DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Nawrócenie mediów?

Nawrócenie mediów?
PCH TV

W ostatnich dniach media w Polsce przeszły niesamowitą metamorfozę. Nawet te wściekłe atakujące Kościół skupiły się na relacjonowaniu Światowych Dni Młodzieży, obserwowaniu życiu Kościoła po papieskiej wizycie, a nawet towarzyszyły wiernym żegnającym kard. Franciszka Macharskiego. Skąd ta zmiana?


Tematyka poruszana w liberalnych mediach w Polsce w ostatnich kilkunastu dniach mogła niejednego zaskoczyć. Otóż żyjąca dotąd ze wściekłych ataków na Kościół sfora dziennikarzy najwyraźniej przeszła duchową zmianę i jakby bardziej przyjaznym okiem zaczęła patrzeć na życie religijne Polaków. I nie tylko. Bo przecież ŚDM było międzynarodowym wydarzeniem.

 

Wychowany na liberalno-lewicowej papce odbiorca mógł doznać niemałego szoku. I choć pierwsze chwile zapatrzenia w ŚDM może i skażone były syndromem oczekiwania na wyśnioną przez media politpoprawność papieża Franciszka (który jednak nie spełnił oczekiwań lewackich mediów) tak z czasem – gdy okazało się, że pójście „po kato-linii” się opłaca – media nie zeszły z obranej drogi. Dla (zmęczonych zapewne widokiem księży i rozmodlonych pielgrzymów) lewicowców musiał to być szok!

 

Bo po ŚDM w mediach przyszedł czas na podsumowania papieskiej pielgrzymki w Polsce. O dziwo, tu nawet znane z naginania rzeczywistości tytuły – w miarę – trzymały się słów papieża. No może zapominając nieco o niewygodnej krytyce ideologii gender. I właśnie w tym okresie zmarł kard. Franciszek Macharski.

 

To co się stało w mediach przerosło najśmielsze wyobrażania. Kto bowiem jeszcze miesiąc temu pomyślałby, że komercyjne stacje telewizyjne towarzyszyć będą „na żywo” nie tylko w pogrzebie Kardynała, ale i szeroko będą relacjonowały pogrzeb zamordowanego francuskiego kapłana! A jakby tego było mało, rozpoczął się sezon pielgrzymkowy, jakby siłą rozpędu także dostrzeżony przez liberalne media. Patrząc na ich relacje można śmiało rzec, że zabrakło tam jedynie hasła: „Alleluja i do przodu!” No, ale może jest opatentowane.Grzegorz z Poznania


DATA: 2016-08-05 15:01
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadza się, nawet "judeochrześcijańska" Flądra pisze o cudach, prywatnych objawieniach, cudach itp ale zaraz obok o "piątej kolumnie Putina". O stronnictwach pruskich, żydowskich cicho sza
ponad 4 lata temu / Jarek
 
Taki był rozkaz...
ponad 4 lata temu / John Galt
 
Szanowny Panie Grzegorzu. Jeżeli chodzi o "nawrócenie" lewackich mediów, to niech Pan będzie ostrożny. Starsi zapewne pamiętają zgodną z \'mądrością etapu\' publikację Adama M. "Kościół, lewica, dialog". Którzy uwierzyli wtedy w szczerość wywodów \'komunistycznego dysydenta\' - do dzisiaj są bardzo zagubieni.
ponad 4 lata temu / Tombola
 
Bo tak nakazali starsi i mądrzejsi bracia w wierze
ponad 4 lata temu / Maciej
 
Transmisja transmisją i chwała im za to ,bo jakość obrazu w HD.Niemniej należy przyglądać się temu,co się dzieje na obrzeżu tej relacji.Po przylocie papieża w studio TVN 24 kilku "mentorów"w dyskusji nachalnie imputowało i "dopychało kolanem",że Polacy są przeciwni wielokulturowości a papież i ŚDM niejako są dysonansem i prztyczkiem w nos polskim katolikom.Podali przy tym przykład pogardy naszych katolików dla "multikulti". Uwaga !:Bezczelnie imputowali dla manipulacji ,że ten termin wywodzi się od marikultury(wielokulturowość jednego społeczeństwa) a nie od multikultu,czyli wrzucaniu do jednego tygla wielu religii.To pierwsze ubogaca społeczność a to drugie jest zarzewiem wojny-nieprzejednanej !. Polacy uwielbiają obce nacje i ich kulturę,lecz nie nienawidzą "sprzedaży wiązanej"(obcej religii wślizgującej się podstępem)!. Tam studio kłamano !.
ponad 4 lata temu / yeti
 
Właściciele mediów podtrzymują fałszywy front aby nikt się nie dowiedział że są animatorami tak naprawdę wszystkiego co ziemskie w obecnym, współczesnym neokościele.
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.