

 

W artykule pod tytułem "Płeć naszych dzieci i śmierć zdrowemu rozsądkowi" w „The Sunday Mail” Vine napisała, że „próbując poprawić jakość życia znikomej mniejszości, zagraża się psychice normalnych dzieci. Nadszedł czas, aby położyć kres temu nonsensowi”.

 

 

 

Źródło: guardian.co.uk., washingtontimes.com., AS.

DATA: 2017-01-08 07:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Idioci!!!
ponad 3 lata temu / lewactwo do lekarza
 
Łabędzi śpiew tego szajsu w Angolandzie. Chwila moment a sprawy te surowo rozsądzi nóż allaha.
ponad 3 lata temu / agricola
 
Propaganda środowisk LGBT dociera także do polskich szkół, ale jeszcze nie na taką skalę. My Polacy musimy stanowczo się temu przeciwstawiać, by nie dopuścić do takiej demoralizacji dzieci u nas.
ponad 3 lata temu / TaPolka
 
Mam nadzieję, że po Brexicie UK nie będzie podążać drogą lewackiej UE i głos normalnej większości przeważy.
ponad 3 lata temu / Jacek
 
Nie wierzę że można być tak głupim, żeby forsować takie pomysły. To musi być sterowane i musi mieć swój ukryty cel.
ponad 3 lata temu / Oberschlesier
 
Normalny, nie podpowiadaj. Każdy absurd mający rozwalić rodzinę jest dla pewnych upadłych ludzi postępu dobrym pomysłem, więc nie podpowiadaj, bo gotowi to zastosować ;)
ponad 3 lata temu / tomek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.