DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 33  >   CYWILIZACJA

Monika Gabriela Bartoszewicz

"Nawracanie" na islam


Zapomniana i na zawsze, zdawałoby się, zamknięta w mrokach niepamięci historia chrześcijan przymuszanych – pod groźbą utraty życia – do przyjęcia wiary w islam i Mahometa wyłania się z odmętów zarówno w sensie symbolicznym, jak i dosłownym. Wspomnieć o tym należy w kontekście pierwszej kanonizacji papieża Franciszka, ale także – najnowszej książki Raymonda Ibrahima zatytułowanej Crucified Again: Exposing Islam’s New War on Christians (Ponownie ukrzyżowani. Nowa wojna islamu z chrześcijanami), której żadną miarą nie może zabraknąć na liście lektur obowiązkowych. Obydwa te wydarzenia, aczkolwiek na różnych płaszczyznach, wpisują się w powrót zjawiska, które wielu ludziom wydawało się przebrzmiałe i nieaktualne – wierności Chrystusowi aż do śmierci i gotowości oddania życia doczesnego w zamian za życie wieczne.
 
12 maja 2013 roku Ojciec Święty Franciszek wyniósł do chwały ołtarzy ośmiusetosobową grupę męczenników, nie wspominając, niestety, kto ich zabił. Przypomnijmy zatem, iż męczennicy z Otranto zostali straceni przez Turków Otomańskich 28 lipca 1480 roku. Za odmowę przyjęcia islamu, zgodnie z nakazem koranicznym, obcięto im głowy. Stało się to po przełamaniu przez flotę turecką pod dowództwem wielkiego wezyra Gedika Ahmeda Paszy rozpaczliwej obrony niewielkiej fortecy we włoskiej Apulii. Trzy dni po zdobyciu miasta wszystkich mężczyzn powyżej piętnastego roku życia zebrano na głównym jego placu i dano im wybór pomiędzy odstąpieniem od wyznawanej wiary w zamian za życie a wiernością Chrystusowi skutkującą śmiercią.

Tradycja podaje, że w imieniu całej grupy nie przemówił żaden z możnych czy uczonych tego świata, ale zwyczajny krawiec, Antonio Primaldo, który oświadczył, że wszyscy wolą umrzeć, niż wyrzec się wiary w Chrystusa. Na postawione przez muzułmanów ultimatum Antonio Primaldo odpowiedział następującymi słowy...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

LGBT to propagowanie pedofilii – napisała małopolska kurator oświaty w odniesieniu do ogłoszonej w poniedziałek przez władze Warszawy karty gwarantującej przywileje osobom deklarującym się jako przedstawiciele tzw. mniejszości seksualnych.

 
 

Akademia Francuska (Académie Française) zdecydowała o feminizacji nazw  niektórych zawodów. Dość często używane przez zwolenników lewicy formy żeńskie niektórych funkcji, często brutalnie raniące uszy, stosowane są także w języku polskim. We Francji nad formami językowymi czuwa jednak jedna z najstarszych instytucji tego kraju – Akademia. Teraz i ona ugina się pod naporem politycznej poprawności.

 

W obliczu dominacji konserwatystów w składzie Sądu Najwyższego przez Stany Zjednoczone przechodzi proaborcyjny kontratak Demokratów. Jego przejawem są libertyńskie przepisy uchwalone w Nowym Jorku. Obawy budzą też radykalnie proaborcyjne poglądy kandydatów do dominacji prezydenckiej z Partii Demokratycznej. Jednym z nich jest Bernie Sanders.

 

 

Granica politycznej poprawności w Niemczech została ponownie przekroczona. Lewicowi politycy z partii „Zielonych” dokonali osobliwej interpretacji imigranckiego paktu z Marrakeszu i chcą przyjmować jako uchodźców tylko osoby niewykształcone. Tak podpowiada im poczucie globalnej sprawiedliwości.

 

Modlitwa i milczenie. W taki sposób katolicy zebrani na placu św. Sylwestra w Rzymie protestowali przeciwko skandalowi nadużyć seksualnych w Kościele. Swoim działaniem chcieli podkreślić, że ogromny kryzys wśród duchowieństwa wiąże się wprost z niepodejmowaniem walki z homoseksualizmem. Czy ich głos zostanie dostrzeżony?


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.