DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2018 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

„Nawyk zabijania starszych ludzi”. Holandia krajem zbrodni

„Nawyk zabijania starszych ludzi”. Holandia krajem zbrodni
fot. PHOTOPQR/VOIX DU NORD

Minęło 16 lat od zalegalizowania eutanazji w Holandii. W tym czasie w Holendrach ukształtował się wręcz „nawyk” zabijania osób w podeszłym wieku – twierdzi dr Jacobs Kohnstamma, przewodniczący Regionalnej Komisji Oceny Eutanazji.

 

Statystyki tzw. wspomaganych samobójstw są przerażające. Publikowane każdego roku raporty Komitetu Kontroli Eutanazji nie pozostawiają wątpliwości – „pozbywanie” się starszych i cierpiących ludzi w Holandii to już niemal plaga.

 

Z tegorocznego raportu wynika, że w 2017 roku zabito w warunkach klinicznych 4,4 proc. osób, które straciły życie. To o 8 proc. osób więcej niż w roku 2016. 90 proc. z poddanych eutanazji cierpiało na raka, zaś 83 osoby zmagały się z problemami psychicznymi. Ta druga statystyka budzi szczególne przerażanie nawet w samej Holandii, bowiem istnieje podejrzenie, że zabite w ten sposób osoby nie były nawet świadome, że taka decyzja została podjęta przez ich opiekunów.

 

Od 2002 roku liczba osób poddawanych w Holandii eutanazji stale rośnie. Istnieje realna groźba, że proceder ten zostanie rozszerzony. Presja lewicowych środowisk jest bowiem ogromna.

 

Co więcej, sądy przyznają możliwość zadawania tzw. godnej śmierci także stowarzyszeniom (sic!). W 2017 roku takie prawo przyznano grupie Ostatnia Wola.

 

 

FLC


DATA: 2018-03-26 00:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto widział stary japoński film "Ballada o Narayamie", ten powinien wiedzieć do czego to zmierza. W pewnym regionie (regionach?) Japonii, gdzie nie dla wszystkich wystarczało żywności, zabijano wszystkich ludzi po osiagnieciu przez nich 60. roku życia. Zostawali tylko młodzi, zdrowi, silni, zdolni do pracy. Wracamy do tego, co inni wynaleźli przed nami. Film nb. jest znakomity, warto go odszukać w archiwach i obejrzeć.
7 miesięcy temu / TZ.
 
Jeszcze trochę i w najbardziej "postępowych" krajach eutanazja dla starszych ludzi będzie obowiązkowa.
7 miesięcy temu / abc
 
to jest pożądana wiadomość dla uczestników czarnych marszów - co ich czeka za kilkanaście/kilkadziesiąt lat, bo zapewne nie skończy się tylko na chorych. Przecież od aborcji eugenicznej się zaczęło. Teraz starzy, później dzieci kalekie, ludzie po zakończeniu pewnego wieku. Wszyscy Ci będą przecież ciężarem dla społeczeństwa gładkolicych i " wiecznie młodych " celebrytów. Zapewne wszystko w majestacie postępowego prawa UE. Z drugiej strony może musimy doczekać takiego poniżenia rasy ludzkiej, dotknąć bram piekieł, aby zrozumieć, że przed nami jest tylko pustka. Trzeba zadać pytanie czy propagowanie aborcji eugenicznej nie jest naruszeniem prawa międzynarodowego, w Norymberdze było to uznawane za zbrodnię przeciw ludzkości.
7 miesięcy temu / Jonas
 
samobójstwo jest grzechem smiertelnym , zapominasz
7 miesięcy temu / gwiazdka
 
@Pawel OK, Ty możesz chcieć się zabić, bo nie zniesiesz dalej bólu. Ale jeżeli zabieg jest dofinansowany z budżetu to ja się nie zgadzam. Druga sprawa jeżeli faktycznie chcesz popełnić samobójstwo to nie możesz wiązać tego czynu z drugim człowiekiem "lekarzem" bo on też zostanie obarczony tym grzechem. A po trzecie każdy grzech nie jest prywatny... Ma skutki społeczne. Polecam Dekalog ks. Glasa.
7 miesięcy temu / Mirek
 
No cóż, nazizm ma różne oblicza i z pewnością nie wszystkie jego odsłony już poznaliśmy. Teraz w Holandii skręcił w stronę "humanitaryzmu" i współczucia. Zresztą wszyscy aborcjoniści świata też są pełni "szlachetnych" uczuć i intencji. Diabeł ma z nich niezły ubaw. Wielu niezorientowanych twierdzi, że socjalistyczne zmory już są martwe, a one jakoś tak ciągle ożywają.
7 miesięcy temu / Trojanowski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.