DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Nazwiska „p. o. Polaków” już jawne! Tysiące Sowietów w polskich mundurach

Nazwiska „p. o. Polaków” już jawne! Tysiące Sowietów w polskich mundurach
Fot. Twitter/WBH

Centralne Archiwum Wojskowe skrywało przez lata niedostępne dotychczas dla badaczy akta personalne żołnierzy sowieckich należących do Ludowego Wojska Polskiego. Dokumenty już są jawne. Trwają przygotowania do udostępnienia ich w wersji elektronicznej.
Profesor Sławomir Cenckiewicz, szef  Wojskowego Biura Historycznego, napisał na portalu społecznościowym: „Tak! Tysiące Sowietów z LWP ukrytych w nieznanych historykom kartotekach CAW! Wszystko już jawne!”.


Chodzi o kartotekę liczącą około 20 tysięcy kart ewidencyjnych. Niektóre spośród nich zawierają fotografie tzw. POP-ów, czyli „pełniących obowiązki Polaka”. Unikatowe znalezisko! - komentuje WBH na Twitterze.


Pracownicy Biura znaleźli m. in. akta osobowe pułkownika Nikanora Gołośnickiego, pseudonim „Ożga”, pierwszego po wojnie szefa wywiadu wojskowego PRL. Jak informuje WBH, kierowniczą obsadę w tej formacji stanowili w stu procentach Sowieci, zaś wspomniany oficer GRU utworzył dla nich lektorat języka polskiego.

Źródło: dorzeczy.pl, facebook, twitter
RoM


DATA: 2016-10-28 10:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Też mi sensacja ! Przecież na studium wojskowym było mnóstwo takich, a studenci z nich szydzili. chodzi o im potomstwo : Z NAZWISKAMI I FUMKCJAMI!
ponad 2 lata temu / janusz
 
Mariusz naucz się pisać poprawną polszczyzną.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Juz porzyteczni i... Towparzysze sie odezwali straszac rosia matuszka Polske i polakow. =D.
ponad 2 lata temu / mariusz
 
abc tzw śpiochy którzy są byłymi agentami służb Rosji Bolszewickiej ???Nie wiadomo czy FSB ich nie wykorzystuje nadal??Mają podwójne obywatelstwo.Świetnie władają językiem polskim.Są wśród nas.Władze Polski i Ukrainy prześcigają się w drażnieniu Rosji.I z tego Polska będzie miała powtórkę z 1939 ale nie wojnę konwencjonalną tylko nuklearną do której nie jesteśmy przygotowani.Na chwile obecną nie mamy rakiet zdolnych odeprzeć atak rosyjskich rakiet Iskander M ,Iskanderów manewrujących .
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Ci co przyjechali na sowieckich czołgach już są dawno na emeryturach. Zasadnicze pytanie to kim są dzisiaj ich dzieciaczki i czy przypadkiem nie są to różne znane twarze totalnej opozycji i antypolskich szczujni typu TVN.
ponad 2 lata temu / abc
 
Voclamantis Nikt z rozsądnych Polaków nie będzie umierał za banderowską Ukrainę.Rezuni UPA OUN Waffen SS "Galaizen" mordowali Polaków, Ukraińców ,Żydów.Kto krytykuje politykę zagraniczną władz jest"ruskim agentem to jest czysta paranoja.Nikt z komentujących na Pch 24 nie jest Rosjaninem pomyliłeś adres.
ponad 2 lata temu / Tomsz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.