DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Nawoływanie do przemocy wobec duchownych? Prokuratura nie widzi problemu

Nawoływanie do przemocy wobec duchownych? Prokuratura nie widzi problemu
fot.HuBar/wikimedia.commons

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota umorzyła postępowanie wobec mężczyzny, który na stronach serwisu „Gazety Wyborczej” nawoływał do „klerykalizmu warstwowego”. „Mowa nienawiści” to problem, ale tylko w przypadku prawicy.


Warszawska prokuratura rejonowa umorzyła postepowanie m.in. w sprawie internetowego komentatora „Gazety Wyborczej” o nicku „piesion”. „Jestem zwolennikiem klerykalizmu warstwowego: warstwa kleru, warstwa ziemi, warstwa kleru, warstwa ziemi, i tak ad infinitum” – taki komentarz był oczywiście tolerowany przez moderację, podobnie jak wiele innych antykatolickich wybryków. Doniesienie w sprawie ponad 40 komentatorów serwisu internetowego gazety złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.


Agnieszka Bachryj z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota twierdzi jednak, że takie zachowanie nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego. - Wysłaliśmy właśnie do sądu odwołanie, to już jest trzecie. Ta sprawa ciągnie się od grudnia 2012 roku. Po raz pierwszy, kiedy sprawę umorzono, sąd przyznał nam rację, twierdząc, że sprawa jest poważna i nie można jej umarzać. Zlecił ją wtedy prokuraturze do ponownego rozpoznania. Podobne zdanie miała prokuratura okręgowa, tymczasem prokuratura rejonowa w ogóle nie dostosowała się do tych nakazów – komentuje Ryszard Nowak.


- Po raz kolejny jesteśmy świadkami dwoistości standardów prawnych i etycznych, które panują w naszym kraju. Wystarczy wspomnieć chociażby sytuację z porannym najściem „Antykomora” czy niedawną z portalem, na którym jeden z internautów miał się wyrazić negatywnie o córce premiera, co poczytano za zagrożenie jej bezpieczeństwa i natychmiast podjęto działania z udziałem służb i prokuratury – zauważa ks. profesor Paweł Bortkiewicz TChr.Źródło: naszdziennik.pl

mat


DATA: 2014-08-13 12:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie macie nic innego do roboty, tylko sie procesować
ponad 5 lat temu / pytek
 
a kto to jest ten piesion? Jego mózg to głównie warstwa ziemi.
ponad 5 lat temu / bokser
 
Prokurator powinna być ścigana prawem za antykatolicyzm i antypolonizm i być dyscyplinarnie usunięta z prokuratury! I to natychmiast !
ponad 5 lat temu / zbulwersowana
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.